2019-11-22   12:36:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Isberg  2004    591  28.45  58.94  1:30.00    2:01.53   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:03.71                 
                     
Christian Landtved  2004    578  28.85  59.76  1:31.21    2:02.39   
  Ringe Svømme Klub  2:02.88                 
                     
Frederik Lindholm  2004    573  28.50  59.93  1:32.06    2:02.74   
  Lyseng IF  2:02.40                 
                     
Alexander Vergereau  2004    569  28.88  1:00.26  1:32.22    2:03.04   
  Sigma Swim Birkerød  2:04.37                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004    569  27.46  57.33  1:29.41    2:03.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:58.21                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    556  28.31  1:00.21  1:32.64    2:03.99   
  Herlev Svømning  2:04.26                 
                     
Sebastian Greisen  2004    541  28.71  1:00.18  1:32.40    2:05.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.61                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    539  28.72  1:00.25  1:32.62    2:05.28   
  Viborg Svømme Klub  2:02.90                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    534  28.64  59.81  1:32.44    2:05.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.80                 
                     
10  Casper Madsen  2004    523  28.74  1:00.72  1:33.39    2:06.54   
  Slagelse Svømmeklub  2:01.96                 
                     
11  Mads Mikkelsen  2004    516  29.76  1:02.13  1:35.05    2:07.16   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:06.04                 
                     
12  Mikkel Roed  2004    504  29.71  1:02.79  1:36.20    2:08.09   
  Køge Svømmeklub  2:07.31                 
                     
13  Tobias Gammelvind  2004    504  29.25  1:01.72  1:34.59    2:08.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:09.53                 
                     
14  Andreas Stampe Dalgaard  2004    498  29.62  1:03.11  1:37.13    2:08.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:06.98                 
                     
15  William Ølshøj  2004    490  29.81  1:03.67  1:37.04    2:09.30  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:09.25                 
                     
16  Oskar Luckow Larsen  2004    489  29.29  1:02.56  1:37.78    2:09.42  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:03.57                 
                     
17  Asgar Knakkergaard  2004    488  30.24  1:02.70  1:36.37    2:09.54   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.26                 
                     
18  Nicolai D. B. Hansen  2004    484  28.75  1:00.99  1:35.32    2:09.83   
  Greve Svømmeklub  2:07.18                 
                     
19  Phillip Niemann Madsen  2004    481  30.37  1:03.10  1:36.85    2:10.15   
  Lyngby Svømmeklub  2:10.00                 
                     
20  William Studsgaard  2004    480  30.89  1:03.88  1:37.60    2:10.21   
  Rønne Svømme Klub  2:10.26                 
                     
21  Rasmus Håkonsson  2004    479  30.07  1:03.14  1:37.13    2:10.31   
  Ikast Svømmeklub  2:08.76                 
                     
22  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    479  29.39  1:02.10  1:35.77    2:10.34   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.80                 
                     
23  Casper Johannesen  2004    478  29.21  1:01.06  1:35.37    2:10.37   
  Aalborg Svømmeklub  2:11.84                 
                     
24  Julian Birch  2004    471  29.88  1:02.70  1:36.82    2:11.04   
  Søllerød Svømmeklub  2:09.30                 
                     
25  Karsten Olsen  2004    468  29.78  1:03.26  1:37.72    2:11.35   
  A6 Svømmeklubben Laksen  2:09.43                 
                     
26  Niklas Wiese Dobel  2004    467  29.83  1:03.50  1:37.84    2:11.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.31                 
                     
27  Lars Riisgaard-Jensen  2004    467  29.48  1:03.04  1:37.99    2:11.41   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:07.93                 
                     
28  Lukas Frederiksen  2004    462    1:38.23  2:11.89    2:11.89   
  Helsinge Svømmeklub  2:10.92                 
                     
29  Ettore Pesci  2004    461  30.73  1:04.32  1:38.69    2:11.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:09.99                 
                     
30  Christoffer R.s. Pedersen  2004    458  30.05  1:03.42  1:38.02    2:12.30   
  H2Odense  2:11.57                 
                     
31  Louie Hermansen  2004    452  31.01  1:04.17  1:38.40    2:12.88   
  VAT Copenhagen-MK31  2:16.13                 
                     
32  William Leth  2004    448  30.96  1:05.32  1:40.55    2:13.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.36                 
                     
33  Andreas Eriksen Tankmar  2004    448  29.59  1:04.45  1:39.09    2:13.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.47                 
                     
34  Holger Flytkjær-Hansen  2004    441  31.13  1:04.85  1:39.65    2:13.96   
  Haslev Svømmeklub  2:11.91                 
                     
35  Bertram Grøn Brandelev  2004    439  30.33  1:04.00  1:39.27    2:14.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:11.56                 
                     
36  Kasper Hansen  2004    439  31.15  1:05.10  1:40.02    2:14.20   
  Silkeborg Svømmeklub  2:10.76                 
                     
37  Hjalte Petersen  2004    437  30.07  1:03.84  1:39.32    2:14.36   
  Næstved IF  2:10.04                 
                     
38  Mathias E. Kristiansen  2004    436  31.22  1:05.56  1:40.08    2:14.42   
  H2Odense  2:13.04                 
                     
39  Joakim Grøn-Henriksen  2004    436  31.63  1:06.58  1:40.97    2:14.49   
  Ringsted Svømme Klub  2:11.09                 
                     
40  Søren Have  2004    434  30.91  1:04.63  1:39.93    2:14.71   
  Agfs Svømmeafdeling  2:15.72                 
                     
41  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    429  30.42  1:04.50  1:40.21    2:15.19   
  Hvidovre Svømmeklub  2:11.92                 
                     
42  Mads Himmelstrup Andersen  2004    407  31.20  1:05.39  1:41.25    2:17.62   
  Ringe Svømme Klub  2:18.79                 
                     
43  Anton Poulsen  2004    405  32.54  1:07.64  1:43.48    2:17.75   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:12.28                 
                     
44  Alexander Slente  2004    393  30.26  1:05.23  1:42.16    2:19.25   
  Svømmeklubben Syd  2:11.34                 
                     
45  Bertram T. Aunsholm  2004    379  31.25  1:07.18  1:44.32    2:20.86   
  Hvidovre Svømmeklub  2:20.09                 
                     
46  Viggo Prehn  2004    368  31.17  1:07.88  1:45.52    2:22.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.16                 
                     
47  Lukas Aarup-Kristensen  2004    365  30.25  1:05.90  1:43.90    2:22.64   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:21.14                 
                     
48  Emil Jaworski  2004    356  30.46  1:06.70  1:45.03    2:23.79   
  Svømmeklubben Nord  2:21.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark