Results for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Bred | 2003 | 28.79 | 1:06.59 | 1:49.73 | 2:22.54 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.68 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 31.67 | 1:09.24 | 1:51.56 | 2:27.08 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.49 | |||||||||
3 | Daniel Didriksen | 2002 | 31.45 | 1:10.60 | 1:57.17 | 2:30.05 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:30.31 | |||||||||
4 | Victor Toftehøj | 2003 | 31.67 | 1:10.53 | 1:56.04 | 2:32.36 | ||||
JGI Svømning | 2:33.64 | |||||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 32.24 | 1:11.47 | 2:01.01 | 2:36.08 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.90 | |||||||||
6 | David Kristensen | 2003 | 34.84 | 1:20.58 | 2:05.26 | 2:43.05 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:38.83 | |||||||||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 35.16 | 1:19.48 | 2:05.55 | 2:43.38 | ||||
Næstved IF | 2:42.64 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 28.76 | 1:06.22 | 1:46.57 | 2:20.45 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.00 | |||||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 29.01 | 1:05.93 | 1:50.74 | 2:22.81 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.81 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 31.15 | 1:09.91 | 1:51.07 | 2:25.23 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.87 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 29.38 | 1:08.73 | 1:52.67 | 2:25.54 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:28.31 | |||||||||
5 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 30.37 | 1:08.14 | 1:53.40 | 2:25.63 | ||||
Herlev Svømning | 2:23.14 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 32.07 | 1:12.20 | 1:52.90 | 2:28.03 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.37 | |||||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 30.66 | 1:09.11 | 1:55.77 | 2:29.53 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.43 | |||||||||
8 | Oscar Isberg | 2004 | 30.83 | 1:10.15 | 1:58.05 | 2:29.76 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:28.17 | |||||||||
9 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 29.39 | 1:10.59 | 1:54.54 | 2:29.96 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:26.37 | |||||||||
10 | Alexander Griffin | 2004 | 34.71 | 1:16.21 | 1:57.55 | 2:32.94 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.29 | |||||||||
11 | Daniel Bastholm | 2005 | 32.05 | 1:12.01 | 1:59.54 | 2:33.58 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:35.82 | |||||||||
12 | William Ølshøj | 2004 | 30.90 | 1:13.53 | 1:56.63 | 2:33.75 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.87 | |||||||||
13 | Villads Arfelt | 2004 | 32.60 | 1:15.61 | 1:59.00 | 2:33.86 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.04 | |||||||||
14 | Lucas Svej | 2005 | 31.98 | 1:14.41 | 1:58.42 | 2:34.70 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.62 | |||||||||
15 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 33.79 | 1:15.16 | 1:58.39 | 2:35.14 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.88 | |||||||||
16 | Sebastian Rendlev | 2005 | 31.08 | 1:12.95 | 1:59.57 | 2:36.61 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.55 | |||||||||
17 | Sune Vergmann | 2005 | 32.62 | 1:13.65 | 2:00.97 | 2:36.73 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:44.26 | |||||||||
18 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 33.23 | 1:13.91 | 1:58.94 | 2:36.86 | ||||
JGI Svømning | 2:27.92 | |||||||||
19 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 35.54 | 1:17.36 | 2:00.48 | 2:36.93 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.59 | |||||||||
20 | Noah Tranum | 2004 | 32.82 | 1:13.71 | 2:00.58 | 2:37.61 | ||||
JGI Svømning | 2:37.16 | |||||||||
21 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 31.61 | 1:12.44 | 1:59.92 | 2:37.70 | ||||
JGI Svømning | 2:32.38 | |||||||||
22 | Mads Naver | 2004 | 35.31 | 1:16.63 | 2:00.42 | 2:37.74 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:37.30 | |||||||||
23 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 32.46 | 1:15.94 | 2:04.12 | 2:39.46 | ||||
JGI Svømning | 2:39.98 | |||||||||
24 | Anders Junker | 2005 | 33.24 | 1:13.65 | 2:04.15 | 2:40.72 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.96 | |||||||||
25 | William Leth | 2004 | 32.90 | 1:14.49 | 2:05.96 | 2:40.77 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.21 | |||||||||
26 | Erik Schmidt | 2005 | 32.98 | 1:14.78 | 2:01.59 | 2:41.28 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.39 | |||||||||
27 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 31.42 | 1:12.15 | 2:03.59 | 2:41.88 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.63 | |||||||||
28 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 33.46 | 1:17.03 | 2:06.86 | 2:42.30 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:40.69 | |||||||||
29 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 37.27 | 1:21.32 | 2:07.30 | 2:42.36 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:42.74 | |||||||||
30 | Mads Holger From | 2004 | 32.84 | 1:14.24 | 2:06.22 | 2:42.65 | ||||
JGI Svømning | 2:44.94 | |||||||||
31 | Marco Stub Olsen | 2004 | 32.70 | 1:14.61 | 2:06.00 | 2:43.90 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 2:43.44 | |||||||||
32 | Mads Munksgaard | 2004 | 35.08 | 1:21.83 | 2:09.77 | 2:44.93 | ||||
Næstved IF | 2:48.65 | |||||||||
33 | Magnus Tullberg | 2005 | 39.22 | 1:24.62 | 2:10.64 | 2:45.78 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.44 | |||||||||
34 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 34.60 | 1:18.03 | 2:08.13 | 2:45.83 | ||||
Herlev Svømning | 2:49.52 | |||||||||
35 | William Leander Agerskov | 2004 | 38.69 | 1:18.90 | 2:09.70 | 2:46.76 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:43.99 | |||||||||
36 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 37.10 | 1:20.09 | 2:10.86 | 2:47.69 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.99 | |||||||||
37 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 37.77 | 1:21.36 | 2:09.78 | 2:48.39 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:47.85 | |||||||||
38 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 34.50 | 1:18.54 | 2:09.28 | 2:48.53 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:48.01 | |||||||||
39 | Mads Sørensen | 2005 | 39.06 | 1:20.98 | 2:11.62 | 2:49.17 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.87 | |||||||||
40 | Martin Munch Svendson | 2005 | 34.28 | 1:17.58 | 2:10.06 | 2:49.19 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.02 | |||||||||
41 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 35.24 | 1:20.39 | 2:13.45 | 2:52.48 | ||||
Næstved IF | 2:49.54 | |||||||||
42 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.58 | 1:19.93 | 2:14.28 | 2:53.81 | ||||
Herlev Svømning | 2:52.29 | |||||||||
43 | Frederik Rasmussen | 2005 | 37.77 | 1:25.03 | 2:16.70 | 2:54.92 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:51.65 | |||||||||
44 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 37.64 | 1:24.34 | 2:22.53 | 3:03.39 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.44 | |||||||||
- | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | DSQ | SW83 asym ben 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.95 | |||||||||
- | Oscar Boyer | 2004 | DSQ | SW94 afls mave 100m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.16 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 31.42 | 1:11.49 | 1:57.52 | 2:32.82 | ||||
Næstved IF | 2:31.96 | |||||||||
2 | William Larsen | 2006 | 38.22 | 1:29.31 | 2:16.06 | 2:54.76 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:07.98 | |||||||||
3 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 37.55 | 1:23.44 | 2:14.82 | 2:55.00 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.40 | |||||||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | 33.85 | 1:20.13 | 2:15.69 | 2:56.40 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.14 | |||||||||
5 | Noah Lester | 2006 | 36.78 | 1:23.05 | 2:23.03 | 3:03.84 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:09.50 | |||||||||
- | August Due | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.38 | |||||||||
- | Peter Bjerre Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:54 |