Resultater for DGI Landsmesterskab 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landmesterskab 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 33.81 | 1:11.46 | 1:50.23 | 2:28.37 | |||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 34.04 | 1:10.89 | 1:49.95 | 2:29.30 | |||
3 | Dennis Hansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.27 | 1:18.16 | 1:59.51 | 2:40.89 | |||
4 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 42.58 | 1:30.92 | 2:21.83 | 3:10.53 | |||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 32.47 | 1:08.84 | 1:46.48 | 2:23.41 | |||
2 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 35.85 | 1:14.15 | 1:53.78 | 2:32.89 | |||
3 | Casper Fink | 2003 | Dgi Sønderjylland | 35.89 | 1:14.62 | 1:54.87 | 2:34.76 | |||
4 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 36.08 | 1:14.89 | 1:55.58 | 2:35.20 | |||
5 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 38.86 | 1:20.43 | 2:03.03 | 2:42.28 | |||
6 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 38.38 | 1:20.51 | 2:03.87 | 2:46.16 | |||
7 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | DGI Nordjylland | 41.51 | 1:25.26 | 2:09.58 | 2:51.25 | |||
8 | Jimmy Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 41.37 | 1:25.46 | 2:10.45 | 2:53.53 | |||
9 | Mathias Westergaard | 2004 | DGI Fyn | 43.50 | 1:30.79 | 2:17.15 | 3:04.29 | |||
10 | Jonas Rose | 2004 | DGI Fyn | 46.30 | 1:40.60 | 2:35.95 | 3:32.90 | |||
- | Lesley Jan de Graaf | 2004 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Dgi Sønderjylland | 37.28 | 1:17.13 | 1:57.83 | 2:38.35 | |||
2 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.15 | 1:23.88 | 2:08.64 | 2:49.03 | |||
3 | Mads Kristensen | 2005 | DGI Fyn | 39.26 | 1:23.53 | 2:08.76 | 2:50.63 | |||
4 | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | 41.13 | 1:25.47 | 2:10.20 | 2:51.93 | |||
5 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 41.77 | 1:27.53 | 2:12.96 | 2:57.90 | |||
6 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 39.78 | 1:27.67 | 2:15.21 | 3:00.84 | |||
7 | Nicolaj Græsborg | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.21 | 1:31.00 | 2:20.28 | 3:06.38 | |||
8 | Mads Ø. Christensen | 2005 | DGI Østjylland | 42.55 | 1:30.28 | 2:19.06 | 3:07.30 | |||
9 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DGI Nordjylland | 43.63 | 1:33.17 | 2:22.82 | 3:08.63 | |||
10 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | 45.71 | 1:34.12 | 2:25.21 | 3:09.55 | |||
11 | Bertil Top Simonsen | 2006 | DGI Østjylland | 50.10 | 1:43.02 | 2:37.75 | 3:26.34 | |||
12 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 50.40 | 1:44.64 | 2:40.11 | 3:27.97 | |||
13 | Jeppe Lilliendahl Nielsen | 2006 | DGI Østjylland | 51.79 | 2:40.16 | 3:32.01 | ||||
- | Alexander Dalgas Hansen | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Emil Højrup | 2007 | DGI Østjylland | 43.77 | 1:31.08 | 2:18.93 | 3:03.82 | |||
2 | Magne Andersen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 44.37 | 1:31.56 | 2:20.00 | 3:07.02 | |||
3 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | DGI Østjylland | 2:28.31 | 3:15.39 | |||||
4 | Malthe Bach Larsen | 2008 | DGI Nordjylland | 51.29 | 1:46.79 | 2:41.96 | 3:37.19 | |||
5 | Frederik Jensen | 2007 | DGI Nordjylland | 58.34 | 2:04.86 | 3:07.66 | 4:05.41 | |||
6 | Anton Harrits-Nielsen | 2007 | DGI Østjylland | 59.74 | 2:04.69 | 3:09.45 | 4:10.82 | |||
7 | Knud Storm | 2008 | DGI Østjylland | 1:01.00 | 2:09.03 | 3:12.94 | 4:14.04 | |||
- | William Nicolajsen | 2008 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | DGI Sydøstjylland | DSQ | EFB 75m | |||||
- | Simon Søholm Vang | 2008 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:25 |