Resultat för Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 546 | 31.96 | 1:08.07 | |||||
H2Odense | 1:08.36 | |||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 480 | 33.28 | 1:11.05 | |||||
H2Odense | 1:11.67 | |||||||||
3 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 470 | 33.12 | 1:11.55 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
4 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 433 | 34.34 | 1:13.51 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 427 | 34.76 | 1:13.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.95 | |||||||||
6 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 426 | 34.54 | 1:13.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
7 | Frederikke Elster | 2004 | 422 | 33.66 | 1:14.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 396 | 34.11 | 1:15.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.99 | |||||||||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 368 | 35.09 | 1:17.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.26 | |||||||||
10 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 363 | 35.61 | 1:17.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.82 | |||||||||
11 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 341 | 36.32 | 1:19.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
12 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 333 | 37.34 | 1:20.25 | |||||
H2Odense | 1:15.96 | |||||||||
13 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 325 | 35.50 | 1:20.86 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.76 | |||||||||
14 | Clara Schmedes | 2004 | 300 | 36.50 | 1:23.09 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.77 | |||||||||
15 | Olivia My Nielsen | 2004 | 291 | 38.19 | 1:23.96 | |||||
Næstved IF | 1:26.86 | |||||||||
16 | Freja Petersen | 2000 | 290 | 37.78 | 1:24.02 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.80 | |||||||||
17 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 276 | 39.60 | 1:25.40 | |||||
Næstved IF | 1:30.77 | |||||||||
18 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 264 | 39.79 | 1:26.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.10 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 585 | 31.36 | 1:06.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.85 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 524 | 31.70 | 1:09.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | 505 | 32.33 | 1:09.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.05 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 475 | 32.13 | 1:11.29 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 468 | 33.22 | 1:11.66 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
6 | Liva la Cour | 2006 | 447 | 35.22 | 1:12.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
7 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 444 | 34.69 | 1:12.91 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | 430 | 33.93 | 1:13.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.70 | |||||||||
9 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 389 | 35.42 | 1:16.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.83 | |||||||||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 373 | 35.03 | 1:17.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
11 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 365 | 35.99 | 1:17.80 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:16.99 | |||||||||
12 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 359 | 33.71 | 1:18.26 | |||||
VAT Copenhagen | 1:13.36 | |||||||||
13 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 357 | 35.61 | 1:18.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.93 | |||||||||
14 | Josefine Nielsen | 2005 | 355 | 35.83 | 1:18.52 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
15 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 338 | 36.54 | 1:19.82 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.40 | |||||||||
16 | Luna Luminari | 2005 | 336 | 36.87 | 1:20.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.96 | |||||||||
17 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 335 | 36.47 | 1:20.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.14 | |||||||||
18 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 333 | 37.61 | 1:20.24 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.82 | |||||||||
19 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 330 | 35.64 | 1:20.50 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
20 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 329 | 37.02 | 1:20.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.64 | |||||||||
21 | Annika Køhn | 2005 | 317 | 37.30 | 1:21.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.62 | |||||||||
22 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 309 | 38.61 | 1:22.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.95 | |||||||||
23 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 309 | 38.67 | 1:22.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.60 | |||||||||
24 | Lara Smerdal | 2006 | 306 | 37.46 | 1:22.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.52 | |||||||||
25 | Catrine Porsdal | 2005 | 306 | 36.84 | 1:22.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.06 | |||||||||
26 | Anna R. Strøbek | 2005 | 295 | 37.10 | 1:23.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.96 | |||||||||
27 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 281 | 38.15 | 1:24.91 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.13 | |||||||||
28 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 265 | 38.86 | 1:26.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.33 | |||||||||
29 | Josefine Staudt | 2005 | 259 | 38.58 | 1:27.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.00 | |||||||||
30 | Siv Reimer | 2006 | 245 | 39.19 | 1:28.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.69 | |||||||||
31 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 241 | 40.17 | 1:29.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:27.51 | |||||||||
32 | Luna Larsson | 2006 | 240 | 39.99 | 1:29.53 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 233 | 40.63 | 1:30.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.43 | |||||||||
34 | Sofija Rønne | 2006 | 230 | 39.98 | 1:30.78 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.35 | |||||||||
35 | Leonora Franck | 2006 | 223 | 40.67 | 1:31.67 | |||||
Næstved IF | 1:41.66 | |||||||||
36 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 222 | 40.76 | 1:31.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.65 | |||||||||
37 | Julie Segato | 2005 | 204 | 43.04 | 1:34.40 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.25 | |||||||||
38 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 191 | 42.30 | 1:36.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.86 | |||||||||
39 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 123 | 44.81 | 1:51.72 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:53.06 | |||||||||
- | Marie Skole Sørensen | 2006 | DSQ | SW83 assynk.ben | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.77 | |||||||||
- | Mathilde Willumsen | 2006 | DSQ | SW44 tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 397 | 33.82 | 1:15.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.13 | |||||||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | 228 | 42.16 | 1:31.02 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
3 | Kristine Dupont | 2007 | 222 | 40.08 | 1:31.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:29.63 | |||||||||
4 | Maja Vejborg | 2007 | 218 | 42.62 | 1:32.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.40 | |||||||||
5 | Zenia Englund | 2008 | 203 | 41.60 | 1:34.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.69 | |||||||||
6 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 198 | 42.17 | 1:35.39 | |||||
Næstved IF | 1:43.31 | |||||||||
7 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 183 | 43.70 | 1:37.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.57 | |||||||||
8 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 182 | 43.41 | 1:38.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:41.86 | |||||||||
9 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 178 | 42.70 | 1:38.85 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:51.98 | |||||||||
10 | Edith Louise Vedel | 2007 | 173 | 47.21 | 1:39.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tess van der Laan | 2008 | 167 | 45.38 | 1:40.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amanda Aidinian | 2007 | 163 | 44.46 | 1:41.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.07 | |||||||||
13 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 157 | 46.29 | 1:43.06 | |||||
Næstved IF | 1:55.73 | |||||||||
14 | Smilla Hauge | 2007 | 145 | 44.80 | 1:45.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.12 | |||||||||
15 | Ana Bogdanovic | 2008 | 128 | 46.85 | 1:50.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Nina Griffin | 2007 | 120 | 47.86 | 1:52.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.46 | |||||||||
17 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 116 | 50.86 | 1:54.01 | |||||
JGI Svømning | 1:44.27 | |||||||||
18 | Josephine Michelsen | 2007 | 112 | 50.92 | 1:55.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 110 | 52.67 | 1:55.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.79 | |||||||||
20 | Nicoline Svingel | 2008 | 106 | 55.99 | 1:57.21 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:56.60 | |||||||||
- | Anna Powers | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:13 |