Results for DM Ã…rgang Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tirsdag 17.00
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
18:21 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 49, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
615 |
1:05.46 |
2:17.35 |
3:28.06 |
|
4:37.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Rønn |
2005 |
|
575 |
1:07.69 |
2:20.37 |
3:33.95 |
|
4:44.29 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
4:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Varming |
2005 |
|
568 |
1:06.81 |
2:20.09 |
3:34.22 |
|
4:45.36 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
|
565 |
1:06.11 |
2:19.25 |
3:33.75 |
|
4:45.96 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
543 |
1:08.71 |
2:22.70 |
3:36.81 |
|
4:49.67 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
515 |
1:08.72 |
2:23.03 |
3:38.77 |
|
4:54.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
502 |
1:09.23 |
2:25.81 |
3:42.28 |
|
4:57.36 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
|
501 |
1:09.39 |
2:25.03 |
3:42.01 |
|
4:57.64 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 49, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Falka Tind |
2006 |
|
563 |
1:08.68 |
2:23.33 |
3:37.04 |
|
4:46.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
547 |
1:07.24 |
2:22.16 |
3:36.91 |
|
4:49.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
|
547 |
1:09.30 |
2:24.45 |
3:38.80 |
|
4:49.07 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
|
541 |
1:08.10 |
2:22.75 |
3:37.79 |
|
4:50.14 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Kapke |
2006 |
|
534 |
1:09.99 |
2:24.52 |
3:38.46 |
|
4:51.29 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Pedersen |
2006 |
|
496 |
1:10.86 |
2:26.21 |
3:42.37 |
|
4:58.57 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
5:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
|
485 |
1:10.14 |
2:27.24 |
3:45.23 |
|
5:00.87 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
|
463 |
1:10.87 |
2:27.99 |
3:47.44 |
|
5:05.65 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
5:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:21 |
|