Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 2007-2019: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2005-2006: S 68 1:58.11 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: S 68 1:49.41 2018-01-28 |
Årg. 0-2002: Nord 1:48.94 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Yng Jun 1 - Mix | 2007 | 2:20.18 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:18.00 | |||||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Laszlo Szephalmi | 2007 | 37.42 | 1:13.20 | |||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 33.56 | 1:46.76 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 33.42 | 2:20.18 | |||||||
2 | S68 - Yng Jun 2 - Mix | 2008 | 3:07.10 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:48.00 | |||||||||
Anders Munk Fuglsang | 2009 | 46.39 | 46.39 | |||||||
William Andersen | 2008 | 56.10 | 1:42.49 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 42.68 | 2:25.17 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 41.93 | 3:07.10 | |||||||
3 | S68 - Yng Jun 3 - Mix | 2007 | 3:13.25 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:10.00 | |||||||||
Marcus V Andersen | 2008 | 47.30 | 47.30 | |||||||
Johannes Toft | 2007 | 45.31 | 1:32.61 | |||||||
Freya Christensen | 2009 | 54.45 | 2:27.06 | |||||||
Mathilde Kristensen | 2008 | 46.19 | 3:13.25 | |||||||
- | Nord Myx | 2007 | DSQ | mangle holdkapkort | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:40.00 | |||||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 2007-2019: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2005-2006: S 68 1:58.11 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: S 68 1:49.41 2018-01-28 |
Årg. 0-2002: Nord 1:48.94 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Jun 2,1 - Mix | 2005 | 1:57.35 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:05.00 | |||||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Sebastian Dalgaard | 2005 | 30.33 | 59.44 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 28.26 | 1:27.70 | |||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 29.65 | 1:57.35 | |||||||
2 | Aabybro Stjerne Mix | 2005 | 1:57.99 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:00.00 | |||||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 29.07 | 58.61 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 29.03 | 1:27.64 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 30.35 | 1:57.99 | |||||||
3 | S68 - Jun 2,2 - Mix | 2005 | 2:13.25 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:25.00 | |||||||||
Frederik Jørgensen | 2006 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Philip Bendtsen | 2005 | 33.89 | 1:10.82 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 31.17 | 1:41.99 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 31.26 | 2:13.25 | |||||||
4 | S68 - Jun 2,3 - Mix | 2006 | 3:03.06 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:05.00 | |||||||||
Lauge Nilsson | 2006 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Daniel Jarnum | 2006 | 44.34 | 1:22.62 | |||||||
Julie Amalie Fjorbak | 2006 | 55.76 | 2:18.38 | |||||||
Maja Olesen | 2006 | 44.68 | 3:03.06 | |||||||
- | Nord Mux | 2005 | DSQ | mang. holdkapkort | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:20.00 | |||||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Årg. 2007-2019: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2005-2006: S 68 1:58.11 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: S 68 1:49.41 2018-01-28 |
Årg. 0-2002: Nord 1:48.94 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Jun 1,1 - Mix | 2004 | 1:49.40 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:49.00 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 25.29 | 25.29 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 25.66 | 50.95 | |||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 29.10 | 1:20.05 | |||||||
Mille Winther | 2003 | 29.35 | 1:49.40 | |||||||
2 | S68 - Jun 1,2 - Mix | 2003 | 1:56.70 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:56.00 | |||||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 26.84 | 26.84 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 26.88 | 53.72 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 31.06 | 1:24.78 | |||||||
Emma Jensen | 2003 | 31.92 | 1:56.70 | |||||||
3 | Aabybro Omega Splash | 2003 | 2:31.00 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:42.00 | |||||||||
Mads Poulsen | 2007 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 34.16 | 1:11.86 | |||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 40.01 | 1:51.87 | |||||||
Louise Stick Lambertsen | 2003 | 39.13 | 2:31.00 | |||||||
- | Nord Mix | 2003 | DSQ | mang holdkapkort | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:56.00 | |||||||||
- | Nord Mox | 2003 | DSQ | mang. holdkapkort | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:00.00 | |||||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2002 |
Årg. 2007-2019: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2005-2006: S 68 1:58.11 2016-11-05 |
Årg. 2003-2004: S 68 1:49.41 2018-01-28 |
Årg. 0-2002: Nord 1:48.94 2016-11-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Senior Mix | 2002 | 1:47.71 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:48.00 | |||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 25.12 | 25.12 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 25.38 | 50.50 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 28.81 | 1:19.31 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 28.40 | 1:47.71 | |||||||
2 | Aabybro Swim Squad | 2001 | 1:55.25 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:55.00 | |||||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 31.90 | 1:02.19 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 26.66 | 1:28.85 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 26.40 | 1:55.25 | |||||||
- | Nord Max | 1997 | DSQ | mang holdkapkort | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:52.00 | |||||||||
- | Nord Mex | 1997 | DSQ | mang holdkapkort | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:56.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:37 |