Results for DGI Landsmesterskab 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landmesterskab 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge A Grp1-4 | 1970 | DGI Østjylland | 2:15.78 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 37.19 | 1:10.27 | |||||||
Søren Kellenberger | 1978 | 35.37 | 1:45.64 | |||||||
Søren Thorup Hansen | 1975 | 30.14 | 2:15.78 | |||||||
2 | Oldboys Fra Fyn | 1994 | DGI Fyn | 2:19.96 | ||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 40.13 | 40.13 | |||||||
René Pedersen | 1977 | 32.86 | 1:12.99 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 36.42 | 1:49.41 | |||||||
Casper Nedergaard | 1990 | 30.55 | 2:19.96 | |||||||
- | Drenge B Grp1-4 | 1970 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sydøst Gr. 4 Herrer | 1994 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storstrømmen Turbo Gr 5 | 1995 | DGI Storstrømmen | 1:55.21 | ||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 32.03 | 1:02.87 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 27.08 | 1:29.95 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 25.26 | 1:55.21 | |||||||
2 | Nordjylland Torpedoes | 1995 | DGI Nordjylland | 1:55.82 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 32.27 | 1:01.91 | |||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 28.49 | 1:30.40 | |||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 25.42 | 1:55.82 | |||||||
3 | Drenge A Grp5 | 1995 | DGI Østjylland | 1:56.83 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Kristoffer B. Holm | 1999 | 34.74 | 1:03.59 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 28.23 | 1:31.82 | |||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 25.01 | 1:56.83 | |||||||
4 | Drenge1 Sønderjylland Gr.5 | 1995 | Dgi Sønderjylland | 2:01.29 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 33.86 | 1:07.32 | |||||||
André Iversen | 2001 | 28.08 | 1:35.40 | |||||||
Svend Matzen | 1999 | 25.89 | 2:01.29 | |||||||
5 | Sydøst Gr. 5 Drenge 1 | 1995 | DGI Sydøstjylland | 2:02.39 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Andreas Hansen | 2001 | 33.29 | 1:07.22 | |||||||
Robert Versteegen | 2001 | 29.35 | 1:36.57 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 25.82 | 2:02.39 | |||||||
6 | Nordjylland Wild Waves | 1995 | DGI Nordjylland | 2:04.54 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 34.88 | 1:06.31 | |||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 31.46 | 1:37.77 | |||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 26.77 | 2:04.54 | |||||||
7 | Four Beasts | 2002 | DGI Sydvest | 2:05.83 | ||||||
Johan Sørensen | 1999 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 35.71 | 1:07.91 | |||||||
Daniel Poulsen | 2001 | 32.31 | 1:40.22 | |||||||
Boje Fokkink | 2001 | 25.61 | 2:05.83 | |||||||
8 | Sydøst Gr. 5 Drenge 2 | 1995 | DGI Sydøstjylland | 2:08.70 | ||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 36.27 | 1:10.14 | |||||||
Alexander Roe | 1997 | 29.25 | 1:39.39 | |||||||
Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | 29.31 | 2:08.70 | |||||||
9 | Drenge2 Sønderjylland Gr.5 | 1995 | Dgi Sønderjylland | 2:10.02 | ||||||
Dennis Hansen | 2002 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Nikolaj Carlsen | 2002 | 34.07 | 1:08.91 | |||||||
Niklas Børsmose Simony | 2001 | 30.47 | 1:39.38 | |||||||
Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 30.64 | 2:10.02 | |||||||
10 | Drenge B Grp5 | 1995 | DGI Østjylland | 2:11.41 | ||||||
Mads Berentzen | 2002 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Elias Lauritsen | 2000 | 38.44 | 1:12.43 | |||||||
Jonas Sørensen | 1995 | 30.20 | 1:42.63 | |||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 28.78 | 2:11.41 | |||||||
11 | Fynske Herrer Gr. 5 | 1995 | DGI Fyn | 2:15.29 | ||||||
Frederik Klüver | 1998 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Andreas Birkholm | 2002 | 39.40 | 1:14.74 | |||||||
Kristoffer Thomsen | 2000 | 33.46 | 1:48.20 | |||||||
Viktor Johansen | 2001 | 27.09 | 2:15.29 | |||||||
- | Afbud | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Victory Fighter | 2003 | DGI Nordjylland | 1:58.48 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Dion Drejer Delaney | 2003 | 33.35 | 1:04.11 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 28.81 | 1:32.92 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 25.56 | 1:58.48 | |||||||
2 | Sydøst Gr. 6 Drenge 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:05.91 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Jacob Ladefoged | 2003 | 36.35 | 1:09.62 | |||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 27.06 | 1:36.68 | |||||||
Erik Both Schulte | 2004 | 29.23 | 2:05.91 | |||||||
3 | Nordjylland Dude Club | 2003 | DGI Nordjylland | 2:10.65 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Mikkel Pedersen | 2004 | 36.13 | 1:09.87 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 31.19 | 1:41.06 | |||||||
Lesley Jan de Graaf | 2004 | 29.59 | 2:10.65 | |||||||
4 | Drenge A Grp6 | 2003 | DGI Østjylland | 2:12.93 | ||||||
Mikkel Dannesboe | 2003 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Noah Busk | 2004 | 38.13 | 1:11.85 | |||||||
Jacob Mørup | 2004 | 32.81 | 1:44.66 | |||||||
Markus Friis Hansen | 2003 | 28.27 | 2:12.93 | |||||||
5 | Drenge1 Sønderjylland Gr6 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 2:15.29 | ||||||
Emil Neumann | 2004 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Alexander Schmidt | 2004 | 40.27 | 1:14.79 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 32.96 | 1:47.75 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 27.54 | 2:15.29 | |||||||
6 | Midtjylland Isk Grp. 6 | 2003 | DGI Midtjylland | 2:15.39 | ||||||
Kasper Lund Tange | 2004 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 33.56 | 1:10.12 | |||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 35.83 | 1:45.95 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 29.44 | 2:15.39 | |||||||
7 | Storstrømmen Turbo Gr 6 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:17.26 | ||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Victor Compen | 2003 | 36.63 | 1:14.03 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 31.99 | 1:46.02 | |||||||
Laurits Thøfner | 2004 | 31.24 | 2:17.26 | |||||||
8 | Drenge B Grp6 | 2003 | DGI Østjylland | 2:25.73 | ||||||
Frederik Stordal Poulsen | 2004 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Nikolaj Høgh | 2003 | 42.09 | 1:22.24 | |||||||
Simon Kloster Sørensen | 2003 | 34.15 | 1:56.39 | |||||||
Mads Vittrup | 2003 | 29.34 | 2:25.73 | |||||||
9 | Sydøst Gr. 6 Drenge 2 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 3:06.52 | ||||||
Peter Ladefoged | 2004 | 40.88 | 40.88 | |||||||
Ebbe Weile | 2004 | 51.86 | 1:32.74 | |||||||
Mazen Sharaf | 2003 | 50.96 | 2:23.70 | |||||||
Maen Sharaf | 2006 | 42.82 | 3:06.52 | |||||||
- | Fynske Herrer Gr. 6 | 2003 | DGI Fyn | DSQ | ej rørt 175m | |||||
Jeppe Lund Holgersen | 2003 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Christian Rasmussen | 2003 | 38.59 | 1:19.29 | |||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge A Grp7 | 2005 | DGI Østjylland | 2:14.63 | ||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 35.97 | 1:09.91 | |||||||
Frederik Gadegaard | 2005 | 35.57 | 1:45.48 | |||||||
Johan H Brorson | 2006 | 29.15 | 2:14.63 | |||||||
2 | Nordjyllands Mighty Men | 2005 | DGI Nordjylland | 2:18.54 | ||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 38.06 | 38.06 | |||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 38.47 | 1:16.53 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 32.28 | 1:48.81 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 29.73 | 2:18.54 | |||||||
3 | Fynske Herrer Gr. 7 | 2005 | DGI Fyn | 2:19.31 | ||||||
Asger Østergaard | 2005 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 35.51 | 1:12.47 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 34.94 | 1:47.41 | |||||||
Magnus Løkke | 2005 | 31.90 | 2:19.31 | |||||||
4 | Sydøst Gr. 7 Drenge 1 | 2005 | DGI Sydøstjylland | 2:21.10 | ||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 38.01 | 38.01 | |||||||
Magnus Andersen | 2005 | 42.70 | 1:20.71 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 30.57 | 1:51.28 | |||||||
Mark Rüdinger | 2006 | 29.82 | 2:21.10 | |||||||
5 | Drenge1 Sønderjylland Gr7 | 2005 | Dgi Sønderjylland | 2:24.13 | ||||||
Eskild Noah Johannsen | 2006 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Silas Åkerlind | 2005 | 40.49 | 1:15.65 | |||||||
Boris Gamishev | 2007 | 38.15 | 1:53.80 | |||||||
Philip Emborg Andreasen | 2005 | 30.33 | 2:24.13 | |||||||
6 | Drenge B Grp7 | 2005 | DGI Østjylland | 2:32.37 | ||||||
Gustav Ravn | 2005 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Esben Frimand | 2006 | 43.99 | 1:22.39 | |||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 36.96 | 1:59.35 | |||||||
Casper Krogh Særkjær | 2005 | 33.02 | 2:32.37 | |||||||
7 | Drenge2 Sønderjylland Gr7 | 2005 | Dgi Sønderjylland | 2:33.02 | ||||||
Lukas Nissen | 2006 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Henrik Hansen | 2005 | 41.50 | 1:21.18 | |||||||
Emil Winther | 2006 | 39.48 | 2:00.66 | |||||||
Felix Wetcke-Brask | 2006 | 32.36 | 2:33.02 | |||||||
8 | Sydøst Gr. 7 Drenge 2 | 2005 | DGI Sydøstjylland | 2:33.03 | ||||||
Nikolai Kristensen | 2005 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | 43.85 | 1:23.26 | |||||||
Kristian Nielsen | 2005 | 37.47 | 2:00.73 | |||||||
Jens Holst Jacobsen | 2005 | 32.30 | 2:33.03 | |||||||
9 | Nordj. Dangerous Ducks | 2005 | DGI Nordjylland | 2:36.74 | ||||||
Mathias Johansen | 2005 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Sebastian Skov | 2005 | 46.51 | 1:26.33 | |||||||
Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 36.03 | 2:02.36 | |||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 34.38 | 2:36.74 | |||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge A Grp8 | 2007 | DGI Østjylland | 3:03.20 | ||||||
Thomas Emil Højrup | 2007 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Anton Harrits-Nielsen | 2007 | 1:04.88 | 1:45.95 | |||||||
Samuel Krogh Laursen | 2007 | 43.96 | 2:29.91 | |||||||
Sophus Heningsen | 2007 | 33.29 | 3:03.20 | |||||||
2 | Fynske Herrer Gr. 8 | 2007 | DGI Fyn | 3:05.33 | ||||||
Oliver Oxholm Ballisager | 2007 | 49.19 | 49.19 | |||||||
Lau Lamberg | 2007 | 51.08 | 1:40.27 | |||||||
Mathias Møller Madsen | 2008 | 44.70 | 2:24.97 | |||||||
Casper Clausen | 2007 | 40.36 | 3:05.33 | |||||||
3 | Nordjylland Water Devils | 2007 | DGI Nordjylland | 3:09.25 | ||||||
Frederik Jensen | 2007 | 51.96 | 51.96 | |||||||
Mattie Christiansen | 2008 | 56.21 | 1:48.17 | |||||||
Mads Poulsen | 2007 | 42.01 | 2:30.18 | |||||||
Tobias Schwab | 2009 | 39.07 | 3:09.25 | |||||||
4 | Midtjylland Isk Grp. 8 | 2007 | DGI Midtjylland | 3:09.98 | ||||||
Magnus Kjær Holm | 2008 | 50.03 | 50.03 | |||||||
Albert Olesen | 2008 | 53.19 | 1:43.22 | |||||||
Valdemar Theisen | 2007 | 47.81 | 2:31.03 | |||||||
Zakarias L. Bjørn | 2008 | 38.95 | 3:09.98 | |||||||
5 | Drenge B Grp8 | 2007 | DGI Østjylland | 3:24.58 | ||||||
Sebastian Holler Bødtker | 2007 | 51.33 | 51.33 | |||||||
Orla Kellenberger | 2008 | 1:00.99 | 1:52.32 | |||||||
Morten Holst-Jensen | 2008 | 50.47 | 2:42.79 | |||||||
Elmander J. P. Odgaard | 2007 | 41.79 | 3:24.58 | |||||||
- | Nordjylland Destroyers | 2007 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Storstrømmen Turbo Gr 8 | 2007 | DGI Storstrømmen | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Sydøst Gr. 8 Drenge 1 | 2007 | DGI Sydøstjylland | DSQ | 2 amtag under vand | |||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 40.74 | 40.74 | |||||||
- | Sydøst Gr. 8 Drenge 2 | 2007 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Andreas Birkmose | 2007 | 1:01.10 | 1:01.10 | |||||||
Ebbe Als Olsen | 2007 | 45.88 | 1:46.98 | |||||||
Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 46.96 | 2:33.94 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:07 |