Results for Region Syd 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 09 december 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 december 2018 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 35.09 | ||||||
2 | Ida Hermann Høyen | 2004 | DeltaSwim | 49.29 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DeltaSwim | 35.55 | ||||||
2 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 36.14 | ||||||
3 | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | 38.55 | ||||||
4 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.58 | ||||||
5 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 41.06 | ||||||
6 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.04 | ||||||
7 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 42.09 | ||||||
8 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.22 | ||||||
9 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.16 | ||||||
10 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 44.51 | ||||||
11 | Katharina Primdal Dam | 2006 | Kolding SK | 45.86 | ||||||
12 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 47.29 | ||||||
13 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 48.06 | ||||||
14 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.36 | ||||||
15 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 50.40 | ||||||
16 | Emilie Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.16 | ||||||
17 | Katharina Poulsen | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 53.32 | ||||||
18 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:01.87 | ||||||
- | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 43.30 | ||||||
2 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 46.45 | ||||||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 47.33 | ||||||
4 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 50.67 | ||||||
5 | Alberte Raunskov | 2009 | Kolding SK | 54.94 | ||||||
6 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 57.34 | ||||||
7 | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | 59.02 | ||||||
8 | Sille Freltoft | 2008 | Vejle Svømmeklub | 59.39 | ||||||
9 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:03.61 | ||||||
- | Isabel Qvist Jensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helene Seidler Madsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Ej berør 25m | |||||
- | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | EFB 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 december 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |