Results for DGI Landsmesterskab 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landmesterskab 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Ladefoged | 1972 | DGI Sydøstjylland | 41.52 | 1:28.03 | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1987 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 39.77 | 1:32.40 | |||||
2 | Frederik Eg Larsen | 1987 | DGI Fyn | 43.26 | 1:38.89 | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 29.10 | 1:03.27 | |||||
2 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 29.55 | 1:03.91 | |||||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | DGI Nordjylland | 30.03 | 1:04.64 | |||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 30.10 | 1:06.26 | |||||
5 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 30.17 | 1:06.66 | |||||
6 | Svend Matzen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 30.26 | 1:07.48 | |||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 31.40 | 1:09.86 | |||||
8 | Jonas Sørensen | 1995 | DGI Østjylland | 32.44 | 1:11.39 | |||||
9 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 33.96 | 1:14.66 | |||||
10 | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | 33.79 | 1:15.67 | |||||
11 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 33.00 | 1:15.93 | |||||
12 | Mikkel Købke | 1999 | DGI Østjylland | 33.65 | 1:16.35 | |||||
13 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 35.87 | 1:18.28 | |||||
14 | Ole S. Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 35.16 | 1:20.61 | |||||
15 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 41.48 | 1:29.87 | |||||
16 | Malthe Johansen | 1999 | DGI Fyn | 39.80 | 1:30.53 | |||||
17 | Andreas Birkholm | 2002 | DGI Fyn | 41.68 | 1:39.55 | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 31.52 | 1:07.13 | |||||
2 | Emil Neumann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 32.20 | 1:08.74 | |||||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | DGI Nordjylland | 31.52 | 1:10.70 | |||||
4 | Jacob Mørup | 2004 | DGI Østjylland | 33.56 | 1:13.19 | |||||
5 | Nikolaj Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 32.99 | 1:13.24 | |||||
6 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 33.55 | 1:14.68 | |||||
7 | Marcus Albæk | 2004 | DGI Nordjylland | 34.08 | 1:15.32 | |||||
8 | Sebastian B Lehmann | 2004 | DGI Nordjylland | 34.02 | 1:15.48 | |||||
9 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 34.25 | 1:16.14 | |||||
10 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.69 | 1:17.55 | |||||
11 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 36.31 | 1:17.68 | |||||
12 | Johannes Fammé Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 39.83 | 1:24.69 | |||||
13 | William Mitchell | 2004 | DGI Storkøbenhavn | 37.60 | 1:25.20 | |||||
14 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 40.63 | 1:28.57 | |||||
15 | Jacob Ladefoged | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.48 | 1:29.76 | |||||
16 | Emil Stidsen | 2003 | DGI Østjylland | 49.03 | 1:47.25 | |||||
17 | Christian Schaarup | 2004 | DGI Østjylland | 50.41 | 1:59.01 | |||||
- | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | forkert stilart 80m | |||||
- | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 32.00 | 1:08.14 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 32.55 | 1:09.84 | |||||
3 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 34.18 | 1:12.12 | |||||
4 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | DGI Nordjylland | 36.22 | 1:20.86 | |||||
5 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 37.06 | 1:23.50 | |||||
6 | Mads Mølgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 38.75 | 1:23.86 | |||||
7 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DGI Nordjylland | 40.04 | 1:24.43 | |||||
8 | Mark Rüdinger | 2006 | DGI Sydøstjylland | 36.71 | 1:27.38 | |||||
9 | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | 41.49 | 1:30.57 | |||||
10 | Mikkel Rubæk | 2006 | DGI Nordjylland | 42.64 | 1:30.71 | |||||
11 | Andreas Laursen | 2006 | DGI Østjylland | 40.55 | 1:30.95 | |||||
12 | Magnus Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.74 | 1:32.90 | |||||
13 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 45.08 | 1:36.64 | |||||
14 | Magnus Løkke | 2005 | DGI Fyn | 43.11 | 1:37.67 | |||||
15 | Mathias Bach | 2005 | DGI Østjylland | 46.39 | 1:42.42 | |||||
16 | Kasper Kramer | 2006 | DGI Østjylland | 43.91 | 1:43.57 | |||||
17 | Marinus Storm | 2006 | DGI Østjylland | 46.91 | 1:46.75 | |||||
18 | Tobias Tariku Sigh | 2005 | DGI Sydøstjylland | 51.84 | 1:55.23 | |||||
19 | Kelvin Kirubakaran | 2006 | DGI Sydøstjylland | 51.17 | 2:00.05 | |||||
- | Andreas Løkke | 2006 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Simon N. Andersen | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | asynkron arme 90m | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | DGI Sydøstjylland | 42.07 | 1:32.15 | |||||
2 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | DGI Nordjylland | 42.23 | 1:32.32 | |||||
3 | Mads Poulsen | 2007 | DGI Nordjylland | 48.19 | 1:41.73 | |||||
4 | Ebbe Als Olsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 46.85 | 1:42.39 | |||||
5 | Frederik Jensen | 2007 | DGI Nordjylland | 1:03.84 | 2:20.19 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:27 |