Resultat för Sparbankscupen 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:11 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.84 | 36.61 | |||||
2 | Charlotta Andersson | 1987 | Norrtälje Simklubb | 19.21 | 43.31 | |||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 16.21 | 35.02 | |||||
2 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 16.16 | 35.48 | |||||
3 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 16.11 | 35.93 | |||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 15.50 | 32.95 | |||||
2 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.29 | 33.10 | |||||
3 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.44 | 34.48 | |||||
4 | Emilia Eriksson | 2004 | Köpings Simsällskap | 15.71 | 34.65 | |||||
5 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.16 | 37.57 | |||||
6 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 19.51 | 43.63 | |||||
7 | Alfdis Areskoug | 2004 | Norrtälje Simklubb | 21.73 | 46.15 | |||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Belma Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 15.54 | 34.54 | |||||
2 | Ebba Fors | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.51 | 35.74 | |||||
3 | Ellen Sundquist | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.05 | 37.81 | |||||
4 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 16.55 | 38.07 | |||||
5 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.61 | 39.71 | |||||
5 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 18.36 | 39.71 | |||||
7 | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.36 | 41.14 | |||||
8 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.23 | 42.13 | |||||
9 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 18.86 | 43.58 | |||||
10 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 20.94 | 45.99 | |||||
11 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 21.23 | 47.37 | |||||
12 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 21.40 | 50.86 | |||||
13 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 22.49 | 51.27 | |||||
14 | Tyra Hållinder | 2007 | Norrtälje Simklubb | 23.51 | 53.12 | |||||
15 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 24.30 | 53.51 | |||||
16 | Edna Obradovac | 2007 | Norrtälje Simklubb | 24.32 | 54.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:11 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.95 | 34.18 | |||||
2 | Love Hagstedt | 2003 | Norrtälje Simklubb | 17.65 | 38.75 | |||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 15.93 | 37.05 | |||||
2 | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 18.09 | 39.07 | |||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 16.87 | 36.90 | |||||
2 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.24 | 39.79 | |||||
3 | Arvid Andersson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 18.72 | 40.95 | |||||
4 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.12 | 44.00 | |||||
5 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.67 | 53.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 19.57 | ||||||
2 | Ella Gjälby | 2008 | Simklubben Ena | 20.13 | ||||||
3 | Kajsa Trossmo | 2008 | Västerås Simsällskap | 21.17 | ||||||
4 | Malin Blomgren | 2008 | Norrtälje Simklubb | 23.51 | ||||||
- | Ebba Eriksson | 2009 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Noelia Cypriansen | 2009 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Wallebring | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Victoria Wahlquist | 2009 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 16.80 | ||||||
2 | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | 18.41 | ||||||
3 | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | 21.87 | ||||||
4 | William Vide | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.07 | ||||||
- | Alvin Bergling | 2009 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Hannes Gyoni | 2009 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Gjälby | 2008 | Simklubben Ena | 20.44 | ||||||
2 | Kajsa Trossmo | 2008 | Västerås Simsällskap | 21.04 | ||||||
3 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 22.60 | ||||||
4 | Malin Blomgren | 2008 | Norrtälje Simklubb | 23.13 | ||||||
5 | Saga Wallebring | 2008 | Simklubben Ena | 23.66 | ||||||
6 | Beatrice Möller | 2008 | Bålsta Simklubb | 23.86 | ||||||
7 | Noelia Cypriansen | 2009 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.99 | ||||||
8 | Ebba Eriksson | 2009 | Norrtälje Simklubb | 25.07 | ||||||
9 | Disa Hagstad Västberg | 2008 | Hellas Simklubb | 25.41 | ||||||
10 | Emelie Söderström | 2008 | Bålsta Simklubb | 28.06 | ||||||
11 | Alice Birgander | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.52 | ||||||
12 | Vilma Karlsson | 2009 | Hellas Simklubb | 32.98 | ||||||
- | Elise Lagerberg | 2009 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Gülich | 2010 | Bålsta Simklubb | 27.86 | ||||||
2 | Elisabeth Veszeli | 2011 | Bålsta Simklubb | 36.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 18.88 | ||||||
2 | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | 19.51 | ||||||
3 | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | 20.54 | ||||||
4 | William Vide | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.74 | ||||||
5 | Hannes Gyoni | 2009 | Köpings Simsällskap | 24.20 | ||||||
6 | Alvin Bergling | 2009 | Norrtälje Simklubb | 24.78 | ||||||
7 | Hampus Enarsson | 2008 | Köpings Simsällskap | 27.04 | ||||||
8 | Adonis Jarrah | 2009 | Bålsta Simklubb | 32.33 | ||||||
- | Jonathan Enarsson | 2009 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tim Eriksson | 2008 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jino Atiwit Osman | 2010 | Simklubben Ena | 31.30 | ||||||
2 | Arvid Widströmer | 2010 | Bålsta Simklubb | 36.00 | ||||||
3 | Henning Backlund | 2011 | Bålsta Simklubb | 36.40 | ||||||
4 | Noah Eriksson | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.65 | ||||||
5 | Elias Birgander | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 18.84 | 38.40 | |||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 17.06 | 34.59 | |||||
2 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.75 | 37.29 | |||||
3 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.67 | 39.15 | |||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 16.96 | 34.14 | |||||
2 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.22 | 34.28 | |||||
3 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 17.56 | 35.34 | |||||
4 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.70 | 39.39 | |||||
5 | Alfdis Areskoug | 2004 | Norrtälje Simklubb | 22.52 | 45.29 | |||||
6 | Belma Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 58.65 | 58.65 | |||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Fors | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.65 | 37.33 | |||||
2 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 18.96 | 37.68 | |||||
3 | Ellen Sundquist | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.82 | 38.53 | |||||
4 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 19.15 | 38.58 | |||||
5 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 19.32 | 39.05 | |||||
6 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.12 | 39.65 | |||||
7 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 21.09 | 42.51 | |||||
8 | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.11 | 43.04 | |||||
9 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.35 | 44.14 | |||||
10 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.60 | 44.92 | |||||
11 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 22.62 | 45.71 | |||||
12 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 22.52 | 45.83 | |||||
13 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.54 | 45.91 | |||||
14 | Tyra Hållinder | 2007 | Norrtälje Simklubb | 23.43 | 46.68 | |||||
15 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 24.25 | 46.89 | |||||
16 | Edna Obradovac | 2007 | Norrtälje Simklubb | 24.92 | 48.30 | |||||
17 | Ellen Hedqvist | 2007 | Norrtälje Simklubb | 24.57 | 50.03 | |||||
18 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 28.58 | 55.62 | |||||
19 | Malin Sträng | 2007 | Köpings Simsällskap | 28.22 | 57.00 | |||||
- | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Stier | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilde Jonasson | 2006 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.70 | 38.31 | |||||
2 | Love Hagstedt | 2003 | Norrtälje Simklubb | 20.64 | 42.52 | |||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 19.77 | 39.22 | |||||
2 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.15 | 39.56 | |||||
3 | Vidar Hagstad Västberg | 2005 | Hellas Simklubb | 22.05 | 45.68 | |||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.32 | 37.69 | |||||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 19.45 | 38.71 | |||||
3 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.43 | 44.27 | |||||
4 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.42 | 44.63 | |||||
5 | Arvid Andersson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 23.11 | 45.71 | |||||
6 | Melvin Eriksson | 2006 | Köpings Simsällskap | 23.14 | 47.42 | |||||
7 | Nils Backlund | 2006 | Bålsta Simklubb | 25.98 | 51.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Ella Gjälby | 2008 | Simklubben Ena | 19.53 | 40.57 | 1:02.74 | 1:22.94 | |||
2 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 20.19 | 42.64 | 1:05.90 | 1:27.20 | |||
3 | Kajsa Trossmo | 2008 | Västerås Simsällskap | 21.40 | 45.12 | 1:10.20 | 1:35.12 | |||
4 | Malin Blomgren | 2008 | Norrtälje Simklubb | 21.57 | 45.36 | 1:12.19 | 1:38.40 | |||
5 | Ebba Eriksson | 2009 | Norrtälje Simklubb | 22.95 | 50.04 | 1:21.21 | 1:50.34 | |||
6 | Alice Birgander | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.91 | 1:07.59 | 1:41.18 | 2:12.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 18.78 | 40.91 | 1:04.41 | 1:22.10 | |||
2 | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | 19.47 | 41.56 | 1:04.27 | 1:23.40 | |||
3 | Hampus Enarsson | 2008 | Köpings Simsällskap | 24.42 | 54.07 | 1:23.79 | 1:23.79 | |||
4 | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | 21.08 | 43.18 | 1:05.60 | 1:27.24 | |||
5 | William Vide | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.12 | 45.54 | 1:13.44 | 1:41.20 | |||
6 | Jonathan Enarsson | 2009 | Köpings Simsällskap | 26.70 | 57.40 | 1:34.48 | 2:09.49 | |||
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | 75m | Tid | Status | ||
1 | Jino Atiwit Osman | 2010 | Simklubben Ena | 28.88 | 1:00.35 | 1:35.49 | 2:08.42 | |||
2 | Elias Birgander | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.12 | 2:24.19 | 3:13.59 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 34.27 | 1:14.18 | 1:56.50 | 2:35.46 | |||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 32.39 | 1:07.77 | 1:44.01 | 2:20.62 | |||
2 | Emilia Eriksson | 2004 | Köpings Simsällskap | 34.47 | 1:15.18 | 1:58.52 | 2:37.72 | |||
3 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 38.60 | 1:22.71 | 2:08.01 | 2:51.59 | |||
4 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.10 | 1:25.82 | 2:10.85 | 2:53.55 | |||
5 | Alfdis Areskoug | 2004 | Norrtälje Simklubb | 42.66 | 1:34.49 | 2:27.06 | 3:16.66 | |||
- | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 36.06 | 1:15.44 | 1:56.84 | 2:35.70 | |||
2 | Ebba Fors | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.44 | 1:15.69 | 1:57.34 | 2:37.70 | |||
3 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 38.10 | 1:20.27 | 2:00.16 | 2:38.63 | |||
4 | Olivia Zetterkvist | 2006 | Köpings Simsällskap | 38.66 | 1:21.05 | 2:05.03 | 2:46.21 | |||
5 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 38.84 | 1:22.15 | 2:06.56 | 2:48.41 | |||
6 | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.52 | 1:23.35 | 2:07.97 | 2:48.65 | |||
7 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 40.26 | 1:24.70 | 2:10.22 | 2:53.16 | |||
8 | Ellen Sundquist | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.26 | 1:25.54 | 2:11.98 | 2:53.99 | |||
9 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 39.48 | 1:24.70 | 2:10.37 | 2:54.01 | |||
10 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.37 | 1:25.20 | 2:12.43 | 2:55.21 | |||
11 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 44.62 | 1:35.35 | 2:25.80 | 3:14.87 | |||
12 | Tyra Hållinder | 2007 | Norrtälje Simklubb | 46.30 | 1:39.11 | 2:32.67 | 3:21.99 | |||
13 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 48.73 | 1:42.75 | 2:37.38 | 3:26.12 | |||
14 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 46.75 | 1:41.50 | 2:37.53 | 3:30.99 | |||
15 | Edna Obradovac | 2007 | Norrtälje Simklubb | 47.71 | 1:44.16 | 2:45.31 | 3:45.37 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 33.48 | 1:29.60 | 2:23.82 | ||||
2 | Love Hagstedt | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.72 | 1:25.61 | 2:09.79 | 2:51.87 | |||
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 38.79 | 1:22.96 | 2:09.19 | 2:52.56 | |||
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 36.49 | 1:16.83 | 1:58.09 | 2:38.87 | |||
2 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.03 | 1:26.05 | 2:12.00 | 2:51.26 | |||
3 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.43 | 1:27.09 | 2:11.60 | 2:54.44 | |||
4 | Arvid Andersson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 41.26 | 1:29.76 | 2:19.67 | 3:09.79 | |||
5 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 45.19 | 1:35.52 | 2:28.86 | 3:14.45 | |||
6 | Melvin Eriksson | 2006 | Köpings Simsällskap | 42.02 | 1:32.09 | 2:26.29 | 3:16.09 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 13, 4X25m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ubss E-Tjejer | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:00.61 | ||||||
Elsa Kjellström | 2006 | 15.30 | 15.30 | |||||||
Elin Söderlund | 2006 | 15.54 | 30.84 | |||||||
Ebba Fors | 2006 | 14.60 | 45.44 | |||||||
Ellen Sundquist | 2006 | 15.17 | 1:00.61 | |||||||
2 | Bålsta Damer 2 | 2007 | Bålsta Simklubb | 1:02.26 | ||||||
Elin Finne | 2007 | 15.92 | 15.92 | |||||||
Ebba Rosenberg | 2007 | 15.71 | 31.63 | |||||||
Molly Brinck | 2007 | 9.82 | 41.45 | |||||||
Olivia Budden | 2007 | 20.81 | 1:02.26 | |||||||
3 | Norrtälje 1 | 2006 | Norrtälje Simklubb | 1:05.29 | ||||||
Tyra Hållinder | 2007 | 15.97 | 15.97 | |||||||
Viola Blomberg | 2007 | 15.64 | 31.61 | |||||||
Meja Stenman Graflind | 2007 | 16.09 | 47.70 | |||||||
Emilia Eriksson | 2006 | 17.59 | 1:05.29 | |||||||
4 | Ena Damer | 2006 | Simklubben Ena | 1:06.68 | ||||||
Tindra Bärgård | 2006 | 16.07 | 16.07 | |||||||
Ella Gjälby | 2008 | 16.26 | 32.33 | |||||||
Linnea Alvin | 2006 | 16.66 | 48.99 | |||||||
Aziza Osman | 2008 | 17.69 | 1:06.68 | |||||||
5 | Bålsta Damer 3 | 2006 | Bålsta Simklubb | 1:13.25 | ||||||
Ellen Martinez Molina | 2006 | 15.31 | 15.31 | |||||||
Ellinor Lillefors | 2007 | 19.67 | 34.98 | |||||||
Sally Lindeman | 2008 | 20.60 | 55.58 | |||||||
Melinda Boisard | 2007 | 17.67 | 1:13.25 | |||||||
- | Norrtälje 2 | 2007 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Edna Obradovac | 2007 | 18.99 | 18.99 | |||||||
Malin Blomgren | 2008 | 21.73 | 40.72 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 14, 4X25m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Bålsta Herrar | 2008 | Bålsta Simklubb | 1:49.91 | ||||||
Nils Backlund | 2006 | 19.64 | 19.64 | |||||||
Arvid Widströmer | 2010 | 33.25 | 52.89 | |||||||
Henning Backlund | 2011 | 40.19 | 1:33.08 | |||||||
Anton Martinez Molina | 2008 | 16.83 | 1:49.91 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:06 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 20.65 | 45.06 | |||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.36 | 39.61 | |||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.36 | 39.82 | |||||
2 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 18.91 | 39.92 | |||||
3 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 18.81 | 40.73 | |||||
4 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 19.47 | 41.61 | |||||
5 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.29 | 45.88 | |||||
6 | Alfdis Areskoug | 2004 | Norrtälje Simklubb | 25.39 | 53.97 | |||||
7 | Belma Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 28.32 | 1:01.47 | |||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 19.15 | 40.91 | |||||
2 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 19.52 | 41.90 | |||||
3 | Ebba Fors | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.90 | 41.95 | |||||
4 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.65 | 43.54 | |||||
5 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.91 | 44.25 | |||||
6 | Ellen Sundquist | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.02 | 45.23 | |||||
7 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 21.35 | 45.81 | |||||
8 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 21.72 | 45.93 | |||||
9 | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.72 | 46.03 | |||||
10 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 21.50 | 46.29 | |||||
11 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.15 | 46.67 | |||||
12 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 22.44 | 48.21 | |||||
13 | Tyra Hållinder | 2007 | Norrtälje Simklubb | 23.34 | 48.94 | |||||
14 | Ellinor Lillefors | 2007 | Bålsta Simklubb | 23.51 | 49.64 | |||||
15 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 22.47 | 49.66 | |||||
16 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 24.44 | 52.57 | |||||
17 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 24.40 | 52.81 | |||||
18 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 26.57 | 54.84 | |||||
19 | Tilde Jonasson | 2006 | Hellas Simklubb | 25.26 | 55.18 | |||||
20 | Ellen Hedqvist | 2007 | Norrtälje Simklubb | 28.93 | 1:02.88 | |||||
- | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Doris Grandell | 2007 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edna Obradovac | 2007 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Malin Sträng | 2007 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Zetterkvist | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:06 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:10 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 19.24 | 41.54 | |||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 18.90 | 39.71 | |||||
2 | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 21.68 | 46.16 | |||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 18.98 | 40.93 | |||||
2 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.40 | 45.98 | |||||
3 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.85 | 56.38 | |||||
4 | Melvin Eriksson | 2006 | Köpings Simsällskap | 26.75 | 56.58 | |||||
5 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.73 | 57.47 | |||||
- | Wilhelm Flender | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dante Leval | 2007 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nils Backlund | 2006 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:10 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Wallebring | 2008 | Simklubben Ena | 21.95 | ||||||
2 | Ella Gjälby | 2008 | Simklubben Ena | 22.42 | ||||||
3 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 22.75 | ||||||
4 | Ebba Eriksson | 2009 | Norrtälje Simklubb | 24.43 | ||||||
5 | Kajsa Trossmo | 2008 | Västerås Simsällskap | 24.65 | ||||||
6 | Malin Blomgren | 2008 | Norrtälje Simklubb | 26.32 | ||||||
7 | Noelia Cypriansen | 2009 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.97 | ||||||
8 | Alice Birgander | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.68 | ||||||
- | Beatrice Möller | 2008 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elise Lagerberg | 2009 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emelie Söderström | 2008 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vilma Karlsson | 2009 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisabeth Veszeli | 2011 | Bålsta Simklubb | 36.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:20 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 21.32 | ||||||
2 | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | 23.77 | ||||||
3 | Hannes Gyoni | 2009 | Köpings Simsällskap | 25.81 | ||||||
4 | Hampus Enarsson | 2008 | Köpings Simsällskap | 25.89 | ||||||
5 | Jonathan Enarsson | 2009 | Köpings Simsällskap | 27.36 | ||||||
- | Adonis Jarrah | 2009 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | William Vide | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jino Atiwit Osman | 2010 | Simklubben Ena | 30.25 | ||||||
2 | Elias Birgander | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.67 | ||||||
- | Arvid Widströmer | 2010 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Henning Backlund | 2011 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:20 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Gjälby | 2008 | Simklubben Ena | 15.94 | ||||||
2 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 18.12 | ||||||
3 | Malin Blomgren | 2008 | Norrtälje Simklubb | 18.91 | ||||||
4 | Saga Wallebring | 2008 | Simklubben Ena | 19.06 | ||||||
5 | Kajsa Trossmo | 2008 | Västerås Simsällskap | 19.34 | ||||||
6 | Victoria Wahlquist | 2009 | Norrtälje Simklubb | 19.92 | ||||||
7 | Disa Hagstad Västberg | 2008 | Hellas Simklubb | 20.79 | ||||||
8 | Beatrice Möller | 2008 | Bålsta Simklubb | 21.13 | ||||||
9 | Ebba Eriksson | 2009 | Norrtälje Simklubb | 21.52 | ||||||
10 | Elise Lagerberg | 2009 | Bålsta Simklubb | 21.77 | ||||||
11 | Noelia Cypriansen | 2009 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.45 | ||||||
12 | Emelie Söderström | 2008 | Bålsta Simklubb | 23.33 | ||||||
13 | Alice Birgander | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.82 | ||||||
- | Vilma Karlsson | 2009 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Gülich | 2010 | Bålsta Simklubb | 26.74 | ||||||
2 | Elisabeth Veszeli | 2011 | Bålsta Simklubb | 37.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:35 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 15.63 | ||||||
2 | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | 16.10 | ||||||
3 | Anton Martinez Molina | 2008 | Bålsta Simklubb | 16.71 | ||||||
4 | William Vide | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.53 | ||||||
5 | Hannes Gyoni | 2009 | Köpings Simsällskap | 22.37 | ||||||
6 | Hampus Enarsson | 2008 | Köpings Simsällskap | 22.78 | ||||||
7 | Jonathan Enarsson | 2009 | Köpings Simsällskap | 25.28 | ||||||
8 | Adonis Jarrah | 2009 | Bålsta Simklubb | 26.53 | ||||||
- | Alvin Bergling | 2009 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jino Atiwit Osman | 2010 | Simklubben Ena | 23.88 | ||||||
2 | Arvid Widströmer | 2010 | Bålsta Simklubb | 34.01 | ||||||
3 | Noah Eriksson | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.06 | ||||||
4 | Henning Backlund | 2011 | Bålsta Simklubb | 35.11 | ||||||
5 | Elias Birgander | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:35 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:44 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.16 | 32.84 | |||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.36 | 30.85 | |||||
2 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.60 | 31.89 | |||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 14.88 | 30.10 | |||||
2 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 14.87 | 30.35 | |||||
3 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.20 | 30.59 | |||||
4 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.64 | 34.47 | |||||
5 | Alfdis Areskoug | 2004 | Norrtälje Simklubb | 18.96 | 38.77 | |||||
6 | Belma Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 21.86 | 45.60 | |||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Fors | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.54 | 31.61 | |||||
2 | Ellen Sundquist | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.54 | 32.70 | |||||
3 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 16.17 | 32.96 | |||||
4 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 16.77 | 33.73 | |||||
5 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 16.71 | 34.07 | |||||
6 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 16.48 | 34.40 | |||||
7 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 17.09 | 35.02 | |||||
8 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.07 | 35.22 | |||||
9 | Elin Söderlund | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.63 | 35.95 | |||||
10 | Olivia Zetterkvist | 2006 | Köpings Simsällskap | 18.09 | 35.96 | |||||
11 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 17.87 | 36.46 | |||||
12 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.67 | 36.50 | |||||
13 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.98 | 36.58 | |||||
14 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 18.31 | 38.28 | |||||
15 | Tyra Hållinder | 2007 | Norrtälje Simklubb | 19.21 | 39.29 | |||||
16 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.36 | 40.62 | |||||
17 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 19.56 | 41.11 | |||||
18 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 20.41 | 41.60 | |||||
19 | Meja Stenman Graflind | 2007 | Norrtälje Simklubb | 20.36 | 42.53 | |||||
20 | Edna Obradovac | 2007 | Norrtälje Simklubb | 20.79 | 42.73 | |||||
21 | Doris Grandell | 2007 | Köpings Simsällskap | 20.24 | 42.94 | |||||
22 | Tilde Jonasson | 2006 | Hellas Simklubb | 22.66 | 46.33 | |||||
23 | Malin Sträng | 2007 | Köpings Simsällskap | 23.67 | 48.50 | |||||
- | Felicia Stier | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:44 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:50 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.03 | 30.03 | |||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.14 | 32.04 | |||||
2 | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 16.78 | 33.89 | |||||
3 | Vidar Hagstad Västberg | 2005 | Hellas Simklubb | 17.36 | 37.46 | |||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 16.10 | 32.94 | |||||
2 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.92 | 33.07 | |||||
3 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.26 | 36.92 | |||||
4 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.55 | ||||||
5 | Melvin Eriksson | 2006 | Köpings Simsällskap | 19.99 | 42.06 | |||||
6 | Nils Backlund | 2006 | Bålsta Simklubb | 20.52 | 44.12 | |||||
7 | Dante Leval | 2007 | Köpings Simsällskap | 20.93 | 44.91 | |||||
- | Erik Vidarsson | 2007 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilhelm Flender | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:50 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:13 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 23, 4X50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ubss Damer | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:16.06 | ||||||
Linnea Malm | 2005 | 16.77 | 34.41 | 34.41 | ||||||
Elin Söderlund | 2006 | 16.34 | 34.45 | 1:08.86 | ||||||
Ellen Sundquist | 2006 | 16.50 | 34.99 | 1:43.85 | ||||||
Ebba Fors | 2006 | 16.00 | 32.21 | 2:16.06 | ||||||
2 | Hellas Simklubb | 2005 | Hellas Simklubb | 3:08.59 | ||||||
Moa Karlsson | 2005 | 16.38 | 34.78 | 34.78 | ||||||
Vilma Karlsson | 2009 | 26.79 | 59.62 | 1:34.40 | ||||||
Disa Hagstad Västberg | 2008 | 22.33 | 47.47 | 2:21.87 | ||||||
Tilde Jonasson | 2006 | 22.27 | 46.72 | 3:08.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:13 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:16 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Surströmmingarna | 2003 | Bålsta Simklubb | 2:10.33 | ||||||
Marcus Ardanius | 2003 | 14.82 | 29.78 | 29.78 | ||||||
Olle Halvarsson | 2006 | 16.33 | 33.83 | 1:03.61 | ||||||
Gustav Löfqvist | 2005 | 15.55 | 32.11 | 1:35.72 | ||||||
Kenan Obradovac | 2005 | 16.63 | 34.61 | 2:10.33 | ||||||
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ubss Herr | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:34.02 | ||||||
Albert Sjögren | 2007 | 18.91 | 38.99 | 38.99 | ||||||
Axel Svensson | 2006 | 18.69 | 38.13 | 1:17.12 | ||||||
William Vide | 2008 | 20.34 | 43.05 | 2:00.17 | ||||||
Filip Bjällås | 2007 | 16.09 | 33.85 | 2:34.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:16 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Bålsta Damer 1 | 2001 | Bålsta Simklubb | 2:02.90 | ||||||
Alma Norgren | 2004 | 14.72 | 30.11 | 30.11 | ||||||
Alice Johansson | 2003 | 14.27 | 29.67 | 59.78 | ||||||
Matilda Ardanius | 2001 | 15.87 | 33.14 | 1:32.92 | ||||||
Emily Sandberg | 2004 | 14.53 | 29.98 | 2:02.90 | ||||||
2 | Ubss E-Tjejer | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:13.62 | ||||||
Ellen Sundquist | 2006 | 15.80 | 33.21 | 33.21 | ||||||
Elin Söderlund | 2006 | 16.66 | 35.01 | 1:08.22 | ||||||
Elsa Kjellström | 2006 | 15.96 | 33.85 | 1:42.07 | ||||||
Ebba Fors | 2006 | 15.53 | 31.55 | 2:13.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sparbankscupen 2019 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 mars 2019 |
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ubss - 06 Oy | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:40.05 | ||||||
Albert Sjögren | 2007 | 21.33 | 43.07 | 43.07 | ||||||
Axel Svensson | 2006 | 19.23 | 38.90 | 1:21.97 | ||||||
William Vide | 2008 | 19.99 | 44.30 | 2:06.27 | ||||||
Filip Bjällås | 2007 | 16.04 | 33.78 | 2:40.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 31 mars 2019 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:26 |