Resultater for Espoo Swim Games
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Medley Women, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
540 |
1:14.65 |
2:41.99 |
4:16.44 |
|
5:29.47 |
|
|
Cetus Espoo |
5:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Suominen |
2005 |
|
498 |
1:20.00 |
2:50.59 |
4:23.65 |
|
5:38.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Kauppinen |
2005 |
|
436 |
1:23.77 |
2:54.61 |
4:34.91 |
|
5:53.91 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
5:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Emilia Hankala |
2005 |
|
385 |
1:25.99 |
2:58.62 |
4:48.47 |
|
6:08.70 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Medley Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Mattila |
2004 |
|
468 |
1:16.86 |
2:50.39 |
4:27.22 |
|
5:45.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Medley Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
514 |
1:14.45 |
2:40.84 |
4:18.14 |
|
5:35.07 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silja Kinnunen |
2003 |
|
372 |
1:27.60 |
3:01.96 |
4:53.91 |
|
6:12.91 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
6:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Medley Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
706 |
1:08.49 |
2:27.82 |
3:52.92 |
|
5:01.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
628 |
1:09.84 |
2:36.14 |
4:04.41 |
|
5:13.41 |
|
|
Cetus Espoo |
5:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
489 |
1:15.33 |
2:45.43 |
4:21.99 |
|
5:40.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
488 |
1:15.32 |
2:43.26 |
4:23.58 |
|
5:40.81 |
|
|
Cetus Espoo |
5:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janette Setälä |
2001 |
|
461 |
1:20.08 |
2:47.22 |
4:27.31 |
|
5:47.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
441 |
1:15.83 |
2:50.51 |
4:29.50 |
|
5:52.45 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:52 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Medley Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
339 |
1:23.09 |
2:48.02 |
4:28.70 |
|
5:49.42 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
5:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Medley Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Repo |
2003 |
|
406 |
1:16.83 |
2:43.86 |
4:09.64 |
|
5:29.29 |
|
|
Cetus Espoo |
5:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Medley Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martti Tervanen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:52 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:07 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 3, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 3, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 3, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:07 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:14 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 4, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 4, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 4, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:14 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Backstroke Women, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
533 |
37.07 |
1:16.11 |
1:55.35 |
|
2:32.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
532 |
35.47 |
1:13.79 |
1:53.63 |
|
2:33.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
517 |
35.95 |
1:15.21 |
1:55.23 |
|
2:34.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
479 |
36.32 |
1:16.75 |
1:58.13 |
|
2:38.53 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
449 |
37.98 |
1:20.73 |
2:03.46 |
|
2:42.01 |
|
|
Simmis Wanda |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Savonen |
2005 |
|
422 |
39.75 |
1:21.83 |
2:04.53 |
|
2:45.35 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Säde Ryynänen |
2005 |
|
419 |
39.58 |
1:21.26 |
2:04.00 |
|
2:45.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nelli Laaksonen |
2005 |
|
401 |
38.40 |
1:20.04 |
2:04.12 |
|
2:48.22 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenna Nousiainen |
2005 |
|
392 |
39.47 |
1:22.87 |
2:06.23 |
|
2:49.41 |
|
|
Nokian Pyry |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Hakkarainen |
2005 |
|
391 |
39.87 |
1:22.55 |
2:06.63 |
|
2:49.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sivi Juvakka |
2005 |
|
377 |
39.55 |
1:22.70 |
2:07.65 |
|
2:51.62 |
|
|
Nokian Pyry |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
363 |
40.50 |
1:24.79 |
2:10.09 |
|
2:53.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Vesa |
2005 |
|
353 |
41.87 |
1:25.99 |
2:10.46 |
|
2:55.39 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
338 |
41.21 |
1:26.16 |
2:12.85 |
|
2:58.03 |
|
|
Simmis Wanda |
2:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofi Andström |
2005 |
|
332 |
41.94 |
1:28.10 |
2:15.67 |
|
2:59.11 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Päivärinta |
2005 |
|
305 |
44.12 |
1:32.10 |
2:19.95 |
|
3:04.28 |
|
|
Cetus Espoo |
3:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milla Tahvanainen |
2005 |
|
239 |
46.95 |
1:38.76 |
2:30.85 |
|
3:19.72 |
|
|
Cetus Espoo |
3:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Backstroke Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
542 |
35.06 |
1:13.13 |
1:52.99 |
|
2:32.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
470 |
37.01 |
1:17.44 |
1:58.84 |
|
2:39.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
448 |
39.08 |
1:21.10 |
2:02.90 |
|
2:42.11 |
|
|
Simmis Wanda |
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
432 |
37.94 |
1:19.27 |
2:02.56 |
|
2:44.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Herrala |
2004 |
|
416 |
38.55 |
1:19.54 |
2:02.73 |
|
2:46.15 |
|
|
Simmis Wanda |
2:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
376 |
38.38 |
1:20.38 |
2:05.56 |
|
2:51.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
317 |
43.29 |
1:29.99 |
2:17.59 |
|
3:01.88 |
|
|
Simmis Wanda |
3:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Backstroke Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
564 |
34.63 |
1:13.10 |
1:51.91 |
|
2:30.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
481 |
36.78 |
1:16.88 |
1:58.31 |
|
2:38.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Senni Mattila |
2003 |
|
439 |
36.92 |
1:18.13 |
2:00.55 |
|
2:43.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
430 |
37.09 |
1:19.13 |
2:02.70 |
|
2:44.36 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Backstroke Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Slöör |
2001 |
|
586 |
35.12 |
1:13.27 |
1:51.54 |
|
2:28.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
552 |
35.66 |
1:14.21 |
1:53.14 |
|
2:31.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
545 |
35.36 |
1:13.95 |
1:53.49 |
|
2:31.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minka Halava |
2001 |
|
526 |
20.06 |
1:15.57 |
1:55.75 |
|
2:33.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
506 |
35.89 |
1:14.41 |
1:55.27 |
|
2:35.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
458 |
35.90 |
1:16.34 |
1:58.64 |
|
2:40.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
452 |
37.83 |
1:18.15 |
1:59.86 |
|
2:41.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
441 |
39.62 |
1:21.13 |
2:02.35 |
|
2:42.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janette Setälä |
2001 |
|
441 |
37.94 |
1:19.53 |
2:01.18 |
|
2:42.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jemina Granholm |
2002 |
|
424 |
38.94 |
1:21.08 |
2:03.29 |
|
2:45.12 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2:44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
417 |
38.72 |
1:20.86 |
2:04.39 |
|
2:45.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
332 |
41.12 |
1:26.11 |
2:12.15 |
|
2:59.06 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miia Puranen |
2001 |
|
328 |
41.34 |
1:26.99 |
2:14.41 |
|
2:59.82 |
|
|
Cetus Espoo |
2:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Pitkänen |
2002 |
|
285 |
41.07 |
1:28.92 |
2:19.12 |
|
3:08.40 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:37 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Backstroke Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samu Virtanen |
2004 |
|
347 |
36.08 |
1:16.35 |
1:58.69 |
|
2:39.23 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuel Saari |
2004 |
|
323 |
38.60 |
1:20.13 |
2:01.58 |
|
2:43.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Justus Holtari |
2004 |
|
291 |
38.29 |
1:22.04 |
2:07.04 |
|
2:48.89 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Salminen |
2004 |
|
263 |
40.84 |
1:26.20 |
2:12.06 |
|
2:54.62 |
|
|
Nokian Pyry |
2:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Salminen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Wanda |
2:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Backstroke Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
499 |
32.70 |
1:08.63 |
1:45.34 |
|
2:21.08 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
418 |
35.72 |
1:13.50 |
1:52.20 |
|
2:29.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elis Fokin |
2003 |
|
359 |
37.10 |
1:16.75 |
1:57.73 |
|
2:37.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
353 |
36.63 |
1:15.88 |
1:56.90 |
|
2:38.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henry Nyman |
2003 |
|
344 |
36.81 |
1:16.85 |
1:59.17 |
|
2:39.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
174 |
42.46 |
1:32.36 |
2:26.69 |
|
3:20.10 |
|
|
Cetus Espoo |
3:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
108 |
53.65 |
1:55.24 |
2:55.54 |
|
3:54.96 |
|
|
Cetus Espoo |
3:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Backstroke Men, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
481 |
32.11 |
1:08.94 |
1:47.26 |
|
2:22.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Backstroke Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
568 |
31.58 |
1:05.93 |
1:40.27 |
|
2:15.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
527 |
32.91 |
1:08.31 |
1:43.90 |
|
2:18.53 |
|
|
Vanders |
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
320 |
37.17 |
1:17.91 |
2:00.00 |
|
2:43.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:46 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 7, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Vesalainen |
2004 |
|
494 |
37.78 |
|
|
|
1:21.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Långström |
2004 |
|
476 |
38.84 |
|
|
|
1:22.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Essi Loponen |
2004 |
|
451 |
39.41 |
|
|
|
1:23.91 |
|
|
Simmis Wanda |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Mattila |
2004 |
|
448 |
39.60 |
|
|
|
1:24.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasmine Errehani |
2004 |
|
369 |
42.63 |
|
|
|
1:29.69 |
|
|
Simmis Wanda |
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henni Havén |
2004 |
|
365 |
42.17 |
|
|
|
1:29.98 |
|
|
Simmis Wanda |
1:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katarina Kobycheva |
2004 |
|
261 |
47.20 |
|
|
|
1:40.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Reetta Haara |
2004 |
|
259 |
47.67 |
|
|
|
1:40.94 |
|
|
Simmis Wanda |
1:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peppi Siurola |
2004 |
|
249 |
47.22 |
|
|
|
1:42.27 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 7, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
457 |
35.13 |
|
|
|
1:15.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
345 |
39.33 |
|
|
|
1:22.52 |
|
|
Simmis Wanda |
1:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Huhtasalo |
2004 |
|
316 |
40.22 |
|
|
|
1:24.99 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Nätti |
2004 |
|
289 |
40.24 |
|
|
|
1:27.58 |
|
|
Simmis Wanda |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
268 |
41.94 |
|
|
|
1:29.80 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Paulus Sarre |
2004 |
|
237 |
44.84 |
|
|
|
1:33.55 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leo Hautaniemi |
2004 |
|
226 |
44.54 |
|
|
|
1:35.03 |
|
|
Cetus Espoo |
1:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
456 |
34.61 |
|
|
|
1:15.23 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Repo |
2003 |
|
451 |
35.58 |
|
|
|
1:15.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elis Fokin |
2003 |
|
318 |
39.88 |
|
|
|
1:24.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henry Nyman |
2003 |
|
289 |
41.00 |
|
|
|
1:27.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 8, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
620 |
31.43 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
565 |
32.16 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henri Kyynäräinen |
1994 |
|
464 |
35.13 |
|
|
|
1:14.81 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
446 |
35.19 |
|
|
|
1:15.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
390 |
37.33 |
|
|
|
1:19.25 |
|
|
Simmis Wanda |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Blomfelt |
2000 |
|
307 |
38.78 |
|
|
|
1:25.81 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jurijs Semjonovs |
1997 |
|
272 |
39.77 |
|
|
|
1:29.38 |
|
|
Latvia |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:19 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Freestyle Women, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
597 |
31.46 |
1:05.78 |
1:40.54 |
|
2:14.14 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
495 |
32.69 |
1:09.17 |
1:46.52 |
|
2:22.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Suominen |
2005 |
|
490 |
32.65 |
1:09.75 |
1:47.11 |
|
2:23.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Hakkarainen |
2005 |
|
473 |
33.14 |
1:10.34 |
1:48.61 |
|
2:24.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Martola |
2005 |
|
451 |
34.93 |
1:12.17 |
1:50.08 |
|
2:27.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Säde Ryynänen |
2005 |
|
428 |
34.85 |
1:13.80 |
1:52.67 |
|
2:29.91 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ellen Kettunen |
2005 |
|
421 |
34.65 |
1:13.10 |
1:52.40 |
|
2:30.68 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniela Sohlman |
2005 |
|
393 |
34.85 |
1:14.22 |
1:55.55 |
|
2:34.23 |
|
|
Simmis Wanda |
2:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
367 |
35.29 |
1:16.45 |
1:58.71 |
|
2:37.77 |
|
|
Simmis Wanda |
2:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lollobelle Renlund-Nordström |
2005 |
|
357 |
35.52 |
1:16.30 |
1:58.32 |
|
2:39.17 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saara Raulos |
2005 |
|
353 |
36.67 |
1:18.07 |
1:59.56 |
|
2:39.86 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maria Mustonen |
2005 |
|
341 |
37.13 |
1:18.47 |
2:00.39 |
|
2:41.57 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leenu Karolina Kinnunen |
2005 |
|
301 |
38.91 |
1:23.00 |
2:07.97 |
|
2:48.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Autio |
2005 |
|
221 |
40.10 |
1:27.64 |
2:18.72 |
|
3:06.79 |
|
|
Cetus Espoo |
3:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Freestyle Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
628 |
30.46 |
1:03.75 |
1:38.34 |
|
2:11.87 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
582 |
31.35 |
1:05.53 |
1:40.69 |
|
2:15.28 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
577 |
31.94 |
1:06.29 |
1:41.51 |
|
2:15.70 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
541 |
32.15 |
1:08.14 |
1:43.57 |
|
2:18.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
516 |
32.57 |
1:07.85 |
1:44.32 |
|
2:20.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
503 |
32.81 |
1:08.74 |
1:45.99 |
|
2:21.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Vesalainen |
2004 |
|
497 |
31.65 |
1:08.64 |
1:45.38 |
|
2:22.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
467 |
33.09 |
1:10.56 |
1:48.87 |
|
2:25.59 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
456 |
33.64 |
1:11.38 |
1:49.18 |
|
2:26.78 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
442 |
31.96 |
1:08.97 |
1:48.60 |
|
2:28.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janita Severinkangas |
2004 |
|
396 |
33.91 |
1:12.98 |
1:53.45 |
|
2:33.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hilma Husari |
2004 |
|
378 |
34.75 |
1:14.04 |
1:55.82 |
|
2:36.25 |
|
|
Nokian Pyry |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
363 |
36.22 |
1:16.59 |
1:57.91 |
|
2:38.29 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mandi Lindroos |
2004 |
|
362 |
35.10 |
1:14.46 |
1:56.71 |
|
2:38.45 |
|
|
Simmis Wanda |
2:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maisa Brusila |
2004 |
|
344 |
36.00 |
1:18.02 |
2:00.03 |
|
2:41.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erica Tomperi |
2004 |
|
325 |
37.39 |
1:19.47 |
2:01.72 |
|
2:44.20 |
|
|
Nokian Pyry |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aava Kiuru |
2004 |
|
299 |
38.25 |
1:22.35 |
2:07.87 |
|
2:48.80 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Freestyle Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
571 |
31.57 |
1:06.06 |
1:41.52 |
|
2:16.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senni Mattila |
2003 |
|
526 |
31.34 |
1:07.07 |
1:43.73 |
|
2:19.94 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
521 |
31.81 |
1:07.68 |
1:44.16 |
|
2:20.36 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iina Von Schrowe |
2003 |
|
504 |
32.66 |
1:08.85 |
1:45.83 |
|
2:21.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
499 |
32.27 |
1:08.82 |
1:46.66 |
|
2:22.38 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silja Kinnunen |
2003 |
|
468 |
33.94 |
1:10.96 |
1:48.26 |
|
2:25.43 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aava Mattila |
2003 |
|
450 |
34.01 |
1:11.71 |
1:50.14 |
|
2:27.40 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Pennanen |
2003 |
|
424 |
34.01 |
1:12.15 |
1:51.33 |
|
2:30.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Hargreaves |
2003 |
|
424 |
33.28 |
1:10.53 |
1:50.92 |
|
2:30.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cindy Palm |
2003 |
|
413 |
33.15 |
1:10.30 |
1:50.03 |
|
2:31.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Diana Seiger |
2003 |
|
403 |
33.53 |
1:12.16 |
1:52.88 |
|
2:32.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
353 |
35.86 |
1:16.82 |
1:59.45 |
|
2:39.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Freestyle Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
634 |
30.98 |
1:04.91 |
1:39.33 |
|
2:11.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Koivu |
1999 |
|
629 |
30.28 |
1:03.65 |
1:38.11 |
|
2:11.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
628 |
31.88 |
1:05.67 |
1:39.58 |
|
2:11.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
577 |
31.77 |
1:05.96 |
1:41.35 |
|
2:15.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paula Peltola |
2001 |
|
563 |
31.02 |
1:05.66 |
1:41.03 |
|
2:16.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
556 |
31.09 |
1:05.62 |
1:41.55 |
|
2:17.37 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heta Koivuluoma |
1999 |
|
537 |
31.89 |
1:07.24 |
1:43.77 |
|
2:18.98 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
521 |
32.78 |
1:07.92 |
1:44.34 |
|
2:20.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
488 |
31.90 |
1:08.85 |
1:46.81 |
|
2:23.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Sjölund |
2002 |
|
482 |
32.00 |
1:08.21 |
1:46.40 |
|
2:24.00 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
468 |
31.87 |
1:08.99 |
1:47.33 |
|
2:25.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
468 |
32.23 |
1:08.88 |
1:46.88 |
|
2:25.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olivia Koski |
2002 |
|
458 |
34.61 |
1:11.78 |
1:49.02 |
|
2:26.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
437 |
34.02 |
1:12.02 |
1:50.81 |
|
2:28.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Hautamäki |
2002 |
|
436 |
34.60 |
1:13.26 |
1:52.40 |
|
2:28.92 |
|
|
Simmis Wanda |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
425 |
34.34 |
1:13.36 |
1:51.85 |
|
2:30.21 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Harju |
2002 |
|
423 |
34.44 |
1:12.72 |
1:53.22 |
|
2:30.45 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ruusu Ojala |
2000 |
|
403 |
34.00 |
1:12.38 |
1:52.76 |
|
2:32.95 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
368 |
34.64 |
1:14.62 |
1:56.04 |
|
2:37.62 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sanni Luostarinen |
2002 |
|
318 |
36.25 |
1:17.87 |
2:01.81 |
|
2:45.37 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
288 |
38.91 |
1:21.69 |
2:06.76 |
|
2:51.02 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Piia Kaivola |
1999 |
|
285 |
36.95 |
1:20.61 |
2:06.08 |
|
2:51.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:46 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Freestyle Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
477 |
29.23 |
1:03.10 |
1:36.90 |
|
2:10.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
430 |
30.92 |
1:05.35 |
1:40.89 |
|
2:15.13 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Evgenii Sinakov |
2004 |
|
403 |
30.46 |
1:05.86 |
1:42.54 |
|
2:18.03 |
|
|
SDUSHOR "Ijora" |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
398 |
31.51 |
1:06.06 |
1:42.18 |
|
2:18.57 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuel Saari |
2004 |
|
398 |
32.80 |
1:07.80 |
1:43.91 |
|
2:18.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
393 |
32.44 |
1:08.62 |
1:44.96 |
|
2:19.22 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samuli Masalin |
2004 |
|
385 |
31.60 |
1:07.06 |
1:44.40 |
|
2:20.21 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rony Kulju |
2004 |
|
357 |
32.00 |
1:09.02 |
1:48.29 |
|
2:23.74 |
|
|
Simmis Wanda |
2:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
353 |
32.64 |
1:08.86 |
1:47.86 |
|
2:24.22 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Hautaniemi |
2004 |
|
254 |
35.35 |
1:16.17 |
1:58.97 |
|
2:40.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Freestyle Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
653 |
27.76 |
57.83 |
1:27.94 |
|
1:57.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
621 |
27.69 |
58.12 |
1:28.91 |
|
1:59.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
567 |
28.63 |
1:00.33 |
1:32.09 |
|
2:03.20 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
495 |
29.95 |
1:03.00 |
1:36.88 |
|
2:08.87 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miro Merinen |
2003 |
|
484 |
29.05 |
1:02.34 |
1:36.37 |
|
2:09.89 |
|
|
Simmis Wanda |
2:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elis Fokin |
2003 |
|
464 |
30.91 |
1:04.01 |
1:38.21 |
|
2:11.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
439 |
29.41 |
1:02.79 |
1:38.90 |
|
2:14.13 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
434 |
30.28 |
1:04.59 |
1:39.82 |
|
2:14.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
423 |
30.96 |
1:05.98 |
1:42.56 |
|
2:15.82 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henry Nyman |
2003 |
|
416 |
30.44 |
1:05.66 |
1:41.67 |
|
2:16.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Marjala |
2003 |
|
390 |
30.61 |
1:06.03 |
1:43.00 |
|
2:19.52 |
|
|
Simmis Wanda |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
371 |
32.36 |
1:09.15 |
1:46.42 |
|
2:21.86 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pauli Salonen |
2003 |
|
355 |
31.10 |
1:07.09 |
1:45.48 |
|
2:24.04 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Freestyle Men, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
620 |
28.22 |
58.82 |
1:29.73 |
|
1:59.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
535 |
28.97 |
1:01.41 |
1:34.11 |
|
2:05.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
495 |
28.54 |
1:00.69 |
1:34.57 |
|
2:08.86 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
429 |
31.55 |
1:07.99 |
1:44.34 |
|
2:15.23 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
397 |
29.22 |
1:02.68 |
1:40.36 |
|
2:18.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Hedlund |
2002 |
|
370 |
30.97 |
1:06.15 |
1:44.00 |
|
2:22.03 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
345 |
32.07 |
1:09.89 |
1:48.94 |
|
2:25.33 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sasha Cormier Simola |
2002 |
|
288 |
33.83 |
1:14.24 |
1:55.57 |
|
2:34.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henrik Purokoski |
2002 |
|
255 |
35.81 |
1:16.68 |
2:00.11 |
|
2:40.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Freestyle Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
566 |
27.75 |
59.18 |
1:31.57 |
|
2:03.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miika Pentti |
1997 |
|
551 |
27.97 |
59.22 |
1:31.66 |
|
2:04.39 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
513 |
28.98 |
1:01.30 |
1:34.13 |
|
2:07.35 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isak Gramén |
2001 |
|
507 |
27.95 |
59.06 |
1:32.61 |
|
2:07.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
502 |
29.42 |
1:01.92 |
1:34.95 |
|
2:08.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
463 |
28.88 |
1:01.10 |
1:36.44 |
|
2:11.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonni Aho |
1999 |
|
453 |
30.05 |
1:02.71 |
1:37.82 |
|
2:12.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Sarre |
2001 |
|
441 |
29.83 |
1:03.46 |
1:38.93 |
|
2:13.92 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teemu Annala |
2001 |
|
415 |
30.87 |
1:05.44 |
1:41.55 |
|
2:16.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
378 |
31.93 |
1:07.71 |
1:45.40 |
|
2:21.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joel Knaapi |
2001 |
|
352 |
31.54 |
1:08.50 |
1:47.23 |
|
2:24.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
255 |
35.19 |
1:15.90 |
1:58.84 |
|
2:40.78 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:15 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 11, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 11, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 11, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:15 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
460 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
407 |
|
|
|
|
32.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
315 |
|
|
|
|
35.32 |
|
|
Simmis Wanda |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Justus Holtari |
2004 |
|
312 |
|
|
|
|
35.44 |
|
|
Cetus Espoo |
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Huhtasalo |
2004 |
|
301 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
Porin Uimaseura |
37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 12, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 12, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:19 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:45 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
483 |
32.71 |
1:12.59 |
1:54.65 |
|
2:35.16 |
|
|
Simmis Wanda |
2:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
455 |
33.86 |
1:13.89 |
1:56.32 |
|
2:38.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasmin Savonen |
2005 |
|
293 |
39.15 |
1:25.47 |
2:13.99 |
|
3:03.36 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Mattila |
2004 |
|
351 |
37.38 |
1:20.61 |
2:06.49 |
|
2:52.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
359 |
36.58 |
1:19.80 |
2:05.06 |
|
2:51.35 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minea Wiren |
2003 |
|
266 |
38.17 |
1:26.03 |
2:18.42 |
|
3:09.34 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agneta Kallas |
2002 |
|
423 |
36.11 |
1:17.68 |
2:00.69 |
|
2:42.25 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
325 |
33.33 |
1:14.08 |
2:04.57 |
|
2:57.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
323 |
36.23 |
1:21.56 |
2:09.03 |
|
2:57.40 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:45 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
253 |
34.62 |
1:17.86 |
2:06.53 |
|
2:56.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Hautaniemi |
2004 |
|
194 |
41.63 |
1:29.74 |
2:20.55 |
|
3:12.41 |
|
|
Cetus Espoo |
2:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:49 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:06 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 15, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 15, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 15, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:06 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:13 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 16, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 16, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 16, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:13 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
608 |
1:08.25 |
2:20.17 |
3:31.90 |
4:44.21 |
9:35.18 |
|
|
Cetus Espoo |
9:32.50 |
|
|
5:56.82 |
7:10.08 |
8:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
567 |
1:09.26 |
2:23.79 |
3:38.62 |
4:53.47 |
9:48.81 |
|
|
Cetus Espoo |
10:15.18 |
|
|
6:07.78 |
7:22.37 |
8:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
555 |
1:08.03 |
2:20.75 |
3:33.22 |
4:47.29 |
9:52.99 |
|
|
Cetus Espoo |
9:49.63 |
|
|
6:02.59 |
7:19.08 |
8:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
546 |
1:09.77 |
2:25.72 |
3:41.43 |
4:57.69 |
9:56.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:58.66 |
|
|
6:13.70 |
7:29.19 |
8:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
539 |
1:09.10 |
2:23.06 |
3:37.92 |
4:53.97 |
9:58.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:52.49 |
|
|
6:10.41 |
7:27.63 |
8:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
536 |
1:10.21 |
2:26.79 |
3:43.62 |
5:00.35 |
9:59.82 |
|
|
Simmis Wanda |
9:45.15 |
|
|
6:16.80 |
7:32.53 |
8:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
524 |
1:10.41 |
2:26.64 |
3:43.70 |
5:00.77 |
10:04.51 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
10:03.22 |
|
|
6:17.34 |
7:33.67 |
8:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heta Koivuluoma |
1999 |
|
497 |
1:11.76 |
2:29.63 |
3:46.91 |
5:05.40 |
10:14.93 |
|
|
Porin Uimaseura |
10:11.71 |
|
|
6:24.00 |
7:42.51 |
8:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
456 |
1:14.71 |
2:33.95 |
3:53.68 |
5:13.29 |
10:32.87 |
|
|
Nokian Pyry |
10:56.09 |
|
|
6:33.52 |
7:55.08 |
9:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jemina Granholm |
2002 |
|
385 |
1:17.46 |
2:41.37 |
4:05.04 |
5:29.92 |
11:09.50 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
11:36.85 |
|
|
6:55.83 |
8:22.83 |
9:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marleen Mikk |
2002 |
|
372 |
1:17.26 |
2:42.01 |
4:09.01 |
5:35.52 |
11:17.52 |
|
|
Cetus Espoo |
11:41.01 |
|
|
7:02.39 |
8:29.43 |
9:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lollobelle Renlund-Nordström |
2005 |
|
366 |
1:17.46 |
2:43.12 |
4:09.08 |
5:35.06 |
11:20.97 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
7:01.35 |
8:27.56 |
9:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miia Puranen |
2001 |
|
312 |
1:22.45 |
2:54.90 |
4:27.50 |
5:59.55 |
11:57.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:31.31 |
9:02.36 |
10:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katarina Kobycheva |
2004 |
|
232 |
1:23.80 |
3:02.09 |
4:44.30 |
6:27.28 |
13:12.52 |
|
|
Cetus Espoo |
13:08.59 |
|
|
8:09.86 |
9:52.39 |
11:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:58 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 1500m Freestyle Men, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
618 |
1:02.80 |
2:09.03 |
3:16.87 |
4:24.95 |
17:02.52 |
|
|
Vanders |
16:36.50 |
|
|
5:33.67 |
6:42.78 |
7:51.63 |
9:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
10:09.89 |
11:19.36 |
12:28.64 |
13:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.54 |
15:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
506 |
1:07.06 |
2:19.30 |
3:31.61 |
4:44.25 |
18:12.74 |
|
|
Cetus Espoo |
17:46.40 |
|
|
5:57.19 |
7:10.81 |
8:23.67 |
9:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10:50.69 |
12:04.76 |
13:18.92 |
14:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.05 |
17:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
480 |
1:11.69 |
2:28.73 |
3:45.63 |
5:01.90 |
18:32.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
6:16.98 |
7:32.62 |
8:47.28 |
10:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
11:17.09 |
12:30.77 |
13:44.16 |
14:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
16:11.98 |
17:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
479 |
1:13.66 |
2:30.26 |
3:45.33 |
5:00.74 |
18:33.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:14.39 |
7:28.61 |
8:42.92 |
9:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.06 |
12:26.56 |
13:41.07 |
14:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
16:09.60 |
17:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elis Fokin |
2003 |
|
471 |
1:10.44 |
2:25.29 |
3:40.61 |
4:56.26 |
18:38.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:12.50 |
7:27.99 |
8:43.54 |
9:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
11:14.53 |
12:29.86 |
13:45.03 |
14:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.34 |
17:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
466 |
1:08.40 |
2:22.86 |
3:37.92 |
4:53.08 |
18:43.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
19:22.98 |
|
|
6:09.06 |
7:25.04 |
8:40.34 |
9:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.96 |
12:26.63 |
13:42.66 |
14:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.95 |
17:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henri Kyynäräinen |
1994 |
|
452 |
1:10.67 |
2:25.73 |
3:41.55 |
4:57.76 |
18:54.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
6:13.90 |
7:29.45 |
8:45.20 |
10:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.05 |
12:34.66 |
13:51.39 |
15:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.64 |
17:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henry Nyman |
2003 |
|
447 |
1:08.99 |
2:24.83 |
3:41.00 |
4:57.64 |
18:58.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:14.22 |
7:30.95 |
8:47.64 |
10:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.16 |
12:37.48 |
13:54.12 |
15:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
16:28.32 |
17:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
427 |
1:13.88 |
2:30.52 |
3:45.93 |
5:02.09 |
19:16.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:18.43 |
7:35.98 |
8:53.67 |
10:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.61 |
12:46.90 |
14:05.37 |
15:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.43 |
18:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
415 |
1:12.50 |
2:30.44 |
3:49.26 |
5:07.67 |
19:27.30 |
|
|
Simmis Wanda |
22:08.54 |
|
|
6:26.42 |
7:44.29 |
9:03.22 |
10:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.43 |
12:59.19 |
14:17.16 |
15:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
16:54.58 |
18:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
384 |
1:12.65 |
2:31.84 |
3:50.81 |
5:11.22 |
19:58.09 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
20:37.24 |
|
|
6:31.53 |
7:52.63 |
9:14.11 |
10:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
11:56.26 |
13:17.50 |
14:37.44 |
15:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
17:18.93 |
18:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
368 |
1:12.94 |
2:31.13 |
3:48.92 |
5:10.46 |
20:15.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
6:32.77 |
7:55.85 |
9:19.01 |
10:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:59.63 |
13:22.43 |
14:45.93 |
16:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
17:33.73 |
18:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:47 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 19, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 19, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 19, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:47 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Huhtasalo |
2004 |
|
369 |
|
|
|
|
36.82 |
|
|
Porin Uimaseura |
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Valonen |
2004 |
|
360 |
|
|
|
|
37.11 |
|
|
ORCA Helsinki |
47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rony Kulju |
2004 |
|
292 |
|
|
|
|
39.78 |
|
|
Simmis Wanda |
40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
528 |
|
|
|
|
32.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
527 |
|
|
|
|
32.69 |
|
|
Cetus Espoo |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
198 |
|
|
|
|
45.32 |
|
|
Cetus Espoo |
49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
610 |
|
|
|
|
31.15 |
|
|
Cetus Espoo |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
573 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
548 |
|
|
|
|
32.27 |
|
|
Cetus Espoo |
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
385 |
|
|
|
|
36.30 |
|
|
Cetus Espoo |
40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Hedlund |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:50 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:00 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Butterfly Women, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
609 |
30.95 |
|
|
|
1:05.64 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
486 |
33.06 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Nokian Pyry |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
465 |
33.10 |
|
|
|
1:11.79 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
460 |
33.12 |
|
|
|
1:12.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maura Bergström |
2005 |
|
428 |
34.41 |
|
|
|
1:13.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
417 |
33.71 |
|
|
|
1:14.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
407 |
34.44 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jenna Nousiainen |
2005 |
|
350 |
35.79 |
|
|
|
1:18.93 |
|
|
Nokian Pyry |
1:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
298 |
38.44 |
|
|
|
1:23.30 |
|
|
Simmis Wanda |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peppi Eskola |
2005 |
|
284 |
39.38 |
|
|
|
1:24.56 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaarina Rihte |
2005 |
|
281 |
37.87 |
|
|
|
1:24.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Säde Ryynänen |
2005 |
|
223 |
39.86 |
|
|
|
1:31.63 |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofi Andström |
2005 |
|
212 |
43.08 |
|
|
|
1:33.20 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elina Ruha |
2005 |
|
201 |
42.57 |
|
|
|
1:34.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Butterfly Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
564 |
31.12 |
|
|
|
1:07.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
534 |
32.00 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Mattila |
2004 |
|
476 |
33.48 |
|
|
|
1:11.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
473 |
33.13 |
|
|
|
1:11.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
459 |
33.40 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilma Långström |
2004 |
|
448 |
33.68 |
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dina Sadojevic Jelacik |
2004 |
|
427 |
33.23 |
|
|
|
1:13.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
383 |
34.92 |
|
|
|
1:16.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oona Eriksson |
2004 |
|
325 |
37.57 |
|
|
|
1:20.91 |
|
|
Simmis Wanda |
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ada-maj Saarinen |
2004 |
|
286 |
37.88 |
|
|
|
1:24.37 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Butterfly Women, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 21, 100m Butterfly Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
533 |
31.99 |
|
|
|
1:08.62 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
|
519 |
31.61 |
|
|
|
1:09.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
495 |
31.69 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
483 |
32.53 |
|
|
|
1:10.88 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Koski |
2002 |
|
473 |
33.22 |
|
|
|
1:11.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
431 |
34.09 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
427 |
33.55 |
|
|
|
1:13.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
394 |
33.62 |
|
|
|
1:15.85 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jemina Granholm |
2002 |
|
322 |
35.39 |
|
|
|
1:21.10 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Hautamäki |
2002 |
|
248 |
40.87 |
|
|
|
1:28.48 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuike Hakala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:00 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
318 |
33.33 |
|
|
|
1:12.94 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
318 |
33.21 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Valonen |
2004 |
|
303 |
33.18 |
|
|
|
1:14.11 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Nätti |
2004 |
|
290 |
33.54 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Simmis Wanda |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuel Saari |
2004 |
|
287 |
35.76 |
|
|
|
1:15.50 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuli Masalin |
2004 |
|
286 |
33.78 |
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Justus Holtari |
2004 |
|
173 |
39.17 |
|
|
|
1:29.25 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
471 |
29.82 |
|
|
|
1:03.99 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
423 |
30.73 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Marjala |
2003 |
|
411 |
30.27 |
|
|
|
1:06.96 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
389 |
31.41 |
|
|
|
1:08.22 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
370 |
31.83 |
|
|
|
1:09.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
363 |
32.21 |
|
|
|
1:09.82 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
339 |
34.15 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elis Fokin |
2003 |
|
336 |
32.96 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskari Repo |
2003 |
|
305 |
33.76 |
|
|
|
1:13.94 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henry Nyman |
2003 |
|
283 |
34.22 |
|
|
|
1:15.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
530 |
29.10 |
|
|
|
1:01.54 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
508 |
29.11 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
498 |
28.96 |
|
|
|
1:02.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri-luukas Jäntti |
2002 |
|
467 |
30.07 |
|
|
|
1:04.18 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
435 |
28.30 |
|
|
|
1:05.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
407 |
29.09 |
|
|
|
1:07.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
351 |
32.12 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
328 |
32.64 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samuel Syrjänen |
2002 |
|
232 |
36.67 |
|
|
|
1:20.98 |
|
|
Simmis Wanda |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:44 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Medley Women, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Suominen |
2005 |
|
499 |
34.95 |
1:16.78 |
2:01.97 |
|
2:38.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
462 |
35.62 |
1:18.62 |
2:05.27 |
|
2:43.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Kauppinen |
2005 |
|
454 |
36.14 |
1:17.08 |
2:06.50 |
|
2:44.05 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
428 |
35.01 |
1:19.32 |
2:09.30 |
|
2:47.23 |
|
|
Simmis Wanda |
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Martola |
2005 |
|
421 |
40.07 |
1:22.74 |
2:10.52 |
|
2:48.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Savonen |
2005 |
|
402 |
38.17 |
1:22.68 |
2:13.05 |
|
2:50.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saara Raulos |
2005 |
|
369 |
38.06 |
1:25.10 |
2:13.68 |
|
2:55.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida Siltala |
2005 |
|
340 |
38.16 |
1:26.08 |
2:20.08 |
|
3:00.62 |
|
|
Cetus Espoo |
3:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Päivärinta |
2005 |
|
322 |
38.93 |
1:28.98 |
2:21.98 |
|
3:03.83 |
|
|
Cetus Espoo |
3:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Kantoluoto |
2005 |
|
313 |
44.07 |
1:31.95 |
2:22.17 |
|
3:05.65 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
3:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juulia Lindfors |
2005 |
|
291 |
45.67 |
1:39.25 |
2:27.96 |
|
3:10.18 |
|
|
Cetus Espoo |
3:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ronja Ristevirta |
2005 |
|
290 |
41.15 |
1:31.24 |
2:28.84 |
|
3:10.39 |
|
|
Cetus Espoo |
3:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Autio |
2005 |
|
192 |
48.26 |
1:43.57 |
2:48.61 |
|
3:38.30 |
|
|
Cetus Espoo |
3:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Medley Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
521 |
32.82 |
1:14.78 |
2:00.81 |
|
2:36.64 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
504 |
32.66 |
1:12.20 |
2:01.98 |
|
2:38.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
496 |
33.69 |
1:16.63 |
2:03.00 |
|
2:39.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
479 |
35.15 |
1:17.61 |
2:06.08 |
|
2:41.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi Loponen |
2004 |
|
464 |
35.29 |
1:19.60 |
2:04.92 |
|
2:42.86 |
|
|
Simmis Wanda |
2:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
444 |
35.24 |
1:16.86 |
2:07.26 |
|
2:45.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janita Severinkangas |
2004 |
|
396 |
35.16 |
1:21.03 |
2:12.51 |
|
2:51.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erica Tomperi |
2004 |
|
353 |
38.15 |
1:25.92 |
2:16.36 |
|
2:58.39 |
|
|
Nokian Pyry |
2:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Reetta Haara |
2004 |
|
268 |
42.70 |
1:33.63 |
2:28.81 |
|
3:15.49 |
|
|
Simmis Wanda |
3:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Valtanen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
3:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Medley Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Johansson |
2003 |
|
564 |
33.82 |
1:15.43 |
1:57.93 |
|
2:32.62 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
540 |
31.17 |
1:10.67 |
1:58.85 |
|
2:34.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
501 |
35.02 |
1:19.45 |
2:03.26 |
|
2:38.77 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
444 |
34.27 |
1:16.67 |
2:07.93 |
|
2:45.23 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aava Mattila |
2003 |
|
395 |
35.97 |
1:22.91 |
2:14.02 |
|
2:51.87 |
|
|
Simmis Wanda |
2:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silja Kinnunen |
2003 |
|
377 |
39.02 |
1:23.98 |
2:16.93 |
|
2:54.48 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
324 |
41.07 |
1:28.95 |
2:22.22 |
|
3:03.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Medley Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Rinne |
1995 |
|
599 |
31.41 |
1:12.16 |
1:56.31 |
|
2:29.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
596 |
31.37 |
1:11.18 |
1:56.36 |
|
2:29.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
577 |
31.48 |
1:10.31 |
1:55.66 |
|
2:31.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minka Halava |
2001 |
|
546 |
32.04 |
1:12.98 |
1:58.40 |
|
2:34.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paula Peltola |
2001 |
|
506 |
32.37 |
1:13.58 |
2:00.66 |
|
2:38.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
498 |
31.77 |
1:14.57 |
1:58.42 |
|
2:39.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janette Setälä |
2001 |
|
474 |
34.50 |
1:16.02 |
2:03.94 |
|
2:41.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
431 |
36.36 |
1:21.05 |
2:09.46 |
|
2:46.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:44 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Medley Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
340 |
37.09 |
1:19.01 |
2:06.42 |
|
2:43.31 |
|
|
Simmis Wanda |
2:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
329 |
35.58 |
1:16.08 |
2:06.18 |
|
2:44.97 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
282 |
35.98 |
1:20.70 |
2:15.77 |
|
2:53.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Medley Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Merinen |
2003 |
|
477 |
29.21 |
1:06.87 |
1:51.77 |
|
2:25.83 |
|
|
Simmis Wanda |
2:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elis Fokin |
2003 |
|
374 |
32.92 |
1:14.03 |
2:02.23 |
|
2:38.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henry Nyman |
2003 |
|
370 |
34.25 |
1:16.63 |
2:04.87 |
|
2:38.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Medley Men, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
435 |
30.50 |
1:10.12 |
1:55.25 |
|
2:30.36 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
421 |
29.58 |
1:09.65 |
1:55.91 |
|
2:32.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Ola |
2002 |
|
353 |
33.53 |
1:19.14 |
2:03.79 |
|
2:41.28 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Medley Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
529 |
29.04 |
1:09.45 |
1:47.49 |
|
2:20.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
499 |
28.86 |
1:07.76 |
1:51.54 |
|
2:23.67 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jurijs Semjonovs |
1997 |
|
307 |
34.39 |
1:16.19 |
2:08.31 |
|
2:48.83 |
|
|
Latvia |
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:58 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 25, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 25, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
570 |
29.52 |
|
|
|
1:02.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
546 |
30.54 |
|
|
|
1:03.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Senni Mattila |
2003 |
|
537 |
30.27 |
|
|
|
1:04.05 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
535 |
30.81 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iina Von Schrowe |
2003 |
|
497 |
31.07 |
|
|
|
1:05.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
493 |
31.56 |
|
|
|
1:05.89 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Diana Seiger |
2003 |
|
485 |
31.13 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milla-lotta Tapanainen |
2003 |
|
462 |
32.14 |
|
|
|
1:07.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Peltola |
2003 |
|
440 |
32.28 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cindy Palm |
2003 |
|
431 |
32.24 |
|
|
|
1:08.88 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Långström |
2003 |
|
411 |
33.48 |
|
|
|
1:10.01 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:04 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
498 |
28.10 |
|
|
|
59.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
452 |
29.75 |
|
|
|
1:01.10 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
415 |
29.89 |
|
|
|
1:02.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Huhtasalo |
2004 |
|
414 |
29.79 |
|
|
|
1:02.94 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuel Saari |
2004 |
|
394 |
31.16 |
|
|
|
1:03.97 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rony Kulju |
2004 |
|
388 |
30.89 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
382 |
30.77 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
371 |
31.40 |
|
|
|
1:05.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matti Nätti |
2004 |
|
346 |
31.76 |
|
|
|
1:06.82 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Hautaniemi |
2004 |
|
286 |
33.60 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topi Salminen |
2004 |
|
275 |
33.27 |
|
|
|
1:12.13 |
|
|
Nokian Pyry |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 26, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 26, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:04 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
431 |
41.76 |
1:29.06 |
2:16.79 |
|
3:04.11 |
|
|
Simmis Wanda |
3:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
430 |
41.00 |
1:28.49 |
2:17.07 |
|
3:04.23 |
|
|
Nokian Pyry |
3:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Säde Ryynänen |
2005 |
|
401 |
43.62 |
1:31.66 |
2:20.36 |
|
3:08.52 |
|
|
Cetus Espoo |
3:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
371 |
44.01 |
1:33.26 |
2:23.41 |
|
3:13.44 |
|
|
Cetus Espoo |
3:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Simsek |
2005 |
|
347 |
44.22 |
1:35.41 |
2:26.92 |
|
3:17.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
3:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Päivärinta |
2005 |
|
336 |
43.98 |
1:35.87 |
2:29.62 |
|
3:19.98 |
|
|
Cetus Espoo |
3:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Kantoluoto |
2005 |
|
266 |
40.84 |
1:40.28 |
2:38.90 |
|
3:36.22 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
3:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Vesalainen |
2004 |
|
493 |
39.04 |
1:23.04 |
2:08.75 |
|
2:56.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Herrala |
2004 |
|
479 |
39.20 |
1:24.76 |
2:11.23 |
|
2:57.78 |
|
|
Simmis Wanda |
2:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Mattila |
2004 |
|
466 |
41.18 |
1:27.95 |
2:14.26 |
|
2:59.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
425 |
42.75 |
1:30.11 |
2:17.21 |
|
3:04.95 |
|
|
Cetus Espoo |
3:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
|
416 |
41.34 |
1:28.92 |
2:17.70 |
|
3:06.26 |
|
|
Simmis Wanda |
3:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Koivu |
1999 |
|
604 |
36.43 |
1:17.66 |
2:00.50 |
|
2:44.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
550 |
38.19 |
1:20.87 |
2:05.46 |
|
2:49.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
518 |
37.92 |
1:22.09 |
2:08.07 |
|
2:53.14 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oona Laakso |
2002 |
|
486 |
39.88 |
1:25.35 |
2:12.45 |
|
2:56.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
464 |
41.54 |
1:27.90 |
2:14.64 |
|
2:59.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janette Setälä |
2001 |
|
371 |
44.24 |
1:33.51 |
2:23.36 |
|
3:13.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:56 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:01 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
363 |
40.37 |
1:26.32 |
2:14.07 |
|
2:57.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Valonen |
2004 |
|
361 |
38.64 |
1:23.60 |
2:10.20 |
|
2:58.30 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
111 |
1:00.42 |
2:08.04 |
3:16.49 |
|
4:24.16 |
|
|
Cetus Espoo |
4:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
678 |
32.96 |
1:09.45 |
1:47.29 |
|
2:24.54 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
557 |
34.21 |
1:11.68 |
1:52.20 |
|
2:34.29 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
369 |
38.59 |
1:23.16 |
2:10.45 |
|
2:56.96 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Ola |
2002 |
|
369 |
40.81 |
1:25.57 |
2:11.67 |
|
2:57.05 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
373 |
40.33 |
1:25.99 |
2:12.49 |
|
2:56.31 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:01 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 29, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 29, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
617 |
32.77 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
526 |
34.96 |
|
|
|
1:11.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
500 |
35.78 |
|
|
|
1:13.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Senni Mattila |
2003 |
|
481 |
35.25 |
|
|
|
1:14.16 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
458 |
36.29 |
|
|
|
1:15.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
443 |
36.86 |
|
|
|
1:16.24 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Peltola |
2003 |
|
441 |
37.11 |
|
|
|
1:16.30 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Myllykoski |
2003 |
|
293 |
42.99 |
|
|
|
1:27.43 |
|
|
Simmis Wanda |
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
572 |
33.61 |
|
|
|
1:09.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
545 |
34.47 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Slöör |
2001 |
|
542 |
34.36 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
538 |
34.61 |
|
|
|
1:11.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
479 |
36.11 |
|
|
|
1:14.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
461 |
36.85 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
432 |
37.66 |
|
|
|
1:16.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jemina Granholm |
2002 |
|
429 |
37.14 |
|
|
|
1:17.05 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Meri-maari Mäkinen |
1992 |
|
185 |
50.25 |
|
|
|
1:41.85 |
|
|
Vanders |
1:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:19 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:26 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
385 |
34.65 |
|
|
|
1:11.39 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
381 |
35.12 |
|
|
|
1:11.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
375 |
35.40 |
|
|
|
1:12.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
349 |
36.03 |
|
|
|
1:13.74 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Justus Holtari |
2004 |
|
296 |
37.34 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
526 |
30.67 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miro Merinen |
2003 |
|
429 |
33.25 |
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elis Fokin |
2003 |
|
398 |
33.98 |
|
|
|
1:10.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Konsta Pekkala |
2003 |
|
317 |
35.32 |
|
|
|
1:16.15 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henry Nyman |
2003 |
|
312 |
36.52 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
297 |
37.30 |
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
459 |
32.76 |
|
|
|
1:07.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
312 |
36.88 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilari Silventoinen |
2002 |
|
277 |
38.56 |
|
|
|
1:19.60 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
596 |
29.57 |
|
|
|
1:01.71 |
|
|
Cetus Espoo |
58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isak Gramén |
2001 |
|
577 |
30.12 |
|
|
|
1:02.38 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
403 |
33.78 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
398 |
33.07 |
|
|
|
1:10.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jurijs Semjonovs |
1997 |
|
362 |
35.92 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Latvia |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:26 |
|