Results for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vendsyssel Cup 2019 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 | |||
Stvne by | Hjrring | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangr | Vendsyssel Cup & Svmmeklubben S68 Hjrring | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 26 januar 2019 |
Lb 17, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 2007-2019 |
rg. 2007-2019: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
rg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
rg. 2003-2004: Elias Hanghj Jonsson 1:04.63 2018-01-29 |
rg. 0-2002: Magnus Yde 1:02.62 2016-11-06 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | 221 | 41.59 | 1:23.75 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:27.42 | |||||||||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | 201 | 42.43 | 1:26.42 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:32.33 | |||||||||
3 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 158 | 44.39 | 1:33.56 | |||||
Svmmeklubben Shesten | ||||||||||
4 | Mads Poulsen | 2007 | 143 | 46.96 | 1:36.77 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:38.56 | |||||||||
5 | Johannes Toft | 2007 | 111 | 53.00 | 1:45.17 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marcus V Andersen | 2008 | 88 | 49.86 | 1:53.63 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 84 | 58.15 | 1:55.50 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Johannes Andersen | 2008 | 71 | 58.39 | 2:01.82 | |||||
Svmmeklubben Nord | 2:13.81 | |||||||||
- | Laszlo Szephalmi | 2007 | DNS | |||||||
Svmmeklubben S 68 | 1:32.31 | |||||||||
- | William Andersen | 2008 | DNS | |||||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
Lb 17, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 2005-2006 |
rg. 2007-2019: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
rg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
rg. 2003-2004: Elias Hanghj Jonsson 1:04.63 2018-01-29 |
rg. 0-2002: Magnus Yde 1:02.62 2016-11-06 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 332 | 34.24 | 1:13.11 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:23.69 | |||||||||
2 | Mathias . Barslev | 2006 | 303 | 34.44 | 1:15.35 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:19.29 | |||||||||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 276 | 35.74 | 1:17.76 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:20.87 | |||||||||
4 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 219 | 36.61 | 1:24.04 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:29.18 | |||||||||
5 | Sebastian Eliasen | 2006 | 189 | 42.98 | 1:28.19 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:28.02 | |||||||||
6 | Philip Bendtsen | 2005 | 189 | 41.21 | 1:28.24 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:27.50 | |||||||||
7 | Mikkel Rubk | 2006 | 188 | 39.95 | 1:28.30 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:41.11 | |||||||||
8 | Frederik Jrgensen | 2006 | 152 | 45.26 | 1:34.85 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:32.93 | |||||||||
- | Daniel Jarnum | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
Lb 17, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 2003-2004 |
rg. 2007-2019: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
rg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
rg. 2003-2004: Elias Hanghj Jonsson 1:04.63 2018-01-29 |
rg. 0-2002: Magnus Yde 1:02.62 2016-11-06 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus stergaard Barslev | 2003 | 434 | 32.34 | 1:06.91 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:07.28 | |||||||||
2 | Niklas Hjbjerg | 2003 | 373 | 32.14 | 1:10.33 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:08.14 | |||||||||
3 | Andreas Torp | 2004 | 348 | 33.15 | 1:12.00 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:12.54 | |||||||||
4 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 335 | 35.00 | 1:12.91 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:12.81 | |||||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 332 | 31.84 | 1:13.12 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:02.87 | |||||||||
6 | Jacob Toft | 2003 | 328 | 35.33 | 1:13.45 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:15.05 | |||||||||
7 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 323 | 36.02 | 1:13.80 | |||||
Brnderslev SK08 | 1:15.25 | |||||||||
8 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 321 | 34.92 | 1:13.96 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:13.47 | |||||||||
9 | Danilo Mller | 2004 | 315 | 34.17 | 1:14.39 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:17.29 | |||||||||
10 | Andreas Christensen | 2003 | 305 | 35.05 | 1:15.19 | |||||
Svmmeklubben Shesten | 1:15.24 | |||||||||
11 | Christoffer R. Jensen | 2004 | 249 | 36.31 | 1:20.52 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:24.05 | |||||||||
12 | Kristian Jensen | 2004 | 232 | 39.38 | 1:22.38 | |||||
Svmmeklubben Shesten | 1:30.59 | |||||||||
- | Jeppe Egholm | 2003 | DNS | |||||||
Svmmeklubben S 68 | 1:10.68 | |||||||||
Lb 17, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 0-2002 |
rg. 2007-2019: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 |
rg. 2005-2006: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 |
rg. 2003-2004: Elias Hanghj Jonsson 1:04.63 2018-01-29 |
rg. 0-2002: Magnus Yde 1:02.62 2016-11-06 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 394 | 31.40 | 1:09.09 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:06.12 | |||||||||
2 | Elias Hanghj Jonsson | 2002 | 352 | 32.46 | 1:11.73 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:03.37 | |||||||||
3 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 348 | 33.27 | 1:12.00 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:02.52 | |||||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | 325 | 35.21 | 1:13.63 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:05.61 | |||||||||
5 | Ruben Nrgaard | 2002 | 323 | 34.58 | 1:13.81 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:07.41 | |||||||||
6 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 282 | 36.54 | 1:17.18 | |||||
Svmmeklubben Shesten | 1:17.36 | |||||||||
7 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | 196 | 37.99 | 1:27.14 | |||||
Svmmeklubben Shesten | 1:25.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 |
Licens til Svmmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:38 |