Results for Espoo Swim Games
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Backstroke Women, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
533 |
37.07 |
1:16.11 |
1:55.35 |
|
2:32.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
532 |
35.47 |
1:13.79 |
1:53.63 |
|
2:33.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
517 |
35.95 |
1:15.21 |
1:55.23 |
|
2:34.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
479 |
36.32 |
1:16.75 |
1:58.13 |
|
2:38.53 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
449 |
37.98 |
1:20.73 |
2:03.46 |
|
2:42.01 |
|
|
Simmis Wanda |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Savonen |
2005 |
|
422 |
39.75 |
1:21.83 |
2:04.53 |
|
2:45.35 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Säde Ryynänen |
2005 |
|
419 |
39.58 |
1:21.26 |
2:04.00 |
|
2:45.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nelli Laaksonen |
2005 |
|
401 |
38.40 |
1:20.04 |
2:04.12 |
|
2:48.22 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenna Nousiainen |
2005 |
|
392 |
39.47 |
1:22.87 |
2:06.23 |
|
2:49.41 |
|
|
Nokian Pyry |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Hakkarainen |
2005 |
|
391 |
39.87 |
1:22.55 |
2:06.63 |
|
2:49.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sivi Juvakka |
2005 |
|
377 |
39.55 |
1:22.70 |
2:07.65 |
|
2:51.62 |
|
|
Nokian Pyry |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
363 |
40.50 |
1:24.79 |
2:10.09 |
|
2:53.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Vesa |
2005 |
|
353 |
41.87 |
1:25.99 |
2:10.46 |
|
2:55.39 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
338 |
41.21 |
1:26.16 |
2:12.85 |
|
2:58.03 |
|
|
Simmis Wanda |
2:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofi Andström |
2005 |
|
332 |
41.94 |
1:28.10 |
2:15.67 |
|
2:59.11 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Päivärinta |
2005 |
|
305 |
44.12 |
1:32.10 |
2:19.95 |
|
3:04.28 |
|
|
Cetus Espoo |
3:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milla Tahvanainen |
2005 |
|
239 |
46.95 |
1:38.76 |
2:30.85 |
|
3:19.72 |
|
|
Cetus Espoo |
3:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Backstroke Women, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
542 |
35.06 |
1:13.13 |
1:52.99 |
|
2:32.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
470 |
37.01 |
1:17.44 |
1:58.84 |
|
2:39.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
448 |
39.08 |
1:21.10 |
2:02.90 |
|
2:42.11 |
|
|
Simmis Wanda |
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
432 |
37.94 |
1:19.27 |
2:02.56 |
|
2:44.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Herrala |
2004 |
|
416 |
38.55 |
1:19.54 |
2:02.73 |
|
2:46.15 |
|
|
Simmis Wanda |
2:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
376 |
38.38 |
1:20.38 |
2:05.56 |
|
2:51.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Särkelä |
2004 |
|
317 |
43.29 |
1:29.99 |
2:17.59 |
|
3:01.88 |
|
|
Simmis Wanda |
3:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Backstroke Women, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
564 |
34.63 |
1:13.10 |
1:51.91 |
|
2:30.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
481 |
36.78 |
1:16.88 |
1:58.31 |
|
2:38.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Senni Mattila |
2003 |
|
439 |
36.92 |
1:18.13 |
2:00.55 |
|
2:43.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
430 |
37.09 |
1:19.13 |
2:02.70 |
|
2:44.36 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Backstroke Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Slöör |
2001 |
|
586 |
35.12 |
1:13.27 |
1:51.54 |
|
2:28.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
552 |
35.66 |
1:14.21 |
1:53.14 |
|
2:31.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
545 |
35.36 |
1:13.95 |
1:53.49 |
|
2:31.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minka Halava |
2001 |
|
526 |
20.06 |
1:15.57 |
1:55.75 |
|
2:33.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
506 |
35.89 |
1:14.41 |
1:55.27 |
|
2:35.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
458 |
35.90 |
1:16.34 |
1:58.64 |
|
2:40.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
452 |
37.83 |
1:18.15 |
1:59.86 |
|
2:41.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
441 |
39.62 |
1:21.13 |
2:02.35 |
|
2:42.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janette Setälä |
2001 |
|
441 |
37.94 |
1:19.53 |
2:01.18 |
|
2:42.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jemina Granholm |
2002 |
|
424 |
38.94 |
1:21.08 |
2:03.29 |
|
2:45.12 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2:44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
417 |
38.72 |
1:20.86 |
2:04.39 |
|
2:45.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
332 |
41.12 |
1:26.11 |
2:12.15 |
|
2:59.06 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miia Puranen |
2001 |
|
328 |
41.34 |
1:26.99 |
2:14.41 |
|
2:59.82 |
|
|
Cetus Espoo |
2:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Pitkänen |
2002 |
|
285 |
41.07 |
1:28.92 |
2:19.12 |
|
3:08.40 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:37 |
|