Tulokset Lohiuinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:43 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Noora Haikola | 2011 | Kempeleen Pyrintö | 52.52 | ||||||
2 | Iita Poikkimäki | 2010 | Vieskan Uimarit | 1:06.71 | ||||||
3 | Maija Karjalainen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 1:07.75 | ||||||
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saana Kalasniemi | 2009 | Kemin Uimaseura | 47.34 | ||||||
2 | Varpu Saastamoinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 49.58 | ||||||
3 | Minea Mäentausta | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.50 | ||||||
4 | Tessa Herronen | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 52.46 | ||||||
5 | Nevia Viuhkola | 2009 | Oulun Lohet | 52.48 | ||||||
6 | Netta Moilanen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 52.50 | ||||||
7 | Laura Haikola | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 52.99 | ||||||
8 | Helka Honka | 2008 | Kemin Uimaseura | 53.45 | ||||||
9 | Matilda Hirvelä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 54.84 | ||||||
10 | Sanna Törmä | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 55.30 | ||||||
11 | Milla Säkkinen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 55.37 | ||||||
12 | Neela Poropudas | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.17 | ||||||
13 | Meimi Heikell | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 56.40 | ||||||
14 | Julia Sarajärvi | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.69 | ||||||
15 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 56.78 | ||||||
16 | Moona Leinonen | 2008 | Haukiputaan Heitto | 56.88 | ||||||
17 | Jenni Mikkonen | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 56.99 | ||||||
18 | Eveliina Seppänen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 57.05 | ||||||
19 | Neea Junttila | 2009 | Vieskan Uimarit | 1:00.37 | ||||||
20 | Ella Haapamäki | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:00.99 | ||||||
21 | Aino-Tuulia Ponto | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 1:03.84 | ||||||
22 | Tuuli Leinonen | 2009 | Haukiputaan Heitto | 1:03.99 | ||||||
23 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:04.30 | ||||||
24 | Emma Palola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:04.49 | ||||||
25 | Aurora Känsälä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 1:05.57 | ||||||
26 | Aada Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:05.97 | ||||||
27 | Pinja Kärkkäinen | 2009 | Oulun Lohet | 1:06.74 | ||||||
28 | Enna Alasuutari | 2009 | Oulun Lohet | 1:07.58 | ||||||
29 | Iiris Leinonen | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 1:10.03 | ||||||
30 | Neea Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:14.48 | ||||||
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 42.61 | ||||||
2 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 44.01 | ||||||
3 | Aava Näykki | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 46.07 | ||||||
4 | Maiju Hautala | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 47.66 | ||||||
5 | Viivi Häikiö | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 49.31 | ||||||
6 | Kiia Ärväs | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 49.76 | ||||||
7 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 50.59 | ||||||
8 | Jutta Vesala | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 51.11 | ||||||
9 | Enni Alatalo | 2007 | Oulun Lohet | 51.42 | ||||||
10 | Saga-Helena Siikaluoma | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 53.31 | ||||||
11 | Aada Vanhanarkaus | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 53.61 | ||||||
12 | Ella Utriainen | 2007 | Kempeleen Pyrintö | 53.72 | ||||||
13 | Enna Neitola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 54.30 | ||||||
14 | Elle Härkönen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 56.38 | ||||||
15 | Minerva Sorvisto | 2007 | Vieskan Uimarit | 56.85 | ||||||
16 | Sunna Rasmus | 2007 | Oulun Lohet | 1:01.33 | ||||||
17 | Emma Koskela | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:02.48 | ||||||
- | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 35.25 | ||||||
2 | Laura Markuksela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.45 | ||||||
3 | Aino Ollikainen | 2005 | Keuruun Toverit | 36.36 | ||||||
4 | Amanda Riuttanen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.29 | ||||||
5 | Jutta Mört | 2005 | Kemin Työväen Uimarit | 37.91 | ||||||
6 | Vilma Kiviniemi | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 38.00 | ||||||
7 | Inka Karjalainen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.31 | ||||||
8 | Vilma Niskanen | 2004 | Oulun Lohet | 39.75 | ||||||
9 | Lotta Kaarre | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 40.24 | ||||||
10 | Sani Nätynki | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 41.82 | ||||||
11 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 42.39 | ||||||
12 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 42.58 | ||||||
13 | Roosa Hautamäki | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.99 | ||||||
14 | Reetta Piira | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 45.12 | ||||||
15 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 46.66 | ||||||
16 | Katariina Kärki | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 46.71 | ||||||
17 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 47.54 | ||||||
18 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 49.50 | ||||||
19 | Elina Koskela | 2005 | Vieskan Uimarit | 58.61 | ||||||
- | Sanni Toppinen | 2005 | Kuopion Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä | 2005 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 37, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | Oulun Uinti 1906 | 32.26 | ||||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.62 | ||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 36.94 | ||||||
4 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 36.98 | ||||||
5 | Pauliina Lohilahti | 2002 | Oulun Lohet | 37.10 | ||||||
6 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 37.44 | ||||||
7 | Ada Niskala | 2000 | Rovaniemen Uimaseura | 37.89 | ||||||
8 | Liina Rajaniemi | 2003 | Rovaniemen Uimaseura | 38.03 | ||||||
9 | Ronja Nätynki | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 38.13 | ||||||
10 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 38.60 | ||||||
11 | Iiris Isokoski | 2003 | Oulun Lohet | 38.65 | ||||||
12 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 39.31 | ||||||
13 | Sofia Koppström | 2003 | Oulun Lohet | 42.13 | ||||||
14 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 42.91 | ||||||
15 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 43.54 | ||||||
16 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Kempeleen Pyrintö | 43.61 | ||||||
17 | Liisa Pasma | 2002 | Oulun Lohet | 44.28 | ||||||
18 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 45.05 | ||||||
19 | Iida Hannus | 2001 | Keuruun Toverit | 46.48 | ||||||
20 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 47.21 | ||||||
21 | Eveliina Kettunen | 2000 | Iisalmen Uimarit | 48.50 | ||||||
22 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 1:06.93 | ||||||
- | Senni Jouhten | 2002 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:43 |