Results for Bäckers Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Bckers Cup 2019 | Utskriftsdatum | 24 februari 2019 | |||
Tvlingsort | Grums | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangr | Grums Simsllskap | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 24 februari 2019 |
Gren 8, 50m Brstsim Flickor, Finaler 10 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Nefeli Maria Blithikiotis | 2011 | Karlstads Simsllskap | 51.75 | ||||||
2 | Mathilda Srqvist | 2010 | mls Simsllskap | 1:01.23 | ||||||
3 | Filippa Larsson | 2011 | Simklubben Solsta | 1:01.59 | ||||||
4 | Frida Weghammar | 2010 | Sffle Simsllskap | 1:02.22 | ||||||
5 | Jennifer Storm | 2009 | Sffle Simsllskap | 1:03.93 | ||||||
6 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsllskap | 1:05.29 | ||||||
7 | Nellie Leander | 2010 | Sffle Simsllskap | 1:08.59 | ||||||
8 | Ellen Nordquist | 2009 | Grums Simsllskap | 1:09.82 | ||||||
- | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Heggen | 2010 | Deje Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Brstsim Flickor, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Segerstrm | 2007 | Karlstads Simsllskap | 40.80 | ||||||
2 | Ella Bcker | 2007 | Grums Simsllskap | 43.05 | ||||||
3 | Cornelia Srqvist | 2007 | mls Simsllskap | 47.76 | ||||||
4 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsllskap | 47.87 | ||||||
5 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsllskap | 48.17 | ||||||
6 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsllskap | 48.44 | ||||||
7 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsllskap | 49.19 | ||||||
8 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsllskap | 51.83 | ||||||
9 | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsllskap | 52.64 | ||||||
10 | Lavinia Thrner | 2008 | Sffle Simsllskap | 55.89 | ||||||
11 | Isabella Lidman | 2007 | Deje Simsllskap | 56.77 | ||||||
12 | Felicia Ewensson | 2008 | Simklubben Solsta | 59.14 | ||||||
- | Hilda Karlsson | 2007 | mls Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Brstsim Flickor, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Karlstads Simsllskap | 36.20 | ||||||
2 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsllskap | 42.06 | ||||||
3 | Emilia Tallberg | 2006 | Karlstads Simsllskap | 44.01 | ||||||
4 | Thea Eriksson | 2006 | mls Simsllskap | 44.24 | ||||||
5 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsllskap | 46.57 | ||||||
6 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsllskap | 50.44 | ||||||
7 | Sofie Leander | 2005 | Sffle Simsllskap | 52.35 | ||||||
8 | Johanna Storm | 2006 | Sffle Simsllskap | 54.54 | ||||||
- | Boglarka Biro | 2006 | Karlstads Simsllskap | DNF | ||||||
Gren 8, 50m Brstsim Flickor, Finaler 15 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsllskap | 39.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 24 februari 2019 |
Licensierad till: Wermlands Simfrbund | Utskriftstid | 11:48 |