Resultater for UGP 3 2018-2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
31.13 |
1:04.92 |
1:39.97 |
|
2:14.60 |
|
2 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
32.65 |
1:08.17 |
1:45.00 |
|
2:20.60 |
|
3 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
32.27 |
1:08.44 |
1:46.13 |
|
2:22.58 |
|
4 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.42 |
1:09.68 |
1:47.46 |
|
2:24.72 |
|
5 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
32.80 |
1:10.12 |
1:48.85 |
|
2:26.82 |
|
6 |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
34.59 |
1:12.81 |
1:52.53 |
|
2:32.64 |
|
7 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
34.58 |
1:14.28 |
1:54.98 |
|
2:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mica Nolén |
2004 |
Simklubben Triton |
|
31.55 |
1:05.21 |
1:39.73 |
|
2:14.98 |
|
2 |
Maja Blomliden |
2004 |
Simklubben Triton |
|
31.54 |
1:05.96 |
1:41.74 |
|
2:16.41 |
|
3 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
32.83 |
1:09.34 |
1:47.10 |
|
2:24.39 |
|
4 |
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
32.90 |
1:09.68 |
1:48.55 |
|
2:26.64 |
|
5 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
33.24 |
1:10.47 |
1:48.84 |
|
2:26.88 |
|
6 |
Moa Rödin |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.10 |
1:11.98 |
1:49.90 |
|
2:27.70 |
|
7 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
32.94 |
1:09.93 |
1:48.99 |
|
2:27.85 |
|
8 |
Felicia Zander |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.36 |
1:10.85 |
1:50.65 |
|
2:29.61 |
|
9 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
33.52 |
1:11.50 |
1:50.91 |
|
2:29.78 |
|
10 |
Ella Persson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.21 |
1:12.41 |
1:52.12 |
|
2:30.56 |
|
10 |
Elsa Kanth |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.25 |
1:12.73 |
1:52.47 |
|
2:30.56 |
|
12 |
Isabel Persson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
33.85 |
1:12.04 |
1:51.95 |
|
2:31.22 |
|
13 |
Ebba Ringström |
2004 |
Simklubben Triton |
|
36.34 |
1:15.78 |
1:56.36 |
|
2:36.28 |
|
14 |
Ida Jeppsson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
34.70 |
1:15.26 |
1:56.95 |
|
2:37.05 |
|
15 |
Ida Sahlberg |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.36 |
1:14.54 |
1:55.38 |
|
2:37.06 |
|
16 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
34.70 |
1:14.55 |
1:56.18 |
|
2:37.88 |
|
17 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
36.58 |
1:18.05 |
2:00.58 |
|
2:40.07 |
|
18 |
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
37.12 |
1:18.01 |
2:00.93 |
|
2:43.29 |
|
19 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
37.41 |
1:20.53 |
2:03.96 |
|
2:47.06 |
|
20 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
36.86 |
1:19.99 |
2:05.64 |
|
2:47.59 |
|
21 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
36.99 |
1:21.06 |
2:05.96 |
|
2:47.75 |
|
22 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
38.41 |
1:22.37 |
2:09.19 |
|
2:54.35 |
|
23 |
Klara Harrysson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
38.51 |
1:24.47 |
2:12.25 |
|
2:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Nielsen |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
33.23 |
1:09.47 |
1:46.26 |
|
2:22.13 |
|
2 |
Amanda Cederqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
32.25 |
1:08.96 |
1:46.47 |
|
2:23.26 |
|
3 |
Elsa Dittmer |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
32.35 |
1:08.71 |
1:46.54 |
|
2:24.45 |
|
4 |
Lova Rodin |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.90 |
1:13.19 |
1:51.80 |
|
2:28.37 |
|
5 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
34.77 |
1:12.68 |
1:51.61 |
|
2:29.04 |
|
6 |
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
34.77 |
1:13.63 |
1:53.53 |
|
2:29.85 |
|
7 |
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.76 |
1:13.05 |
1:52.24 |
|
2:30.15 |
|
8 |
Filippa Höglund |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
35.30 |
1:13.69 |
1:52.37 |
|
2:30.35 |
|
9 |
Ellen Gullberg |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
34.29 |
1:13.80 |
1:54.12 |
|
2:30.65 |
|
10 |
Ebba Jukic |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
34.19 |
1:13.93 |
1:53.30 |
|
2:30.83 |
|
11 |
Erica Persson |
2005 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.46 |
1:12.64 |
1:52.39 |
|
2:32.31 |
|
12 |
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.10 |
1:13.04 |
1:53.33 |
|
2:32.39 |
|
13 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
35.20 |
1:15.11 |
1:56.30 |
|
2:32.63 |
|
14 |
Emmi Engström |
2005 |
Varberg Sim |
|
33.91 |
1:12.62 |
1:53.85 |
|
2:33.30 |
|
15 |
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.52 |
1:14.41 |
1:56.20 |
|
2:36.16 |
|
16 |
Linnea Melin |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
35.05 |
1:14.75 |
1:57.07 |
|
2:36.54 |
|
17 |
Amanda Pålsson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
35.38 |
1:14.77 |
1:56.34 |
|
2:37.56 |
|
18 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
35.08 |
1:15.21 |
1:56.86 |
|
2:37.97 |
|
19 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
Varberg Sim |
|
35.84 |
1:15.50 |
1:57.53 |
|
2:38.00 |
|
20 |
Nora Eriksson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.77 |
1:14.85 |
1:58.17 |
|
2:39.43 |
|
21 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
36.66 |
1:18.18 |
2:00.57 |
|
2:40.19 |
|
22 |
Tilda Hägglund |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
36.48 |
1:17.20 |
1:59.41 |
|
2:40.71 |
|
23 |
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
35.05 |
1:17.17 |
1:59.14 |
|
2:41.29 |
|
24 |
Emilia Pålsson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
35.79 |
1:16.80 |
1:59.79 |
|
2:41.68 |
|
25 |
Filippa Fritzson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
34.33 |
1:16.19 |
2:00.66 |
|
2:42.22 |
|
26 |
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
36.41 |
1:18.99 |
2:02.32 |
|
2:44.51 |
|
27 |
Gaëlle Ovise |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.27 |
1:19.06 |
2:02.61 |
|
2:45.79 |
|
28 |
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
38.03 |
1:20.91 |
2:05.42 |
|
2:47.67 |
|
29 |
Bianca Havner |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
37.97 |
1:21.75 |
2:06.35 |
|
2:50.83 |
|
30 |
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
37.14 |
1:20.07 |
2:05.93 |
|
2:51.28 |
|
31 |
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.88 |
1:23.39 |
2:09.04 |
|
2:52.38 |
|
32 |
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
39.25 |
1:24.34 |
2:10.61 |
|
2:55.85 |
|
33 |
Märta Arnqvist |
2005 |
Varberg Sim |
|
40.62 |
1:25.19 |
2:11.28 |
|
2:56.02 |
|
34 |
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.11 |
1:24.42 |
2:10.98 |
|
2:56.27 |
|
35 |
Wilma Carlsson |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
41.13 |
1:30.62 |
2:23.80 |
|
3:15.05 |
|
- |
Alma Wallin Bustad |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
32.85 |
1:10.48 |
1:49.03 |
|
2:25.48 |
|
2 |
Matilda Wassblad |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
34.84 |
1:12.21 |
1:50.74 |
|
2:29.50 |
|
3 |
Filippa Sjögren |
2006 |
Varberg Sim |
|
33.45 |
1:12.23 |
1:52.23 |
|
2:30.26 |
|
4 |
Stina Holmqvist |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
35.49 |
1:14.60 |
1:54.01 |
|
2:31.48 |
|
5 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
34.73 |
1:14.53 |
1:54.34 |
|
2:31.86 |
|
6 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
34.86 |
1:13.99 |
1:53.75 |
|
2:32.14 |
|
7 |
Isa Ståhl |
2006 |
Simklubben Triton |
|
34.93 |
1:14.78 |
1:55.20 |
|
2:32.23 |
|
8 |
Julia Erkselius |
2006 |
Simklubben Triton |
|
35.04 |
1:14.12 |
1:54.44 |
|
2:33.31 |
|
9 |
Julia Nilsson |
2006 |
Simklubben Triton |
|
36.13 |
1:15.79 |
1:56.54 |
|
2:33.64 |
|
10 |
Maja Borg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
35.39 |
1:16.36 |
1:58.14 |
|
2:38.37 |
|
11 |
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.50 |
1:15.03 |
1:57.69 |
|
2:38.55 |
|
12 |
Ronja Gustafsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
35.24 |
1:15.60 |
1:58.65 |
|
2:41.22 |
|
13 |
Leah Ljungerud |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.18 |
1:14.86 |
1:58.07 |
|
2:41.28 |
|
14 |
Anna Larsson |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.71 |
1:19.18 |
2:00.34 |
|
2:41.48 |
|
15 |
Märta Ryrmalm |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
37.23 |
1:19.42 |
2:02.32 |
|
2:42.69 |
|
16 |
Sigrid Hildebrand |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.94 |
1:17.54 |
2:01.06 |
|
2:42.70 |
|
17 |
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
|
37.21 |
1:19.07 |
2:02.50 |
|
2:43.49 |
|
18 |
Saga Sillerström |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
36.54 |
1:18.66 |
2:02.92 |
|
2:46.68 |
|
19 |
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
37.16 |
1:20.50 |
2:04.99 |
|
2:47.07 |
|
20 |
Jonna Norlin |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.53 |
1:23.93 |
2:09.07 |
|
2:49.51 |
|
21 |
Isa Simonsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.58 |
1:22.65 |
2:11.17 |
|
2:56.50 |
|
22 |
Ella Johannesson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.15 |
1:26.07 |
2:13.77 |
|
2:57.35 |
|
23 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
39.78 |
1:25.74 |
2:13.31 |
|
2:59.89 |
|
24 |
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.85 |
1:27.24 |
2:16.96 |
|
3:04.85 |
|
25 |
Irma Stefansson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.52 |
1:25.27 |
2:15.79 |
|
3:07.11 |
|
26 |
Rebecka Hohensee |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.88 |
1:35.96 |
2:29.52 |
|
3:19.42 |
|
27 |
Kajsa Adebahr |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.72 |
1:36.05 |
2:30.52 |
|
3:21.14 |
|
- |
Sara Markevind |
2006 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
09:47 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 20 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
29.67 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mats Rehn |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
29.76 |
|
|
|
1:05.72 |
|
2 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
30.65 |
|
|
|
1:07.31 |
|
3 |
Noel Persson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
31.62 |
|
|
|
1:07.50 |
|
4 |
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
31.19 |
|
|
|
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
10:02 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
11:03 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
37.22 |
1:20.50 |
2:06.63 |
|
2:51.82 |
|
- |
Emil Curlow |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stig Greiner |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.28 |
1:21.71 |
2:05.13 |
|
2:46.74 |
|
2 |
Hugo Vaide |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
38.72 |
1:23.03 |
2:07.49 |
|
2:49.80 |
|
3 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
41.53 |
1:27.80 |
2:14.58 |
|
3:00.48 |
|
4 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
40.42 |
1:28.46 |
2:19.04 |
|
3:06.07 |
|
- |
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
41.18 |
1:28.27 |
2:16.11 |
|
3:03.96 |
|
2 |
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.02 |
1:29.29 |
2:17.63 |
|
3:05.92 |
|
3 |
Emil Flodmark |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
43.45 |
1:33.22 |
2:23.08 |
|
3:11.99 |
|
4 |
Max Jilek |
2006 |
Varberg Sim |
|
45.20 |
1:35.27 |
2:24.47 |
|
3:12.36 |
|
5 |
Alexander Ljungdahl |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
45.14 |
1:34.80 |
2:25.35 |
|
3:16.10 |
|
6 |
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.66 |
1:34.65 |
2:26.72 |
|
3:17.32 |
|
7 |
Jonah Hullegård |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
45.51 |
1:37.73 |
2:29.68 |
|
3:18.85 |
|
8 |
Leon Rössger |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
46.77 |
1:42.16 |
2:38.80 |
|
3:32.61 |
|
9 |
Emil Magnusson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
49.93 |
1:47.47 |
2:46.18 |
|
3:43.80 |
|
10 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
51.30 |
1:49.79 |
2:50.42 |
|
3:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
11:03 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
11:31 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.40 |
2:34.74 |
4:03.54 |
|
5:16.62 |
|
2 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:18.22 |
2:46.73 |
4:15.80 |
|
5:31.82 |
|
3 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:20.73 |
2:49.01 |
4:26.38 |
|
5:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:17.76 |
2:43.27 |
4:14.00 |
|
5:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evelina Wester |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.47 |
2:49.37 |
4:21.83 |
|
5:41.21 |
|
2 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.39 |
2:46.45 |
4:29.90 |
|
5:45.75 |
|
3 |
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:17.00 |
2:49.68 |
4:29.07 |
|
5:50.59 |
|
4 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:24.12 |
2:52.51 |
4:33.47 |
|
5:51.19 |
|
5 |
Ella Persson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:25.17 |
2:55.73 |
4:32.89 |
|
5:51.27 |
|
6 |
Moa Rödin |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:20.67 |
2:52.08 |
4:35.17 |
|
5:51.30 |
|
7 |
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
1:19.36 |
2:56.48 |
4:44.11 |
|
6:01.19 |
|
8 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
1:25.48 |
3:06.04 |
5:04.86 |
|
6:33.15 |
|
9 |
Klara Harrysson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:36.01 |
3:33.45 |
5:25.68 |
|
7:00.80 |
|
- |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
11:31 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
12:05 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:07.37 |
2:19.37 |
3:32.94 |
4:45.90 |
18:23.57 |
|
|
|
|
|
|
5:59.69 |
7:13.34 |
8:27.54 |
9:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.14 |
12:10.83 |
13:26.13 |
14:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
15:55.27 |
17:10.23 |
|
|
|
|
2 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:08.37 |
2:22.24 |
3:37.25 |
4:53.32 |
18:59.21 |
|
|
|
|
|
|
6:09.96 |
7:27.20 |
8:44.18 |
10:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.48 |
12:37.59 |
13:53.72 |
15:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
16:28.99 |
17:46.20 |
|
|
|
|
3 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:08.94 |
2:23.40 |
3:39.36 |
4:55.75 |
18:59.69 |
|
|
|
|
|
|
6:12.25 |
7:28.96 |
8:45.80 |
10:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.83 |
12:36.69 |
13:53.78 |
15:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
16:28.28 |
17:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
12:05 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
12:41 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noel Persson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:07.55 |
2:19.72 |
3:33.23 |
4:46.92 |
9:41.76 |
|
|
|
|
|
|
6:01.75 |
7:15.94 |
8:29.03 |
|
|
|
2 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:06.84 |
2:17.84 |
3:30.12 |
4:42.96 |
9:41.83 |
|
|
|
|
|
|
5:57.24 |
7:13.44 |
8:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:09.18 |
2:25.38 |
3:44.10 |
5:02.04 |
10:09.15 |
|
|
|
|
|
|
6:20.37 |
7:38.58 |
8:55.49 |
|
|
|
2 |
Max Alm |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:17.47 |
2:45.26 |
4:13.11 |
5:39.45 |
11:22.72 |
|
|
|
|
|
|
7:07.90 |
8:34.28 |
9:59.21 |
|
|
|
3 |
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:23.26 |
2:58.79 |
3:47.04 |
5:27.10 |
12:45.58 |
|
|
|
|
|
|
7:07.07 |
8:42.79 |
10:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:06.46 |
2:18.67 |
3:31.73 |
4:44.31 |
9:33.36 |
|
|
|
|
|
|
5:57.52 |
7:10.75 |
8:23.81 |
|
|
|
2 |
August Anderud |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:07.78 |
2:20.64 |
3:34.73 |
4:50.30 |
9:50.81 |
|
|
|
|
|
|
6:05.33 |
7:21.13 |
8:37.66 |
|
|
|
3 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:09.78 |
2:27.72 |
3:46.15 |
5:04.71 |
10:14.72 |
|
|
|
|
|
|
6:22.85 |
7:41.45 |
8:59.17 |
|
|
|
4 |
Erik Olsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:09.40 |
2:25.73 |
3:44.25 |
5:03.99 |
10:30.94 |
|
|
|
|
|
|
6:26.72 |
7:49.21 |
9:10.60 |
|
|
|
5 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
1:12.43 |
2:32.95 |
3:55.08 |
5:16.82 |
10:36.12 |
|
|
|
|
|
|
6:38.41 |
7:59.95 |
9:21.18 |
|
|
|
6 |
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:16.00 |
2:39.14 |
4:02.29 |
5:24.71 |
10:43.38 |
|
|
|
|
|
|
6:45.65 |
8:05.62 |
9:24.87 |
|
|
|
7 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.33 |
2:33.28 |
3:56.24 |
5:20.48 |
10:51.49 |
|
|
|
|
|
|
6:45.22 |
8:08.32 |
9:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Vaide |
2005 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:04.76 |
2:16.13 |
3:27.45 |
4:39.15 |
9:22.12 |
|
|
|
|
|
|
5:50.52 |
7:01.79 |
8:12.55 |
|
|
|
2 |
Victor Borg |
2005 |
Simklubben Triton |
|
1:09.78 |
2:24.30 |
3:40.44 |
4:58.46 |
10:03.66 |
|
|
|
|
|
|
6:15.04 |
7:32.96 |
8:49.19 |
|
|
|
3 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:09.00 |
2:25.64 |
3:42.45 |
5:00.36 |
10:05.89 |
|
|
|
|
|
|
6:18.29 |
7:36.07 |
8:53.65 |
|
|
|
4 |
Kailan Jimenez |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:12.79 |
2:32.92 |
3:54.16 |
5:15.49 |
10:31.39 |
|
|
|
|
|
|
6:36.65 |
7:57.18 |
9:16.10 |
|
|
|
5 |
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
1:13.23 |
2:33.32 |
3:54.56 |
5:15.68 |
10:31.48 |
|
|
|
|
|
|
6:36.73 |
7:57.46 |
9:17.02 |
|
|
|
6 |
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
1:14.97 |
2:36.31 |
3:58.99 |
5:21.37 |
10:47.74 |
|
|
|
|
|
|
6:44.14 |
8:06.40 |
9:29.21 |
|
|
|
7 |
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:16.87 |
2:40.47 |
4:04.50 |
5:29.37 |
11:02.84 |
|
|
|
|
|
|
6:52.70 |
8:17.36 |
9:41.42 |
|
|
|
8 |
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
1:21.17 |
2:46.91 |
4:13.57 |
5:39.15 |
11:05.40 |
|
|
|
|
|
|
7:05.00 |
8:28.50 |
9:50.09 |
|
|
|
- |
Joel Nilsson |
2005 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Måns Bengtsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
1:16.66 |
2:41.11 |
4:05.35 |
5:30.24 |
11:03.07 |
|
|
|
|
|
|
6:54.12 |
8:19.01 |
9:42.20 |
|
|
|
2 |
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:16.53 |
2:41.54 |
4:07.47 |
5:32.55 |
11:06.21 |
|
|
|
|
|
|
6:57.99 |
8:22.92 |
9:46.19 |
|
|
|
3 |
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
|
1:21.52 |
2:48.94 |
4:18.90 |
5:46.92 |
11:27.02 |
|
|
|
|
|
|
7:14.83 |
8:42.40 |
10:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
12:41 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
15:08 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
34.05 |
1:15.66 |
2:00.63 |
|
2:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
35.42 |
1:16.14 |
2:00.63 |
|
2:47.29 |
|
2 |
Elsa Kanth |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
36.07 |
1:19.40 |
2:08.97 |
|
3:01.19 |
|
- |
Felicia Zander |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
33.91 |
1:14.08 |
1:55.93 |
|
2:38.58 |
|
2 |
Lova Rodin |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
38.05 |
1:22.53 |
2:08.28 |
|
2:54.15 |
|
3 |
Emilia Pålsson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
41.09 |
1:29.01 |
2:20.00 |
|
3:08.06 |
|
4 |
Beatrice Andersson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
39.98 |
1:28.45 |
2:20.31 |
|
3:15.67 |
|
5 |
Tilda Hägglund |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
43.15 |
1:36.23 |
2:27.72 |
|
3:18.94 |
|
6 |
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
43.47 |
1:36.48 |
2:34.22 |
|
3:30.65 |
|
- |
Emmalina Ottosson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Ståhl |
2006 |
Simklubben Triton |
|
38.39 |
1:27.47 |
2:21.03 |
|
3:15.04 |
|
2 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
42.40 |
1:34.69 |
2:32.86 |
|
3:29.17 |
|
- |
Linnéa Samuelsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
15:08 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
15:32 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
30.64 |
1:13.54 |
1:56.52 |
|
2:30.23 |
|
2 |
Leo Pekberg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.11 |
1:12.83 |
2:01.94 |
|
2:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stig Greiner |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.61 |
1:10.63 |
1:53.28 |
|
2:26.69 |
|
2 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
33.96 |
1:14.98 |
2:02.28 |
|
2:37.86 |
|
3 |
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
33.23 |
1:16.38 |
2:04.88 |
|
2:39.99 |
|
4 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.16 |
1:17.90 |
2:06.12 |
|
2:43.63 |
|
5 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
32.21 |
1:20.26 |
2:06.98 |
|
2:44.85 |
|
6 |
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
43.54 |
1:31.64 |
2:20.41 |
|
2:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Vaide |
2005 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.33 |
1:14.88 |
2:02.37 |
|
2:36.40 |
|
2 |
Victor Borg |
2005 |
Simklubben Triton |
|
32.75 |
1:15.06 |
2:06.47 |
|
2:40.40 |
|
3 |
Noah Andersen |
2005 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.48 |
1:19.12 |
2:05.25 |
|
2:40.48 |
|
4 |
Jakob Simonsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
33.54 |
1:20.22 |
2:07.11 |
|
2:44.19 |
|
5 |
Julius Andersson |
2005 |
Varberg Sim |
|
35.97 |
1:19.10 |
2:10.48 |
|
2:48.16 |
|
6 |
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
37.12 |
1:23.90 |
2:14.35 |
|
2:50.57 |
|
7 |
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
37.74 |
1:22.43 |
2:12.92 |
|
2:51.91 |
|
8 |
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
39.19 |
1:26.63 |
2:20.30 |
|
2:57.87 |
|
9 |
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
44.62 |
1:30.02 |
2:22.50 |
|
2:58.21 |
|
10 |
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
39.57 |
1:28.78 |
2:20.47 |
|
2:58.95 |
|
11 |
Hampus Rosdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
38.28 |
1:26.46 |
2:19.41 |
|
2:59.12 |
|
12 |
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
42.36 |
1:29.22 |
2:22.40 |
|
3:02.28 |
|
13 |
Carl Sundqvist |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
50.01 |
1:38.74 |
2:34.01 |
|
3:19.14 |
|
- |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
33.77 |
1:15.85 |
2:03.90 |
|
2:39.69 |
|
2 |
Jonah Hullegård |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
36.16 |
1:21.04 |
2:11.35 |
|
2:47.34 |
|
3 |
Alexander Ljungdahl |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
36.52 |
1:21.45 |
2:11.70 |
|
2:48.64 |
|
4 |
Måns Bengtsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
39.08 |
1:22.12 |
2:12.78 |
|
2:50.34 |
|
5 |
Emil Flodmark |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.64 |
1:22.21 |
2:11.97 |
|
2:51.51 |
|
6 |
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
|
40.67 |
1:27.51 |
2:16.12 |
|
2:54.04 |
|
7 |
Max Jilek |
2006 |
Varberg Sim |
|
40.42 |
1:28.61 |
2:20.53 |
|
2:57.25 |
|
8 |
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.27 |
1:29.81 |
2:22.90 |
|
3:02.72 |
|
9 |
Leon Rössger |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
39.66 |
1:29.88 |
2:22.34 |
|
3:03.61 |
|
10 |
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
45.49 |
1:32.52 |
2:31.40 |
|
3:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
15:32 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
16:43 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:08.64 |
2:24.40 |
3:40.91 |
|
4:56.78 |
|
2 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.40 |
2:27.22 |
3:43.75 |
|
4:58.26 |
|
3 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.74 |
2:27.52 |
3:46.18 |
|
5:03.29 |
|
4 |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:14.52 |
2:34.27 |
3:55.77 |
|
5:16.54 |
|
5 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
1:13.62 |
2:33.75 |
3:56.19 |
|
5:18.03 |
|
6 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:16.42 |
2:37.93 |
4:00.77 |
|
5:21.41 |
|
7 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:23.94 |
2:56.33 |
4:30.29 |
|
6:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:11.16 |
2:26.56 |
3:42.41 |
|
4:57.58 |
|
2 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:14.00 |
2:35.66 |
3:56.88 |
|
5:14.86 |
|
3 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.09 |
2:39.12 |
4:04.34 |
|
5:28.34 |
|
4 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:21.15 |
2:51.79 |
4:23.65 |
|
5:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mica Nolén |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:07.56 |
2:19.04 |
3:31.84 |
|
4:44.70 |
|
2 |
Maja Blomliden |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:09.39 |
2:22.72 |
3:37.63 |
|
4:49.23 |
|
3 |
Evelina Wester |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.47 |
2:27.91 |
3:44.41 |
|
4:58.98 |
|
4 |
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
1:13.69 |
2:33.94 |
3:53.84 |
|
5:10.15 |
|
5 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:12.25 |
2:32.14 |
3:53.03 |
|
5:11.64 |
|
6 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:14.76 |
2:36.33 |
3:57.50 |
|
5:13.79 |
|
7 |
Elsa Kanth |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:15.09 |
2:38.08 |
4:00.19 |
|
5:17.88 |
|
8 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:14.77 |
2:37.57 |
3:58.41 |
|
5:18.03 |
|
9 |
Ella Persson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:14.99 |
2:37.63 |
4:00.86 |
|
5:20.52 |
|
10 |
Isabel Persson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:10.91 |
2:31.49 |
3:55.92 |
|
5:20.91 |
|
11 |
Felicia Zander |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:15.88 |
2:38.15 |
4:01.72 |
|
5:21.34 |
|
12 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:13.77 |
2:35.90 |
3:59.51 |
|
5:23.83 |
|
13 |
Matilda Östblom |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.50 |
2:42.41 |
4:07.91 |
|
5:31.86 |
|
14 |
Ebba Ringström |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:19.55 |
2:45.11 |
4:12.14 |
|
5:37.21 |
|
15 |
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:19.70 |
2:47.64 |
4:17.29 |
|
5:45.12 |
|
16 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:24.28 |
2:57.51 |
4:29.71 |
|
5:58.23 |
|
17 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:25.65 |
2:59.22 |
4:33.41 |
|
6:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Nielsen |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.05 |
2:23.00 |
3:36.64 |
|
4:48.83 |
|
2 |
Maja Björnström |
2005 |
Simklubben Triton |
|
1:09.85 |
2:25.86 |
3:43.28 |
|
4:58.20 |
|
3 |
Elsa Dittmer |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
1:09.79 |
2:26.80 |
3:45.72 |
|
5:04.71 |
|
4 |
Amanda Cederqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
1:10.99 |
2:29.31 |
3:48.81 |
|
5:06.63 |
|
5 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:14.50 |
2:33.76 |
3:53.14 |
|
5:10.04 |
|
6 |
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
1:13.93 |
2:33.84 |
3:53.53 |
|
5:10.16 |
|
7 |
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.83 |
2:34.16 |
3:54.31 |
|
5:11.80 |
|
8 |
Linnéa Fabian |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.98 |
2:35.58 |
3:59.03 |
|
5:17.63 |
|
9 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
1:13.44 |
2:36.39 |
3:59.69 |
|
5:17.98 |
|
10 |
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
1:15.59 |
2:37.37 |
4:00.71 |
|
5:18.30 |
|
11 |
Ellen Gullberg |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
1:15.89 |
2:36.71 |
3:59.49 |
|
5:18.50 |
|
12 |
Filippa Höglund |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.90 |
2:37.45 |
3:59.99 |
|
5:19.19 |
|
13 |
Lova Rodin |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.53 |
2:37.93 |
4:00.59 |
|
5:19.63 |
|
14 |
Emmi Engström |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:15.38 |
2:39.58 |
4:04.26 |
|
5:27.19 |
|
15 |
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.66 |
2:42.56 |
4:07.80 |
|
5:28.78 |
|
16 |
Erica Persson |
2005 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:14.67 |
2:41.01 |
4:08.63 |
|
5:32.64 |
|
17 |
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:17.83 |
2:44.49 |
4:10.86 |
|
5:33.16 |
|
18 |
Gaëlle Ovise |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:18.29 |
2:44.37 |
4:10.96 |
|
5:33.61 |
|
19 |
Linnea Melin |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.51 |
2:45.08 |
4:12.99 |
|
5:35.48 |
|
20 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:19.53 |
2:46.50 |
4:13.57 |
|
5:36.66 |
|
21 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:18.92 |
2:46.19 |
4:13.67 |
|
5:36.95 |
|
22 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:19.19 |
2:46.03 |
4:12.97 |
|
5:38.50 |
|
23 |
Ebba Jukic |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.80 |
2:45.66 |
4:15.68 |
|
5:42.21 |
|
24 |
Nora Eriksson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:18.82 |
2:47.85 |
4:17.78 |
|
5:45.59 |
|
25 |
Alma Wallin Bustad |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
1:24.23 |
2:55.02 |
4:19.39 |
|
5:47.44 |
|
26 |
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.91 |
2:54.67 |
4:29.52 |
|
6:01.71 |
|
27 |
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:25.70 |
2:58.30 |
4:32.76 |
|
6:02.94 |
|
28 |
Märta Arnqvist |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:29.14 |
3:07.36 |
4:45.68 |
|
6:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.07 |
2:29.62 |
3:45.81 |
|
4:59.99 |
|
2 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
1:14.96 |
2:36.09 |
3:57.13 |
|
5:14.80 |
|
3 |
Matilda Wassblad |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.00 |
2:32.67 |
3:54.64 |
|
5:15.76 |
|
4 |
Julia Nilsson |
2006 |
Simklubben Triton |
|
1:16.57 |
2:37.41 |
3:59.91 |
|
5:18.69 |
|
5 |
Filippa Sjögren |
2006 |
Varberg Sim |
|
1:16.30 |
2:41.10 |
4:03.52 |
|
5:23.43 |
|
6 |
Stina Holmqvist |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
1:18.70 |
2:41.28 |
4:04.95 |
|
5:24.91 |
|
7 |
Sigrid Hildebrand |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:19.79 |
2:45.82 |
4:12.99 |
|
5:33.74 |
|
8 |
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:18.69 |
2:45.66 |
4:12.47 |
|
5:34.70 |
|
9 |
Saga Sillerström |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
1:19.26 |
2:45.73 |
4:13.60 |
|
5:38.12 |
|
10 |
Ronja Gustafsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
1:18.97 |
2:45.62 |
4:13.65 |
|
5:42.76 |
|
11 |
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
|
1:20.26 |
2:47.95 |
4:18.05 |
|
5:43.72 |
|
12 |
Febe Westerdahl |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:20.55 |
2:50.05 |
4:20.83 |
|
5:43.94 |
|
13 |
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.00 |
2:49.25 |
4:19.99 |
|
5:49.73 |
|
14 |
Jonna Norlin |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:27.10 |
3:00.04 |
4:34.67 |
|
6:00.24 |
|
15 |
Isa Simonsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:23.48 |
2:59.72 |
4:38.27 |
|
6:13.73 |
|
16 |
Irma Stefansson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:30.20 |
3:12.87 |
4:58.51 |
|
6:39.89 |
|
17 |
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:31.83 |
3:17.07 |
5:03.58 |
|
6:41.73 |
|
18 |
Kajsa Adebahr |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:41.25 |
3:34.13 |
5:25.70 |
|
7:15.58 |
|
- |
Maja Borg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
16:43 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
16:54 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
32.61 |
|
|
|
1:06.32 |
|
2 |
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
32.14 |
|
|
|
1:06.36 |
|
3 |
Mats Rehn |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
33.66 |
|
|
|
1:10.87 |
|
4 |
Leo Pekberg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.77 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
16:54 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
35.40 |
1:14.53 |
1:55.07 |
|
2:34.29 |
|
2 |
Maja Blomliden |
2004 |
Simklubben Triton |
|
37.44 |
1:16.83 |
1:57.21 |
|
2:37.42 |
|
3 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
37.45 |
1:18.28 |
1:59.93 |
|
2:40.63 |
|
4 |
Moa Rödin |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
37.42 |
1:18.96 |
2:00.82 |
|
2:41.61 |
|
5 |
Ida Jeppsson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
38.99 |
1:22.40 |
2:06.64 |
|
2:49.09 |
|
6 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
39.75 |
1:23.02 |
2:09.14 |
|
2:54.43 |
|
7 |
Ida Sahlberg |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.96 |
1:26.21 |
2:11.88 |
|
2:55.53 |
|
8 |
Ebba Ringström |
2004 |
Simklubben Triton |
|
40.56 |
1:25.28 |
2:10.81 |
|
2:56.64 |
|
9 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
41.15 |
1:26.11 |
2:12.60 |
|
2:59.18 |
|
10 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
42.15 |
1:28.91 |
2:15.97 |
|
3:00.56 |
|
11 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
43.11 |
1:29.88 |
2:17.10 |
|
3:03.38 |
|
12 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
43.04 |
1:30.57 |
2:19.20 |
|
3:04.75 |
|
13 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
43.56 |
1:32.64 |
2:24.27 |
|
3:13.01 |
|
14 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
43.28 |
1:32.16 |
2:23.91 |
|
3:14.26 |
|
15 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
49.47 |
1:43.64 |
2:37.45 |
|
3:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Cederqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
39.56 |
1:22.71 |
2:06.68 |
|
2:49.52 |
|
2 |
Elsa Dittmer |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
39.74 |
1:24.00 |
2:07.98 |
|
2:51.73 |
|
3 |
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.14 |
1:27.99 |
2:12.95 |
|
2:55.59 |
|
4 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
41.55 |
1:26.39 |
2:12.34 |
|
2:57.39 |
|
5 |
Amanda Pålsson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
41.16 |
1:25.99 |
2:12.52 |
|
2:57.86 |
|
6 |
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
43.71 |
1:30.29 |
2:16.53 |
|
2:58.65 |
|
7 |
Lova Rodin |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
41.46 |
1:26.68 |
2:13.70 |
|
2:58.71 |
|
8 |
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
40.75 |
1:25.41 |
2:13.67 |
|
3:00.25 |
|
9 |
Linnea Melin |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
42.93 |
1:29.63 |
2:16.78 |
|
3:00.83 |
|
10 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
43.28 |
1:29.72 |
2:15.54 |
|
3:01.55 |
|
11 |
Linnéa Fabian |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.94 |
1:31.03 |
2:16.88 |
|
3:01.69 |
|
12 |
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
44.14 |
1:31.10 |
2:18.97 |
|
3:02.10 |
|
13 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
Varberg Sim |
|
42.70 |
1:29.66 |
2:17.56 |
|
3:02.98 |
|
14 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
43.70 |
1:30.79 |
2:18.50 |
|
3:04.47 |
|
15 |
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
46.18 |
1:34.02 |
2:23.91 |
|
3:09.66 |
|
16 |
Beatrice Andersson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
44.57 |
1:33.06 |
2:22.54 |
|
3:10.72 |
|
17 |
Emilia Pålsson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
45.45 |
1:33.49 |
2:23.08 |
|
3:11.08 |
|
18 |
Nora Eriksson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
43.95 |
1:32.41 |
2:22.77 |
|
3:11.67 |
|
19 |
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.42 |
1:35.96 |
2:25.69 |
|
3:13.92 |
|
20 |
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
44.87 |
1:36.39 |
2:28.17 |
|
3:18.06 |
|
21 |
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
47.97 |
1:39.94 |
2:33.05 |
|
3:23.62 |
|
22 |
Märta Arnqvist |
2005 |
Varberg Sim |
|
49.79 |
1:44.15 |
2:37.86 |
|
3:30.10 |
|
- |
Alma Wallin Bustad |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sjögren |
2006 |
Varberg Sim |
|
38.04 |
1:21.13 |
2:04.68 |
|
2:47.91 |
|
2 |
Leah Ljungerud |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
40.02 |
1:24.12 |
2:07.77 |
|
2:50.92 |
|
3 |
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
40.54 |
1:25.71 |
2:10.10 |
|
2:52.65 |
|
4 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
40.01 |
1:23.88 |
2:09.82 |
|
2:53.07 |
|
5 |
Julia Erkselius |
2006 |
Simklubben Triton |
|
39.92 |
1:23.99 |
2:09.95 |
|
2:54.39 |
|
6 |
Saga Sillerström |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
41.38 |
1:28.23 |
2:14.16 |
|
2:58.50 |
|
7 |
Matilda Wassblad |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
42.27 |
1:27.48 |
2:14.05 |
|
2:59.30 |
|
8 |
Febe Westerdahl |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.04 |
1:30.80 |
2:17.19 |
|
3:01.13 |
|
9 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
43.14 |
1:29.14 |
2:16.17 |
|
3:01.78 |
|
10 |
Linnéa Samuelsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.41 |
1:28.04 |
2:16.25 |
|
3:01.98 |
|
11 |
Isa Ståhl |
2006 |
Simklubben Triton |
|
41.34 |
1:27.58 |
2:16.53 |
|
3:03.35 |
|
12 |
Anna Larsson |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
43.21 |
1:30.22 |
2:17.84 |
|
3:03.98 |
|
13 |
Stina Holmqvist |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
44.18 |
1:32.01 |
2:20.07 |
|
3:06.83 |
|
14 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
44.37 |
1:32.27 |
2:21.27 |
|
3:07.61 |
|
15 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
43.03 |
1:31.55 |
2:20.32 |
|
3:07.66 |
|
16 |
Isa Simonsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.05 |
1:31.46 |
2:21.47 |
|
3:09.63 |
|
17 |
Jonna Norlin |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.91 |
1:34.59 |
2:24.56 |
|
3:10.51 |
|
18 |
Sigrid Hildebrand |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.34 |
1:36.31 |
2:27.83 |
|
3:17.06 |
|
19 |
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
47.20 |
1:41.14 |
2:36.22 |
|
3:28.02 |
|
20 |
Irma Stefansson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
51.28 |
1:47.96 |
2:46.18 |
|
3:42.43 |
|
21 |
Rebecka Hohensee |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
51.92 |
1:50.10 |
2:51.32 |
|
3:47.91 |
|
22 |
Kajsa Adebahr |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
55.22 |
1:57.29 |
2:58.07 |
|
3:57.72 |
|
- |
Ella Johannesson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
17:31 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
17:46 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 20 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
28.25 |
|
|
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
17:46 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 20 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
29.97 |
1:03.03 |
1:38.80 |
|
2:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
30.11 |
1:03.71 |
1:38.84 |
|
2:12.64 |
|
2 |
Noel Persson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
30.58 |
1:03.90 |
1:38.80 |
|
2:12.67 |
|
3 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
30.61 |
1:04.48 |
1:40.18 |
|
2:14.80 |
|
4 |
Leo Pekberg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.76 |
1:03.55 |
1:40.84 |
|
2:17.99 |
|
5 |
Mats Rehn |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
31.53 |
1:07.52 |
1:45.61 |
|
2:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
28.63 |
1:00.53 |
1:34.09 |
|
2:07.94 |
|
2 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Simklubben Triton |
|
29.59 |
1:02.60 |
1:38.13 |
|
2:13.24 |
|
3 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
31.80 |
1:07.83 |
1:44.07 |
|
2:20.98 |
|
4 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
32.77 |
1:08.63 |
1:45.80 |
|
2:21.85 |
|
5 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
32.21 |
1:09.27 |
1:48.70 |
|
2:27.08 |
|
5 |
Max Alm |
2003 |
Simklubben Triton |
|
33.60 |
1:11.10 |
1:50.00 |
|
2:27.08 |
|
7 |
Andre Wester |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.86 |
1:10.86 |
1:49.60 |
|
2:28.52 |
|
8 |
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
35.26 |
1:14.81 |
1:58.11 |
|
2:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Borg |
2005 |
Simklubben Triton |
|
31.14 |
1:06.24 |
1:42.67 |
|
2:18.64 |
|
2 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
31.60 |
1:07.95 |
1:44.98 |
|
2:19.53 |
|
3 |
Kailan Jimenez |
2005 |
Varberg Sim |
|
32.30 |
1:09.06 |
1:45.43 |
|
2:21.64 |
|
4 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
32.92 |
1:09.98 |
1:47.33 |
|
2:24.17 |
|
5 |
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
34.04 |
1:11.28 |
1:49.45 |
|
2:24.60 |
|
6 |
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
33.89 |
1:11.87 |
1:50.88 |
|
2:25.61 |
|
7 |
Willgot Malmström |
2005 |
Varberg Sim |
|
33.07 |
1:11.09 |
1:50.82 |
|
2:27.32 |
|
8 |
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
34.18 |
1:12.34 |
1:50.70 |
|
2:28.73 |
|
9 |
Julius Andersson |
2005 |
Varberg Sim |
|
33.39 |
1:11.47 |
1:50.03 |
|
2:28.97 |
|
10 |
Jakob Simonsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
33.47 |
1:11.15 |
1:50.49 |
|
2:29.35 |
|
11 |
Bence Barnabás Márkus |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
33.35 |
1:10.84 |
1:50.28 |
|
2:29.73 |
|
12 |
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
35.25 |
1:14.06 |
1:54.30 |
|
2:31.33 |
|
13 |
Anton Ymén |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
34.91 |
1:15.46 |
1:56.79 |
|
2:37.06 |
|
14 |
Love Nystedt |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.95 |
1:17.44 |
2:00.27 |
|
2:44.07 |
|
15 |
Carl Sundqvist |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.73 |
1:16.83 |
2:01.01 |
|
2:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonah Hullegård |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
33.99 |
1:11.22 |
1:48.76 |
|
2:24.67 |
|
2 |
Max Jilek |
2006 |
Varberg Sim |
|
34.83 |
1:13.99 |
1:53.82 |
|
2:31.12 |
|
3 |
Måns Bengtsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
34.46 |
1:13.72 |
1:53.44 |
|
2:31.25 |
|
4 |
Alexander Ljungdahl |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.63 |
1:13.69 |
1:53.73 |
|
2:32.32 |
|
5 |
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
|
34.93 |
1:15.36 |
1:56.20 |
|
2:32.39 |
|
6 |
Leon Rössger |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
34.14 |
1:13.63 |
1:54.76 |
|
2:33.26 |
|
7 |
Emil Flodmark |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.78 |
1:14.43 |
1:54.61 |
|
2:33.57 |
|
8 |
Oscar Andersson |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
34.38 |
1:14.50 |
1:56.22 |
|
2:34.38 |
|
9 |
Albin Amrén |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.46 |
1:14.69 |
1:56.32 |
|
2:37.78 |
|
10 |
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.71 |
1:16.03 |
1:59.29 |
|
2:41.17 |
|
11 |
Gustav Hallsback |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
36.88 |
1:21.07 |
2:08.21 |
|
2:54.49 |
|
12 |
Emil Magnusson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.57 |
1:20.73 |
2:09.36 |
|
2:57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
09:40 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
09:40 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
35.32 |
|
|
|
1:15.42 |
|
2 |
Leo Pekberg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
38.27 |
|
|
|
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
10:04 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
10:36 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.62 |
1:21.86 |
2:07.24 |
|
2:51.82 |
|
2 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
40.54 |
1:25.63 |
2:12.63 |
|
2:59.73 |
|
3 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
41.51 |
1:28.49 |
2:16.82 |
|
3:06.35 |
|
4 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
46.80 |
1:40.63 |
2:35.76 |
|
3:29.62 |
|
- |
Emilia Karlberg |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
39.54 |
1:23.45 |
2:07.26 |
|
2:50.13 |
|
2 |
Siri Bokander |
2003 |
Simklubben Triton |
|
39.65 |
1:23.49 |
2:08.90 |
|
2:55.69 |
|
3 |
Antonia Sandblom |
2003 |
Simklubben Triton |
|
40.93 |
1:26.29 |
2:12.36 |
|
2:59.51 |
|
4 |
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
40.66 |
1:27.65 |
2:15.44 |
|
3:03.12 |
|
5 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.92 |
1:27.00 |
2:15.47 |
|
3:03.57 |
|
6 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
42.50 |
1:29.31 |
2:18.24 |
|
3:06.33 |
|
7 |
Moa Järnegren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
42.23 |
1:30.90 |
2:21.05 |
|
3:10.29 |
|
8 |
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
45.67 |
1:37.36 |
2:31.64 |
|
3:23.40 |
|
9 |
Hanna Skånberg |
2003 |
S77 Stenungsund |
|
50.16 |
1:47.42 |
2:46.72 |
|
3:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evelina Wester |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
39.83 |
1:24.27 |
2:10.17 |
|
2:57.19 |
|
2 |
Ella Persson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
41.33 |
1:27.67 |
2:16.52 |
|
3:04.88 |
|
3 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
43.14 |
1:30.03 |
2:16.89 |
|
3:04.94 |
|
4 |
Matilda Östblom |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
41.28 |
1:28.50 |
2:17.39 |
|
3:05.74 |
|
5 |
Emma Ramic |
2004 |
Simklubben Triton |
|
42.95 |
1:31.15 |
2:19.81 |
|
3:06.24 |
|
6 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
41.14 |
1:29.30 |
2:19.07 |
|
3:10.35 |
|
7 |
Elsa Kanth |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
44.15 |
1:34.16 |
2:24.70 |
|
3:16.09 |
|
8 |
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
46.07 |
1:38.79 |
2:30.54 |
|
3:22.56 |
|
9 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
44.90 |
1:38.60 |
2:33.23 |
|
3:26.03 |
|
10 |
Ida Sahlberg |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.83 |
1:34.85 |
2:30.29 |
|
3:26.14 |
|
11 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
47.92 |
1:39.93 |
2:33.53 |
|
3:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
10:36 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
10:59 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:11.39 |
2:31.11 |
4:09.57 |
|
5:16.25 |
|
2 |
Leo Pekberg |
2002 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:18.46 |
2:49.74 |
4:28.82 |
|
5:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:12.33 |
2:30.00 |
3:56.97 |
|
5:06.93 |
|
2 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:17.81 |
2:47.29 |
4:28.97 |
|
5:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Anderud |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:10.73 |
2:32.57 |
4:07.28 |
|
5:16.18 |
|
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:11.70 |
2:32.63 |
4:09.17 |
|
5:25.49 |
|
3 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:16.63 |
2:41.55 |
4:15.25 |
|
5:29.77 |
|
4 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:20.16 |
2:51.17 |
4:23.84 |
|
5:31.04 |
|
5 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
1:24.14 |
2:57.15 |
4:32.30 |
|
5:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
1:40.81 |
3:10.02 |
4:55.97 |
|
6:18.28 |
|
2 |
Hampus Rosdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
1:31.81 |
3:10.06 |
5:00.28 |
|
6:23.86 |
|
- |
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:28.16 |
3:02.19 |
4:45.94 |
|
6:06.63 |
|
2 |
Albin Amrén |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:29.57 |
3:06.50 |
4:58.43 |
|
6:23.42 |
|
3 |
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:36.13 |
3:19.60 |
5:08.77 |
|
6:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
10:59 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmie Andersson |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:12.95 |
2:32.87 |
3:53.46 |
5:15.51 |
20:24.10 |
|
|
|
|
|
|
6:38.39 |
8:00.80 |
9:23.67 |
10:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.98 |
13:33.09 |
14:57.01 |
16:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
17:42.42 |
19:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:21.56 |
2:54.42 |
4:25.33 |
5:58.01 |
23:17.35 |
|
|
|
|
|
|
7:32.18 |
9:04.09 |
10:38.84 |
12:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
13:48.17 |
15:24.53 |
17:01.76 |
18:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
20:13.62 |
21:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Nielsen |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.75 |
2:27.27 |
3:43.29 |
4:59.36 |
18:53.52 |
|
|
|
|
|
|
6:15.56 |
7:31.54 |
8:47.47 |
10:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11:20.84 |
12:37.06 |
13:53.40 |
15:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
16:25.56 |
17:41.24 |
|
|
|
|
2 |
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
1:13.08 |
2:33.13 |
3:53.73 |
5:15.54 |
20:11.09 |
|
|
|
|
|
|
6:36.51 |
7:57.26 |
9:18.04 |
10:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
12:02.04 |
13:23.35 |
14:45.60 |
16:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
17:29.54 |
18:51.22 |
|
|
|
|
3 |
Elsa Dittmer |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
1:12.98 |
2:34.36 |
3:56.20 |
5:19.50 |
20:29.63 |
|
|
|
|
|
|
6:43.02 |
8:06.46 |
9:29.70 |
10:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
12:15.84 |
13:38.88 |
15:01.88 |
16:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
17:47.85 |
19:10.51 |
|
|
|
|
4 |
Linnéa Fabian |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:16.36 |
2:41.32 |
4:09.63 |
5:37.93 |
21:40.20 |
|
|
|
|
|
|
7:07.37 |
8:35.38 |
10:04.39 |
11:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
13:00.60 |
14:29.84 |
15:58.25 |
17:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
18:51.85 |
20:18.12 |
|
|
|
|
5 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:19.02 |
2:46.86 |
4:15.68 |
5:43.66 |
21:44.59 |
|
|
|
|
|
|
7:12.11 |
8:41.07 |
10:08.85 |
11:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
13:05.81 |
14:34.59 |
16:00.94 |
17:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
18:54.65 |
20:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
12:30 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:09.40 |
2:23.44 |
3:37.71 |
4:51.39 |
9:44.68 |
|
|
|
|
|
|
6:05.62 |
7:20.30 |
8:33.34 |
|
|
|
2 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
1:14.21 |
2:34.38 |
3:56.33 |
5:17.77 |
10:41.92 |
|
|
|
|
|
|
6:39.24 |
8:00.79 |
9:22.02 |
|
|
|
3 |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:14.83 |
2:36.10 |
3:59.25 |
5:23.36 |
10:51.77 |
|
|
|
|
|
|
6:46.69 |
8:09.57 |
9:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:12.28 |
2:28.52 |
3:45.25 |
5:01.94 |
10:12.41 |
|
|
|
|
|
|
6:19.22 |
7:37.74 |
8:55.76 |
|
|
|
2 |
Matilda Hallman |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
1:12.77 |
2:32.15 |
3:52.56 |
5:13.59 |
10:38.25 |
|
|
|
|
|
|
6:35.20 |
7:57.53 |
9:19.55 |
|
|
|
3 |
Erica Ivansson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
1:17.59 |
2:40.85 |
4:04.81 |
5:29.26 |
11:01.62 |
|
|
|
|
|
|
6:53.56 |
8:17.01 |
9:40.11 |
|
|
|
4 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:17.04 |
2:40.49 |
4:04.80 |
5:29.69 |
11:06.22 |
|
|
|
|
|
|
6:55.06 |
8:19.22 |
9:43.47 |
|
|
|
5 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:20.09 |
2:50.30 |
4:22.43 |
5:56.31 |
12:03.44 |
|
|
|
|
|
|
7:29.61 |
9:01.96 |
10:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mica Nolén |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:11.50 |
2:26.76 |
3:41.73 |
4:56.80 |
9:58.16 |
|
|
|
|
|
|
6:11.77 |
7:27.53 |
8:43.28 |
|
|
|
2 |
Evelina Wester |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.77 |
2:31.01 |
3:49.11 |
5:07.81 |
10:17.23 |
|
|
|
|
|
|
6:25.36 |
7:43.14 |
9:01.59 |
|
|
|
3 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:13.29 |
2:32.07 |
3:50.79 |
5:09.65 |
10:21.71 |
|
|
|
|
|
|
6:28.28 |
7:47.11 |
9:06.16 |
|
|
|
4 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.22 |
2:30.66 |
3:49.87 |
5:09.92 |
10:23.86 |
|
|
|
|
|
|
6:29.39 |
7:49.43 |
9:09.17 |
|
|
|
5 |
Ella Persson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:13.99 |
2:35.23 |
3:57.15 |
5:19.55 |
10:49.52 |
|
|
|
|
|
|
6:43.33 |
8:06.54 |
9:29.72 |
|
|
|
6 |
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
1:14.49 |
2:36.09 |
3:58.87 |
5:22.13 |
10:52.13 |
|
|
|
|
|
|
6:45.05 |
8:08.13 |
9:30.89 |
|
|
|
7 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:14.12 |
2:35.99 |
3:59.22 |
5:22.90 |
10:52.28 |
|
|
|
|
|
|
6:46.30 |
8:09.20 |
9:31.70 |
|
|
|
8 |
Elsa Kanth |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:15.44 |
2:38.25 |
4:02.57 |
5:27.40 |
10:54.49 |
|
|
|
|
|
|
6:51.01 |
8:14.47 |
9:37.10 |
|
|
|
9 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:14.37 |
2:35.62 |
3:58.82 |
5:23.43 |
11:00.57 |
|
|
|
|
|
|
6:49.43 |
8:14.36 |
9:39.23 |
|
|
|
10 |
Felicia Zander |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:14.14 |
2:37.64 |
4:03.26 |
5:28.90 |
11:06.43 |
|
|
|
|
|
|
6:53.58 |
8:19.11 |
9:44.37 |
|
|
|
11 |
Ebba Ringström |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:21.06 |
2:47.43 |
4:14.85 |
5:42.80 |
11:36.63 |
|
|
|
|
|
|
7:12.54 |
8:41.09 |
10:10.08 |
|
|
|
12 |
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:22.38 |
2:52.73 |
4:26.32 |
5:59.77 |
12:04.68 |
|
|
|
|
|
|
7:32.87 |
9:06.47 |
10:37.82 |
|
|
|
13 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:25.75 |
3:00.93 |
4:38.75 |
6:16.63 |
12:43.19 |
|
|
|
|
|
|
7:54.95 |
9:32.94 |
11:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Cederqvist |
2005 |
Simklubben S 02 |
|
1:13.12 |
2:32.53 |
3:52.43 |
5:13.04 |
10:36.06 |
|
|
|
|
|
|
6:33.81 |
7:56.71 |
9:17.60 |
|
|
|
2 |
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
1:14.72 |
2:36.06 |
4:00.19 |
5:24.86 |
10:54.12 |
|
|
|
|
|
|
6:50.20 |
8:14.51 |
9:38.11 |
|
|
|
3 |
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.93 |
2:40.19 |
4:04.38 |
5:28.89 |
11:06.27 |
|
|
|
|
|
|
6:53.77 |
8:17.87 |
9:43.07 |
|
|
|
4 |
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:20.84 |
2:48.80 |
4:17.41 |
5:47.23 |
11:36.35 |
|
|
|
|
|
|
7:16.23 |
8:45.41 |
10:14.14 |
|
|
|
5 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:23.22 |
2:53.56 |
4:25.63 |
5:58.52 |
12:03.27 |
|
|
|
|
|
|
7:31.40 |
9:04.26 |
10:34.36 |
|
|
|
6 |
Alma Wallin Bustad |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
1:31.64 |
3:07.30 |
4:44.23 |
6:16.95 |
12:20.43 |
|
|
|
|
|
|
7:49.07 |
9:23.23 |
10:55.65 |
|
|
|
7 |
Bianca Havner |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:23.89 |
2:58.43 |
4:33.75 |
6:09.89 |
12:38.82 |
|
|
|
|
|
|
7:48.49 |
9:26.97 |
11:03.98 |
|
|
|
8 |
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:31.05 |
3:08.02 |
4:45.37 |
6:23.57 |
12:53.98 |
|
|
|
|
|
|
8:02.86 |
9:41.72 |
11:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.08 |
2:32.78 |
3:51.68 |
5:10.45 |
10:24.26 |
|
|
|
|
|
|
6:29.65 |
7:49.76 |
9:08.77 |
|
|
|
2 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
1:17.17 |
2:41.72 |
4:08.48 |
5:32.85 |
11:05.65 |
|
|
|
|
|
|
6:58.86 |
8:23.64 |
9:46.73 |
|
|
|
3 |
Filippa Sjögren |
2006 |
Varberg Sim |
|
1:16.67 |
2:41.43 |
4:07.81 |
5:32.41 |
11:07.96 |
|
|
|
|
|
|
6:58.36 |
8:22.72 |
9:45.88 |
|
|
|
4 |
Stina Holmqvist |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
1:21.76 |
2:51.42 |
4:18.63 |
5:46.01 |
11:24.55 |
|
|
|
|
|
|
7:13.22 |
8:40.27 |
10:04.37 |
|
|
|
5 |
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:19.16 |
2:47.02 |
4:16.98 |
5:48.20 |
11:46.33 |
|
|
|
|
|
|
7:20.55 |
8:51.37 |
10:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
12:30 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
15:09 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 20 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
32.77 |
1:11.05 |
1:53.48 |
|
2:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noel Persson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
32.40 |
1:08.71 |
1:45.60 |
|
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Anderud |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
32.68 |
1:11.48 |
1:50.68 |
|
2:29.91 |
|
2 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.19 |
1:14.00 |
1:57.57 |
|
2:40.97 |
|
3 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.91 |
1:16.10 |
2:00.23 |
|
2:43.45 |
|
4 |
Alexander Mcadam |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
34.10 |
1:18.11 |
2:08.51 |
|
3:00.22 |
|
5 |
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
40.53 |
1:28.60 |
2:22.46 |
|
3:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milton Hedendahl |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
32.84 |
1:14.10 |
1:57.71 |
|
2:43.83 |
|
2 |
Jakob Simonsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
33.93 |
1:16.14 |
2:02.72 |
|
2:50.41 |
|
3 |
Anton Ymén |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
41.96 |
1:31.69 |
2:23.43 |
|
3:15.12 |
|
- |
Hampus Rosdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Amrén |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.39 |
1:28.70 |
2:18.72 |
|
3:09.56 |
|
2 |
Alexander Ljungdahl |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.87 |
1:29.01 |
2:19.66 |
|
3:09.85 |
|
- |
Jonah Hullegård |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
15:09 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
15:56 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.04 |
1:11.23 |
1:54.92 |
|
2:29.57 |
|
2 |
Lovisa Alsop |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
35.36 |
1:19.16 |
2:03.26 |
|
2:39.94 |
|
3 |
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
32.56 |
1:17.32 |
2:04.46 |
|
2:41.36 |
|
4 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
32.75 |
1:16.52 |
2:04.38 |
|
2:42.85 |
|
5 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
38.08 |
1:27.15 |
2:14.99 |
|
2:57.61 |
|
6 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
41.15 |
1:32.07 |
2:25.73 |
|
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Blomliden |
2004 |
Simklubben Triton |
|
33.34 |
1:14.83 |
2:01.90 |
|
2:37.44 |
|
2 |
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
34.50 |
1:18.64 |
2:04.51 |
|
2:42.58 |
|
3 |
Evelina Wester |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
35.12 |
1:21.17 |
2:05.69 |
|
2:42.70 |
|
4 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
33.78 |
1:20.83 |
2:05.21 |
|
2:43.95 |
|
5 |
Elsa Kanth |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.78 |
1:19.57 |
2:10.38 |
|
2:48.55 |
|
6 |
Clara Sandberg |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
33.32 |
1:18.93 |
2:12.61 |
|
2:49.03 |
|
7 |
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
35.01 |
1:21.98 |
2:14.19 |
|
2:50.02 |
|
8 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
36.93 |
1:22.83 |
2:10.99 |
|
2:50.21 |
|
9 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
36.52 |
1:22.96 |
2:12.14 |
|
2:51.05 |
|
10 |
Emma Ramic |
2004 |
Simklubben Triton |
|
38.15 |
1:22.99 |
2:11.80 |
|
2:52.13 |
|
11 |
Ella Persson |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
38.58 |
1:25.80 |
2:15.52 |
|
2:57.07 |
|
12 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Varberg Sim |
|
36.03 |
1:24.19 |
2:16.57 |
|
2:58.68 |
|
13 |
Felicia Zander |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.55 |
1:26.46 |
2:22.26 |
|
3:01.48 |
|
14 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
38.10 |
1:24.93 |
2:23.50 |
|
3:03.76 |
|
15 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
39.40 |
1:30.71 |
2:21.46 |
|
3:04.02 |
|
16 |
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
40.93 |
1:28.85 |
2:22.00 |
|
3:05.40 |
|
17 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
42.66 |
1:36.13 |
2:32.19 |
|
3:15.45 |
|
- |
Matilda Östblom |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Febe Westerdahl |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.21 |
1:21.70 |
2:09.69 |
|
2:48.19 |
|
2 |
Filippa Sjögren |
2006 |
Varberg Sim |
|
36.59 |
1:20.48 |
2:10.90 |
|
2:49.39 |
|
3 |
Sigrid Hildebrand |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.38 |
1:23.57 |
2:13.97 |
|
2:51.10 |
|
4 |
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
36.14 |
1:20.59 |
2:11.79 |
|
2:52.58 |
|
5 |
Leah Ljungerud |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
36.36 |
1:19.93 |
2:13.21 |
|
2:53.01 |
|
6 |
Julia Erkselius |
2006 |
Simklubben Triton |
|
38.68 |
1:25.33 |
2:14.54 |
|
2:53.08 |
|
7 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
37.04 |
1:23.80 |
2:15.69 |
|
2:53.73 |
|
8 |
Isa Ståhl |
2006 |
Simklubben Triton |
|
37.69 |
1:24.48 |
2:15.97 |
|
2:56.05 |
|
9 |
Julia Nilsson |
2006 |
Simklubben Triton |
|
37.24 |
1:24.30 |
2:17.95 |
|
2:57.52 |
|
10 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
39.21 |
1:26.31 |
2:18.95 |
|
2:58.10 |
|
11 |
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
38.09 |
1:24.66 |
2:19.70 |
|
3:00.80 |
|
12 |
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
37.56 |
1:25.53 |
2:20.48 |
|
3:02.24 |
|
13 |
Märta Ryrmalm |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
41.34 |
1:29.58 |
2:23.33 |
|
3:03.63 |
|
14 |
Maja Borg |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
41.64 |
1:31.38 |
2:27.06 |
|
3:06.86 |
|
15 |
Ronja Gustafsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
40.81 |
1:30.25 |
2:22.85 |
|
3:07.91 |
|
16 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
41.53 |
1:29.72 |
2:24.37 |
|
3:08.78 |
|
17 |
Saga Sillerström |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
40.77 |
1:29.72 |
2:24.91 |
|
3:09.30 |
|
18 |
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
3:11.43 |
|
19 |
Jonna Norlin |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
44.87 |
1:34.57 |
2:30.45 |
|
3:12.91 |
|
20 |
Isa Simonsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.87 |
1:34.17 |
2:35.10 |
|
3:21.17 |
|
21 |
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
48.01 |
1:42.27 |
2:39.39 |
|
3:25.15 |
|
22 |
Kajsa Adebahr |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
49.96 |
1:49.22 |
2:49.94 |
|
3:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
15:56 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
16:40 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:06.25 |
2:17.69 |
3:27.72 |
|
4:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:10.74 |
2:28.75 |
3:49.02 |
|
5:06.38 |
|
2 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
1:12.19 |
2:31.58 |
3:51.64 |
|
5:07.87 |
|
3 |
Andre Wester |
2003 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:13.16 |
2:32.91 |
3:52.27 |
|
5:08.19 |
|
4 |
Max Alm |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:13.87 |
2:37.56 |
3:59.08 |
|
5:20.18 |
|
5 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
1:14.86 |
2:39.58 |
4:07.50 |
|
5:32.94 |
|
6 |
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:19.38 |
2:48.57 |
4:20.11 |
|
5:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:05.96 |
2:16.43 |
3:26.91 |
|
4:33.97 |
|
2 |
August Anderud |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:09.36 |
2:22.89 |
3:37.85 |
|
4:49.46 |
|
3 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.39 |
2:25.05 |
3:40.26 |
|
4:53.00 |
|
4 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:09.08 |
2:24.57 |
3:40.75 |
|
4:53.48 |
|
5 |
Hampus Klebom |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:08.93 |
2:24.81 |
3:40.45 |
|
4:53.75 |
|
6 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:09.25 |
2:24.96 |
3:41.32 |
|
4:54.88 |
|
7 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:07.36 |
2:23.01 |
3:40.90 |
|
4:58.66 |
|
8 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
1:08.09 |
2:25.96 |
3:45.09 |
|
4:59.95 |
|
9 |
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.47 |
2:32.68 |
3:51.09 |
|
5:10.26 |
|
10 |
Emil Storberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:16.55 |
2:40.88 |
4:05.65 |
|
5:27.86 |
|
11 |
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.32 |
2:40.94 |
4:05.30 |
|
5:28.68 |
|
12 |
Zoobin Mohammadi |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
1:17.56 |
2:43.55 |
4:10.43 |
|
5:33.08 |
|
13 |
Filip Carlqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:18.98 |
2:48.20 |
4:18.27 |
|
5:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Borg |
2005 |
Simklubben Triton |
|
1:07.34 |
2:21.41 |
3:36.45 |
|
4:50.79 |
|
2 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:10.44 |
2:28.19 |
3:45.76 |
|
4:58.62 |
|
3 |
Kailan Jimenez |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:11.05 |
2:29.06 |
3:46.78 |
|
4:59.28 |
|
4 |
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
1:12.64 |
2:32.28 |
3:52.68 |
|
5:07.88 |
|
5 |
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.17 |
2:32.49 |
3:52.05 |
|
5:07.97 |
|
6 |
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
1:13.93 |
2:33.93 |
3:54.99 |
|
5:10.65 |
|
7 |
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
1:13.80 |
2:33.18 |
3:54.46 |
|
5:11.35 |
|
8 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:13.44 |
2:34.33 |
3:54.89 |
|
5:12.90 |
|
9 |
Jakob Simonsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.49 |
2:33.38 |
3:53.86 |
|
5:14.00 |
|
10 |
Jens Magnusson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
1:13.07 |
2:33.83 |
3:55.39 |
|
5:14.45 |
|
11 |
Willgot Malmström |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:12.90 |
2:35.38 |
4:00.12 |
|
5:16.94 |
|
12 |
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.63 |
2:38.95 |
4:04.49 |
|
5:26.05 |
|
13 |
Anton Ymén |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
1:20.66 |
2:47.35 |
4:14.35 |
|
5:36.94 |
|
14 |
Hampus Rosdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
1:19.35 |
2:48.13 |
4:16.72 |
|
5:40.52 |
|
15 |
Carl Sundqvist |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:19.50 |
2:47.88 |
4:20.09 |
|
5:47.58 |
|
16 |
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
1:19.29 |
2:49.99 |
4:20.74 |
|
5:47.69 |
|
17 |
Love Nystedt |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:20.00 |
2:50.52 |
4:21.62 |
|
5:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.75 |
2:41.71 |
4:04.31 |
|
5:19.31 |
|
2 |
Måns Bengtsson |
2006 |
Varberg Sim |
|
1:17.04 |
2:40.73 |
4:05.28 |
|
5:25.10 |
|
3 |
Leon Rössger |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.45 |
2:37.65 |
4:03.31 |
|
5:25.65 |
|
4 |
Emil Flodmark |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:17.05 |
2:43.44 |
4:12.01 |
|
5:29.05 |
|
5 |
Max Jilek |
2006 |
Varberg Sim |
|
1:19.70 |
2:46.19 |
4:13.39 |
|
5:32.58 |
|
6 |
Oscar Andersson |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.02 |
2:44.29 |
4:11.59 |
|
5:34.05 |
|
7 |
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:21.40 |
2:52.68 |
4:22.23 |
|
5:46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
16:40 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
17:01 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
17:01 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
17:16 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
33.35 |
1:09.61 |
1:46.45 |
|
2:22.71 |
|
2 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
34.63 |
1:11.33 |
1:47.86 |
|
2:24.84 |
|
3 |
Mats Rehn |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
35.92 |
1:16.35 |
1:58.99 |
|
2:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Simklubben Triton |
|
33.90 |
1:11.85 |
1:51.10 |
|
2:29.85 |
|
2 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
37.78 |
1:18.59 |
1:59.13 |
|
2:38.59 |
|
3 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
38.16 |
1:19.16 |
2:00.80 |
|
2:41.59 |
|
4 |
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
42.62 |
1:29.88 |
2:18.33 |
|
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
36.58 |
1:15.44 |
1:54.57 |
|
2:34.11 |
|
2 |
Gustaf Stokholm |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
36.24 |
1:17.21 |
1:58.15 |
|
2:37.51 |
|
3 |
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
|
41.85 |
1:29.33 |
2:15.40 |
|
2:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kailan Jimenez |
2005 |
Varberg Sim |
|
38.12 |
1:20.39 |
2:02.09 |
|
2:42.70 |
|
2 |
Victor Borg |
2005 |
Simklubben Triton |
|
37.50 |
1:19.20 |
2:02.40 |
|
2:43.75 |
|
3 |
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
39.64 |
1:23.76 |
2:06.30 |
|
2:46.94 |
|
4 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
38.98 |
1:22.97 |
2:06.94 |
|
2:48.79 |
|
5 |
Sebastian Strand |
2005 |
Simklubben Triton |
|
41.00 |
1:26.45 |
2:12.50 |
|
2:56.03 |
|
6 |
Love Nystedt |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.41 |
1:28.37 |
2:15.63 |
|
3:03.32 |
|
7 |
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
44.21 |
1:31.77 |
2:19.07 |
|
3:05.65 |
|
8 |
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
44.42 |
1:32.13 |
2:20.26 |
|
3:06.35 |
|
- |
Carl Sundqvist |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
17:16 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
17:43 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
17:43 |
|