Resultat för Region Syd 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
09/12-2018
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 09 december 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 december 2018 |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 32.98 | 1:08.05 | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.58 | 1:02.71 | |||||
2 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.60 | 1:14.15 | |||||
3 | Marie Mortensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.57 | 1:16.59 | |||||
4 | Mathilde Bruun | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.78 | 1:29.69 | |||||
5 | Karoline Friis | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.14 | 1:33.19 | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 32.25 | 1:06.24 | |||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.85 | 1:08.85 | |||||
3 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DeltaSwim | 33.28 | 1:09.59 | |||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 33.37 | 1:10.46 | |||||
5 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 34.11 | 1:12.33 | |||||
6 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 35.87 | 1:14.00 | |||||
7 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.16 | 1:15.54 | |||||
8 | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | 1:16.17 | 1:16.17 | |||||
9 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.41 | 1:17.92 | |||||
10 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.06 | 1:18.79 | |||||
11 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 38.38 | 1:20.34 | |||||
12 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 38.43 | 1:20.56 | |||||
13 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.79 | 1:23.74 | |||||
14 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 40.34 | 1:24.20 | |||||
15 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.54 | 1:24.53 | |||||
16 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.81 | 1:25.03 | |||||
17 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.35 | 1:25.07 | |||||
18 | Karenmarie Vesterlund | 2005 | DeltaSwim | 40.18 | 1:25.27 | |||||
19 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 41.78 | 1:25.89 | |||||
20 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 40.20 | 1:26.79 | |||||
21 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 43.41 | 1:27.18 | |||||
22 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.43 | 1:27.36 | |||||
23 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 1:27.39 | 1:27.39 | |||||
24 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 42.94 | 1:29.86 | |||||
25 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 43.30 | 1:31.07 | |||||
26 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.30 | 1:32.30 | |||||
27 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:33.01 | 1:33.01 | |||||
28 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 46.07 | 1:35.87 | |||||
29 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 49.16 | 1:39.59 | |||||
30 | Laura Jensen | 2006 | DeltaSwim | 49.43 | 1:40.99 | |||||
31 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.25 | 1:49.91 | |||||
- | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 38.77 | 1:21.87 | |||||
2 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 41.39 | 1:29.07 | |||||
3 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 44.25 | 1:34.43 | |||||
4 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.15 | 1:38.71 | |||||
5 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.43 | 1:40.41 | |||||
6 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.15 | 1:46.01 | |||||
7 | Alberte Raunskov | 2009 | Kolding SK | 49.22 | 1:46.33 | |||||
8 | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.33 | 1:50.75 | |||||
- | Svea Arlbjørn | 2009 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 december 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |