Results for Madwave Challenge Tampere 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Mad Wave Challenge 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:52 |
|
|
Järjestäjä |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Rantasuo |
2006 |
|
|
1:13.17 |
2:32.45 |
3:53.04 |
|
5:10.65 |
|
|
Oulun Lohet |
5:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
|
1:16.82 |
2:42.23 |
4:08.38 |
|
5:30.06 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
5:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
|
|
1:21.78 |
2:49.99 |
4:18.33 |
|
5:42.74 |
|
|
Uinti Tampere |
5:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Torsti Saarela |
2006 |
|
|
1:23.00 |
2:52.35 |
4:23.23 |
|
5:47.47 |
|
|
Vieskan Uimarit |
5:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Pulkkinen |
2007 |
|
|
1:20.90 |
2:51.74 |
4:22.75 |
|
5:49.44 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pirkka Pyry Pyykkö |
2006 |
|
|
1:21.50 |
2:50.89 |
4:21.56 |
|
5:50.77 |
|
|
Uinti Tampere |
5:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luka Hirvonen |
2006 |
|
|
1:28.01 |
3:01.77 |
4:34.36 |
|
6:00.33 |
|
|
Nokian Pyry |
6:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
|
|
1:25.60 |
2:57.64 |
4:31.38 |
|
6:03.32 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topias Partinen |
2007 |
|
|
1:26.61 |
3:04.46 |
4:43.76 |
|
6:21.61 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julius Järveläinen |
2006 |
|
|
1:25.11 |
3:06.42 |
4:51.73 |
|
6:33.55 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aamos Järveläinen |
2006 |
|
|
1:28.78 |
3:13.62 |
5:51.44 |
|
6:35.63 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Severi Roihankorpi |
2006 |
|
|
1:30.78 |
3:16.61 |
5:01.97 |
|
6:42.49 |
|
|
Uinti Tampere |
7:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niklas Tikkanen |
2007 |
|
|
1:33.69 |
3:20.05 |
5:06.20 |
|
6:48.41 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Petter Kaskela |
2007 |
|
|
1:29.39 |
3:16.70 |
5:04.45 |
|
6:49.61 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ferdinand Backman |
2006 |
|
|
1:38.44 |
3:24.00 |
5:10.24 |
|
6:50.37 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miki Vierre |
2006 |
|
|
1:33.67 |
3:19.41 |
5:04.97 |
|
6:50.93 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eetu Nissinen |
2008 |
|
|
1:40.11 |
3:28.08 |
5:13.85 |
|
7:01.67 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rasmus Piiroinen |
2006 |
|
|
1:34.48 |
3:24.51 |
5:18.33 |
|
7:08.44 |
|
|
Uinti Tampere |
7:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Vili Niemi |
2006 |
|
|
1:36.92 |
3:26.82 |
5:19.19 |
|
7:09.49 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hugo Rossi |
2008 |
|
|
1:40.01 |
3:29.95 |
5:22.18 |
|
7:12.77 |
|
|
Uinti Tampere |
7:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Topi Äikäs |
2007 |
|
|
1:34.03 |
3:29.90 |
5:29.74 |
|
7:26.84 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Juho Kekarainen |
2007 |
|
|
1:59.43 |
4:11.90 |
6:24.88 |
|
8:34.82 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
|
1:00.08 |
2:07.52 |
3:16.78 |
|
4:24.23 |
|
|
TaTu Tampere |
4:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taavi Backman |
2004 |
|
|
1:03.80 |
2:15.12 |
3:26.02 |
|
4:35.30 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
|
1:03.82 |
2:14.10 |
3:25.84 |
|
4:35.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
|
1:05.45 |
2:18.59 |
3:34.80 |
|
4:51.47 |
|
|
Uinti Tampere |
4:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
|
1:07.30 |
2:23.04 |
3:38.26 |
|
4:52.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
|
1:11.70 |
2:30.05 |
3:47.52 |
|
5:02.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jeremy Valkeavuori |
2004 |
|
|
1:11.78 |
2:31.08 |
3:51.92 |
|
5:09.82 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
|
1:10.73 |
2:30.65 |
3:52.36 |
|
5:10.96 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
|
1:14.77 |
2:41.21 |
4:10.21 |
|
5:37.10 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Max Nikkari |
2004 |
|
|
1:16.62 |
2:45.20 |
4:12.71 |
|
5:38.66 |
|
|
Uinti Tampere |
5:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jesse Virkkala |
2004 |
|
|
1:16.81 |
2:47.36 |
4:20.33 |
|
5:49.50 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Markus Popov |
2005 |
|
|
1:23.29 |
3:03.88 |
4:50.93 |
|
6:36.49 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
|
1:00.32 |
2:06.02 |
3:11.71 |
|
4:15.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Broman |
2002 |
|
|
1:03.13 |
2:11.07 |
3:20.32 |
|
4:28.67 |
|
|
Uinti Tampere |
4:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Perttu Järvinen |
2003 |
|
|
1:03.22 |
2:11.80 |
3:22.53 |
|
4:30.23 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
|
1:04.98 |
2:14.82 |
3:23.33 |
|
4:30.65 |
|
|
Uinti Tampere |
4:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
|
1:05.46 |
2:19.48 |
3:33.47 |
|
4:43.65 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
4:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
|
1:07.51 |
2:22.16 |
3:37.38 |
|
4:49.94 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elis Fokin |
2003 |
|
|
1:06.45 |
2:20.75 |
3:37.32 |
|
4:50.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Holopainen |
2003 |
|
|
1:06.50 |
2:20.87 |
3:37.14 |
|
4:51.02 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
4:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
|
1:08.09 |
2:21.47 |
3:36.66 |
|
4:51.49 |
|
|
Uinti Tampere |
4:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
|
1:09.77 |
2:27.87 |
3:44.92 |
|
4:57.33 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julius Airas |
2003 |
|
|
1:09.50 |
2:26.43 |
3:45.98 |
|
5:01.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Otto Mikkonen |
2003 |
|
|
1:08.38 |
2:25.93 |
3:45.03 |
|
5:02.76 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
4:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niko Akkanen |
2003 |
|
|
1:10.81 |
2:28.35 |
3:48.51 |
|
5:06.20 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:52 |
|