Tulokset Hansens Flødeis A6 Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hansens Flødeis A6 Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 april 2019 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 - 2018 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.26,39 - 2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 26.51 | A6 Cup | |||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 32.12 | ||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.14 | ||||||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.20 | ||||||
5 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.78 | ||||||
6 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.22 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 - 2018 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.26,39 - 2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 31.51 | ||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 31.92 | ||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.76 | ||||||
4 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.09 | ||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 33.67 | ||||||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 35.38 | ||||||
7 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 36.42 | ||||||
8 | Kristine Erringsø | 2004 | Roskilde Svømning | 41.01 | ||||||
9 | Mille Jylov | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 50.07 | ||||||
- | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 - 2018 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.26,39 - 2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.08 | ||||||
2 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.95 | ||||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 34.06 | ||||||
4 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.96 | ||||||
5 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | ||||||
6 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.89 | ||||||
7 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.61 | ||||||
8 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.72 | ||||||
9 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 37.34 | ||||||
10 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.09 | ||||||
11 | Clara Øvergård Ottosen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 50.65 | ||||||
- | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 - 2018 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.26,39 - 2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 31.68 | ||||||
2 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | ||||||
3 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 37.78 | ||||||
4 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 38.32 | ||||||
5 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 38.43 | ||||||
6 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.00 | ||||||
7 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.24 | ||||||
7 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 40.24 | ||||||
9 | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.22 | ||||||
10 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 42.17 | ||||||
11 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 43.99 | ||||||
12 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 50.36 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 - 2018 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.26,39 - 2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 35.91 | ||||||
2 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.67 | ||||||
3 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 37.00 | ||||||
4 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.02 | ||||||
5 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.60 | ||||||
6 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.81 | ||||||
7 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.14 | ||||||
8 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 39.55 | ||||||
9 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.79 | ||||||
10 | Viktoria Larsen | 2007 | A6 | 40.04 | ||||||
11 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.06 | ||||||
12 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | A6 | 40.25 | ||||||
13 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.88 | ||||||
14 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.02 | ||||||
15 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.22 | ||||||
16 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 42.08 | ||||||
17 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.16 | ||||||
18 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.06 | ||||||
19 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 45.54 | ||||||
20 | Julia Vincentz | 2007 | Roskilde Svømning | 45.72 | ||||||
21 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 45.80 | ||||||
22 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.74 | ||||||
23 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 49.56 | ||||||
24 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 51.43 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 - 2018 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.26,39 - 2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.76 | ||||||
2 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.23 | ||||||
3 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.42 | ||||||
4 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 43.35 | ||||||
5 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 43.36 | ||||||
6 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.57 | ||||||
7 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 44.20 | ||||||
8 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 44.23 | ||||||
9 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.85 | ||||||
10 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 | 47.20 | ||||||
11 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.21 | ||||||
12 | Clara Scheibye | 2008 | A6 | 47.68 | ||||||
13 | Dyveke Larsen | 2009 | A6 | 49.54 | ||||||
14 | Ella Frydendahl | 2010 | A6 | 49.99 | ||||||
15 | Signe Grynnerup | 2009 | A6 | 50.87 | ||||||
16 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 52.46 | ||||||
17 | Melissa Walther Capito | 2009 | A6 | 53.64 | ||||||
18 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 55.19 | ||||||
19 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 57.95 | ||||||
20 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:06.76 | ||||||
21 | Emma Druj Rasmussen | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.97 | ||||||
- | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til A6 | Udskriftstidspunkt | 10:13 |