Tulokset Region Syd 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
09/12-2018
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 09 december 2018 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 december 2018 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 28.86 | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.58 | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 28.34 | ||||||
2 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.23 | ||||||
3 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.30 | ||||||
4 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 33.68 | ||||||
5 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 34.69 | ||||||
6 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | 34.70 | ||||||
7 | Simon Myrvig | 2005 | Kolding SK | 35.29 | ||||||
8 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.53 | ||||||
9 | Rasmus Hage Jensen | 2004 | DeltaSwim | 43.12 | ||||||
- | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.17 | ||||||
2 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.62 | ||||||
3 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 35.90 | ||||||
4 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.94 | ||||||
5 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 35.97 | ||||||
6 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 35.99 | ||||||
7 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.46 | ||||||
8 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 36.70 | ||||||
9 | Otto Milther | 2007 | Haderslev Svømme Klub | 37.55 | ||||||
10 | Anders Langholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.29 | ||||||
11 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 39.36 | ||||||
12 | Johannes Due Jessen | 2008 | Haderslev Svømme Klub | 39.48 | ||||||
13 | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | Kolding SK | 39.58 | ||||||
14 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.06 | ||||||
15 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.18 | ||||||
16 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 45.84 | ||||||
17 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 45.97 | ||||||
18 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 48.29 | ||||||
19 | Gustav Vangsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.91 | ||||||
20 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.84 | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 40.63 | ||||||
2 | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 december 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |