Resultater for Lyngby Open 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2010 Stadion | Udskriftsdato | 22 januar 2010 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 4:22.87 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stina Gardell | 1990 | 4:29.25 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Pernille Jalsøe | 1993 | 4:30.81 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Nathalie Lindborg | 1991 | 4:31.36 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Trine Gudnitz | 1987 | 4:34.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Trine Søby | 1991 | 4:34.47 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Matilda Larsson | 1991 | 4:36.98 | |||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Rebecca Holst | 1991 | 4:40.39 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
9 | Emma Wael | 1993 | 4:41.55 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
10 | Jóna Helena Bjarnadóttir | 1992 | 4:41.98 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
11 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 4:43.72 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Cecilie Franck | 1991 | 4:52.43 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Camilla Andersen | 1993 | 4:54.02 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Stage | 1993 | 4:54.31 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilia Nordström | 1993 | 4:54.88 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
16 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 4:56.10 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 4:58.35 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Delani | 1984 | 4:59.93 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 5:00.50 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 5:01.32 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amanda Dalsgaard | 1993 | 5:05.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Helene Hauschultz | 1993 | 5:17.84 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Randi F. Nielsen | 1989 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Michelle B. Strandskov | 1991 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Hansen | 1991 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Bettina Caspersen | 1992 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Bøgh | 1991 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Elizabeth May | 1983 | DSQ | Ulovlig svømmedragt | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 4:39.35 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ellinor Nilsson | 1994 | 4:42.00 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 4:46.86 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 4:47.32 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 4:47.72 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Amanda Sandager | 1995 | 4:48.40 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Isabel Brylov | 1994 | 4:48.99 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 4:50.18 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 4:51.59 | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 4:53.79 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Hansen | 1995 | 4:54.81 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Sandra Semberlund | 1994 | 4:55.11 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 4:55.69 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 4:59.56 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Caroline Petersen | 1995 | 5:02.14 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Nanna Jensen | 1995 | 5:03.52 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stine Kornbek | 1995 | 5:04.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 5:05.12 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Iben Rohde | 1994 | 5:08.60 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malene Asmussen | 1995 | 5:09.62 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mette Meyer | 1995 | 5:11.42 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Nathja Larsen | 1995 | 5:15.49 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 5:17.72 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Trine Meier | 1995 | 5:22.48 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Therese Svanberg | 1995 | 6:17.18 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Julie Bjørner Søe | 1995 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | DNF | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Laura Arberg | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Siri Wiecker | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Øhrstrøm | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 4:31.53 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 4:34.07 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 4:44.52 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 4:44.80 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Nielsen | 1996 | 4:54.35 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Stephanie Hansen | 1996 | 4:59.58 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 5:00.22 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hólmfríður Guðmundsdóttir | 1996 | 5:06.46 | |||||||
Irb Iceland | ||||||||||
9 | Emilie Riisberg | 1996 | 5:09.34 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maja L. Brinch | 1996 | 5:19.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Winther | 1996 | 5:27.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sophie Lindhardt | 1996 | 5:27.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christina Dam-Henriksen | 1996 | 5:31.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Eva Kjaergaard | 1996 | 5:50.13 | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |