Results for Dronning Dorothea Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
11/01-2020 afsnit 1
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 564 | 2:27.44 | ||||||
Kolding SK | 2:26.22 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 534 | 2:30.19 | ||||||
H2Odense | 2:29.82 | |||||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | 504 | 2:33.11 | ||||||
H2Odense | 2:40.28 | |||||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 501 | 2:33.33 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:46.24 | |||||||||
5 | Elma Gabela | 2004 | 484 | 2:35.16 | ||||||
Kolding SK | 2:30.40 | |||||||||
6 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 414 | 2:43.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:46.71 | |||||||||
7 | Katrine Kristensen | 2004 | 389 | 2:46.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:00.02 | |||||||||
8 | Anne Horn | 2004 | 300 | 3:01.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:07.72 | |||||||||
- | Naja Johnsen | 2003 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:15.00 | |||||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Kolding SK | 2:57.12 | |||||||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | 423 | 2:42.26 | ||||||
Kolding SK | 2:45.06 | |||||||||
2 | Mille Veiler | 2005 | 399 | 2:45.41 | ||||||
Kolding SK | 2:55.58 | |||||||||
3 | Ane Christensen | 2006 | 394 | 2:46.12 | ||||||
Kolding SK | 2:51.68 | |||||||||
4 | Frederikke Riber | 2005 | 388 | 2:47.02 | ||||||
DeltaSwim | 2:53.10 | |||||||||
5 | Maja Zastrojevic | 2006 | 382 | 2:47.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.29 | |||||||||
6 | Anne Stamholt | 2006 | 380 | 2:48.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:49.44 | |||||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | 366 | 2:50.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:55.50 | |||||||||
8 | Astrid Gregersen | 2005 | 346 | 2:53.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.38 | |||||||||
9 | Sophie Kronborg | 2005 | 341 | 2:54.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:55.96 | |||||||||
10 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 332 | 2:55.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:04.19 | |||||||||
11 | Victoria Richards | 2005 | 330 | 2:56.20 | ||||||
DeltaSwim | 2:55.61 | |||||||||
12 | Maria Crisan | 2005 | 329 | 2:56.42 | OD1 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 3:01.30 | |||||||||
13 | Mille Holmberg | 2006 | 329 | 2:56.42 | OD2 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:56.72 | |||||||||
14 | Alberte Fauerby | 2005 | 270 | 3:08.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:18.30 | |||||||||
15 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 260 | 3:10.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Horn | 2006 | 254 | 3:12.38 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:30.00 | |||||||||
17 | Ea Gram Møller | 2006 | 247 | 3:14.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:30.23 | |||||||||
18 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 228 | 3:19.19 | ||||||
DeltaSwim | 3:17.09 | |||||||||
19 | Emilie Boulund | 2006 | 222 | 3:20.96 | ||||||
Kolding SK | 3:43.82 | |||||||||
20 | Sofie Junker | 2005 | 219 | 3:22.03 | ||||||
DeltaSwim | 3:17.99 | |||||||||
21 | Katharina Primdal Dam | 2006 | 210 | 3:24.78 | ||||||
Kolding SK | 3:32.39 | |||||||||
22 | Astrid Hansen | 2006 | 193 | 3:30.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Magelund Møller | 2006 | 184 | 3:34.03 | ||||||
Kolding SK | 3:39.32 | |||||||||
24 | Tilde Lindeblad | 2006 | 177 | 3:36.93 | ||||||
DeltaSwim | 3:35.26 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
DeltaSwim | 3:07.13 | |||||||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nadia Walløe | 2007 | 310 | 2:59.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:57.10 | |||||||||
2 | Caroline Hansen | 2007 | 302 | 3:01.46 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.65 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 283 | 3:05.50 | ||||||
Kolding SK | 3:05.23 | |||||||||
4 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 267 | 3:09.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 259 | 3:10.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Stæhr | 2008 | 202 | 3:27.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:44.54 | |||||||||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | 192 | 3:31.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:23.87 | |||||||||
8 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 145 | 3:51.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:45.84 | |||||||||
9 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 130 | 4:00.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:07.48 | |||||||||
- | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 3:12.76 | |||||||||
- | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | DSQ | sv på ryg v175 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:33.11 | |||||||||
- | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | DSQ | ej samt berør v125 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:03.79 | |||||||||
- | Johanne Riber | 2008 | DSQ | ej afsl på ryg v100 | ||||||
DeltaSwim | 4:19.53 | |||||||||
- | Katrine Døssing | 2007 | DSQ | sv på mave v75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:41.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |