Resultat för Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 33.23 | |||||||
JGI Svømning | 31.50 | |||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 33.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | 33.75 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.74 | |||||||||
4 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 34.03 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 34.11 | |||||||||
5 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 34.36 | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
6 | Isabella Rosenberg | 2003 | 34.81 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.79 | |||||||||
7 | Ida Holm Hansen | 2002 | 34.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
8 | Silja Mortensen | 2003 | 35.39 | |||||||
Albertslund IF | 35.14 | |||||||||
9 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 35.52 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.04 | |||||||||
10 | Katrine Duus | 2003 | 35.60 | |||||||
Næstved IF | 34.45 | |||||||||
11 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 35.64 | |||||||
H2Odense | 34.38 | |||||||||
12 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 35.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.94 | |||||||||
13 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 36.48 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
14 | Ida Hebeltoft | 2003 | 36.59 | |||||||
Herlev Svømning | 35.24 | |||||||||
15 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 36.69 | |||||||
Næstved IF | 35.99 | |||||||||
16 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 36.97 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | |||||||||
17 | Clara Schmedes | 2004 | 37.16 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.33 | |||||||||
18 | Laura Kristensen | 2004 | 37.76 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.19 | |||||||||
19 | Nora Kejser | 2004 | 38.38 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.54 | |||||||||
20 | Astrid Høffer | 2004 | 38.89 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.43 | |||||||||
21 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 39.27 | |||||||
Næstved IF | 38.65 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 32.88 | |||||||
Næstved IF | 32.60 | |||||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | 32.98 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
3 | Annika Britt Larsen | 2005 | 33.71 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.03 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 34.09 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 32.56 | |||||||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | 34.18 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.11 | |||||||||
6 | Catrine Porsdal | 2005 | 34.24 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.60 | |||||||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 34.28 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.62 | |||||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | 34.40 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
9 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 34.68 | |||||||
JGI Svømning | 33.90 | |||||||||
10 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 34.79 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.82 | |||||||||
11 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 35.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
12 | Siv Reimer | 2006 | 35.68 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | |||||||||
13 | Signe Holm Hansen | 2005 | 35.74 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
14 | Liva Mayland | 2006 | 35.82 | |||||||
Næstved IF | 35.35 | |||||||||
15 | Josefine Staudt | 2005 | 35.98 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.81 | |||||||||
16 | Mathilde Rømer | 2006 | 36.01 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
17 | Lise Refsgaard | 2005 | 36.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.99 | |||||||||
18 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 36.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.62 | |||||||||
19 | Anna R. Strøbek | 2005 | 36.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.19 | |||||||||
20 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 36.68 | |||||||
Greve Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
21 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 36.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.40 | |||||||||
22 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 36.79 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.72 | |||||||||
23 | Cille Kirketerp | 2005 | 36.81 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.05 | |||||||||
24 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 36.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.73 | |||||||||
25 | Julia Tholstrup | 2005 | 37.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.13 | |||||||||
26 | Molly Namensen | 2006 | 37.19 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.66 | |||||||||
27 | Katja Poulsen | 2006 | 37.33 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.35 | |||||||||
28 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 37.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.85 | |||||||||
29 | Luna Larsson | 2006 | 37.45 | |||||||
Herlev Svømning | 37.70 | |||||||||
30 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 37.56 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.59 | |||||||||
31 | Camilla Porsdal | 2005 | 37.68 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.03 | |||||||||
32 | Anna E.e. Balle | 2006 | 37.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.49 | |||||||||
33 | Bianca Roos | 2006 | 38.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
33 | Leonora Franck | 2006 | 38.23 | |||||||
Næstved IF | 38.02 | |||||||||
35 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 38.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | |||||||||
36 | Amalie Helfelt | 2006 | 38.27 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
37 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 38.31 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.37 | |||||||||
38 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 38.47 | |||||||
Herlev Svømning | 38.62 | |||||||||
39 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 38.56 | |||||||
Herlev Svømning | 38.60 | |||||||||
40 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | 38.58 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
41 | Alma Møller-Ern | 2006 | 38.83 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.31 | |||||||||
41 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 38.83 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
43 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 39.15 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.06 | |||||||||
44 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 39.54 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 40.38 | |||||||||
45 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 39.66 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.81 | |||||||||
46 | Dicte Maar | 2006 | 39.74 | |||||||
Næstved IF | 40.26 | |||||||||
47 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 40.08 | |||||||
Herlev Svømning | 39.69 | |||||||||
48 | Liva Wissing | 2006 | 40.19 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.95 | |||||||||
49 | Mille Hansen | 2005 | 40.30 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.27 | |||||||||
50 | Malene Dithmar | 2006 | 40.75 | |||||||
Greve Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
51 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 41.03 | |||||||
Greve Svømmeklub | 39.40 | |||||||||
52 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 41.34 | |||||||
Herlev Svømning | 41.81 | |||||||||
53 | Cecilie Rud | 2006 | 41.54 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.19 | |||||||||
54 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 41.76 | |||||||
Næstved IF | 43.00 | |||||||||
- | Filippa Eiler | 2005 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.07 | |||||||||
- | Victoria W. Stahl | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.17 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 33.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.05 | |||||||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | 39.87 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 40.44 | |||||||||
3 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 40.89 | |||||||
Herlev Svømning | 40.63 | |||||||||
4 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 41.71 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.38 | |||||||||
5 | Selma Frederiksen | 2008 | 41.78 | |||||||
Næstved IF | 41.95 | |||||||||
6 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 41.85 | |||||||
JGI Svømning | 42.96 | |||||||||
7 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 42.68 | |||||||
Næstved IF | 43.95 | |||||||||
8 | Ana Bogdanovic | 2008 | 43.46 | |||||||
Herlev Svømning | 45.23 | |||||||||
9 | Katharina Zobel | 2007 | 43.63 | |||||||
Herlev Svømning | 45.73 | |||||||||
10 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 47.26 | |||||||
Herlev Svømning | 46.38 | |||||||||
11 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 48.52 | |||||||
Herlev Svømning | 49.30 | |||||||||
12 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 49.19 | |||||||
Herlev Svømning | 54.15 | |||||||||
13 | Amalie Witt | 2010 | 59.45 | |||||||
Herlev Svømning | 1:02.46 | |||||||||
14 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:01.58 | |||||||
Herlev Svømning | 1:05.14 | |||||||||
15 | Anna Grenaa Nielsen | 2009 | 1:03.87 | |||||||
Herlev Svømning | 1:06.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:08 |