Results for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag eftermiddag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2019 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2003-2004: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2002: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 513 | 30.84 | 1:03.72 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.21 | |||||||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | 503 | 31.36 | 1:04.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.89 | |||||||||
3 | Mathilde Thirup | 2005 | 442 | 33.07 | 1:06.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.44 | |||||||||
4 | Karoline Iversen | 2005 | 397 | 33.23 | 1:09.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.38 | |||||||||
5 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 396 | 33.50 | 1:09.44 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:10.02 | |||||||||
6 | Therese J Helt | 2006 | 368 | 34.22 | 1:11.13 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.63 | |||||||||
7 | Astrid Jensen | 2005 | 329 | 35.15 | 1:13.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.71 | |||||||||
- | Mie Asmussen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.65 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2003-2004: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2002: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Høgsted | 2003 | 553 | 29.86 | 1:02.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.96 | |||||||||
2 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 483 | 31.16 | 1:05.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.17 | |||||||||
3 | Mille Winther | 2003 | 461 | 31.57 | 1:06.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.70 | |||||||||
4 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 369 | 32.79 | 1:11.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.89 | |||||||||
5 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 352 | 34.05 | 1:12.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.02 | |||||||||
6 | Emma Jensen | 2003 | 348 | 35.06 | 1:12.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.79 | |||||||||
7 | Mille Hovaldt | 2004 | 345 | 35.41 | 1:12.71 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:12.17 | |||||||||
8 | Louise Stick Lambertsen | 2003 | 173 | 42.60 | 1:31.44 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:35.85 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Årg. 2005-2006: Lærke Høgsted 1:03.42 2016-11-06 |
Årg. 2003-2004: Maj A. Jacobsen 1:00.17 1997-01-01 |
Årg. 0-2002: Maj A. Jacobsen 58.87 1998-01-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 486 | 31.57 | 1:04.87 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.78 | |||||||||
2 | Maria Kornum | 2001 | 445 | 32.13 | 1:06.81 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:04.68 | |||||||||
3 | Amalije Kristensen | 2002 | 441 | 32.11 | 1:06.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.33 | |||||||||
4 | Cecilie V Jensen | 2002 | 404 | 32.72 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.71 | |||||||||
5 | Karoline Nielsen | 1997 | 373 | 33.75 | 1:10.80 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.44 | |||||||||
6 | Emma Steen | 2000 | 352 | 34.65 | 1:12.24 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:10.84 | |||||||||
7 | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | 340 | 34.15 | 1:13.02 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:19.12 | |||||||||
8 | Cecilie Prior | 2002 | 269 | 37.33 | 1:18.99 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:25.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:33 |