2020-01-22   22:47:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXVI Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXVI Oskarin Uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  16:39   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 16, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malla Hämäläinen  2008    298  41.66  1:32.01  2:27.76    3:08.71   
  Vieskan Uimarit  3:12.52                 
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008    292  43.68  1:31.41  2:27.79    3:09.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:15.11                 
                     
Miina-Anniina Härkänen  2008    244  43.20  1:36.05  2:37.32    3:21.79   
  Lappeenrannan Uimarit  3:25.58                 
                     
Ada Tuurna  2008    243  47.11  1:38.54  2:36.22    3:21.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:26.69                 
                     
Martta Mäkinen  2008    234  48.52  1:43.68  2:41.32    3:24.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:28.03                 
                     
Adele Luukkonen  2009    216  51.54  1:44.23  2:45.45    3:29.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:32.05                 
                     
Sara Jaatinen  2008    215  49.70  1:45.38  2:43.94    3:30.37   
  Joensuun Uimaseura  3:47.20                 
                     
Nicola Burman  2008    207  49.24  1:45.98  2:44.61    3:32.90   
  Joensuun Uimaseura  3:55.17                 
                     
Julia Lampinen  2009    196  47.53  1:47.85  2:48.40    3:36.85   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
10  Nella Hämäläinen  2008    180  52.87  1:51.80  2:58.17    3:43.01   
  Vieskan Uimarit  3:41.96                 
                     
11  Minea Pursiainen  2008    177  50.25  1:53.91  2:52.44    3:44.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Nana Murtomäki  2008    163  53.84  1:53.68  3:02.51    3:50.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:38.66                 
                     
13  Miina Vatanen  2009    162  53.61  1:58.19  3:02.50    3:51.15   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
14  Kaisa Hakala  2008    148  1:00.97  2:02.76  3:11.25    3:58.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:13.10                 
                     
15  Minni Koskivirta  2009    142  58.86  2:03.64  3:07.28    4:01.31   
  Joensuun Uimaseura  3:51.91                 
                     
16  Ada Sainio  2008    105  1:01.72  2:10.58  3:28.75    4:27.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ella Määttä  2008              DSQ  50m 
  Joensuun Uimaseura  3:41.36                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Helmi Hinkka  2009              DSQ  su 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:22.52                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Oona Keula  2008              DSQ  SU 
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 16, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    481  34.75  1:17.62  2:04.36    2:40.86   
  Lahden Uimaseura  2:43.17                 
                     
Fia Stenman  2006    443  33.62  1:17.91  2:07.82    2:45.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.01                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    408  36.15  1:19.81  2:13.12    2:50.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.69                 
                     
Esra Ergüner  2007    366  36.50  1:23.49  2:14.68    2:56.22   
  Joensuun Uimaseura  3:01.15                 
                     
Silva Salonniemi  2006    362  39.47  1:27.79  2:16.69    2:56.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:09.86                 
                     
Siiri Haverinen  2007    359  39.51  1:26.83  2:16.42    2:57.42   
  Lahden Uimaseura  2:53.78                 
                     
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    344  39.13  1:27.24  2:18.00    2:59.92   
  Lappeenrannan Uimarit  3:08.08                 
                     
Vilma Vatanen  2007    344  40.13  1:26.42  2:21.19    2:59.92   
  Joensuun Uimaseura  3:01.84                 
                     
Jessika Lampinen  2006    341  36.15  1:26.75  2:18.14    3:00.38   
  Kampuksen Plaani                   
                     
10  Saaga Kähkönen  2006    328  40.03  1:29.54  2:21.08    3:02.75   
  Vieskan Uimarit  3:28.60                 
                     
11  Hertta Nieminen  2007    323  40.52  1:30.24  2:21.98    3:03.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:05.42                 
                     
12  Viivi Pesonen  2006    314  39.16  1:29.14  2:24.43    3:05.36   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
13  Vieno Tikkanen  2007    311  41.11  1:32.75  2:26.97    3:06.01   
  Swimming Jyväskylä  3:06.26                 
                     
14  Liisa Peetsu  2007    289  42.70  1:32.94  2:30.10    3:10.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:21.35                 
                     
15  Eevi Riekki  2007    285  39.25  1:29.58  2:27.70    3:11.49   
  Joensuun Uimaseura  3:18.88                 
                     
16  Peppi Värikoski  2006    269  41.67  1:33.28  2:31.57    3:15.28   
  Nokian Pyry  3:31.21                 
                     
17  Vilma Paajanen  2006    266  43.98  1:37.22  2:31.24    3:16.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:16.97                 
                     
18  Iita Viinisalo  2007    258  44.71  1:38.84  2:37.42    3:17.89   
  Joensuun Uimaseura  3:31.27                 
                     
19  Amanda Lång  2006    257  46.84  1:38.04  2:36.95    3:18.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:20.11                 
                     
20  Sini Saari  2007    255  47.05  1:38.07  2:38.70    3:18.81   
  Vieskan Uimarit  3:20.95                 
                     
21  Mia Peake  2007    248  42.73  1:35.07  2:36.99    3:20.73   
  Joensuun Uimaseura  3:16.17                 
                     
22  Venla Hauvala  2007    247  46.53  1:39.47  2:36.44    3:20.87   
  Swimming Jyväskylä  3:25.21                 
                     
23  Elsa Pelkonen  2007    244  46.48  1:43.92  2:39.34    3:21.62   
  Vieskan Uimarit  3:27.80                 
                     
24  Vilma Kilpala  2007    230  47.72  1:40.53  2:36.72    3:25.69   
  Swimming Jyväskylä  3:33.18                 
                     
25  Mari Kaski  2007    227  43.00  1:39.82  2:40.73    3:26.58   
  Swimming Jyväskylä  3:50.12                 
                     
26  Inkeri Kemppi  2006    222  44.53  1:39.06  2:38.57    3:28.22   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
27  Aino Piippo  2006    221  47.10  1:40.07  2:39.61    3:28.32   
  Swimming Jyväskylä  3:31.42                 
                     
28  Oosa Tourunen  2007    198  53.00  1:51.16  2:49.97    3:36.15   
  Swimming Jyväskylä  3:33.39                 
                     
29  Ella Ruusumaa  2007    193  45.06  1:40.92  2:47.45    3:37.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
30  Ella Hytönen  2006    185  48.39  1:51.20  2:53.66    3:41.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Evelina Myllykoski  2006    149  59.89  1:57.05  3:07.10    3:57.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:02.20                 
                     
Siiri Suominen  2006              DSQ  100m 
  Seinäjoen Uimarit-58  3:33.72                 
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
Laji 16, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Otava  1999    672  31.09  1:08.86  1:51.63    2:23.92   
  Cetus Espoo  2:22.71                 
                     
Sohvi Nenonen  1999    634  31.29  1:10.27  1:52.79    2:26.78   
  Cetus Espoo  2:21.75                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    616  31.92  1:11.07  1:53.71    2:28.20   
  Lahden Uimaseura  2:24.18                 
                     
Raakel Bärlund  2001    569  31.80  1:11.62  1:57.11    2:32.14   
  Lahden Uimaseura  2:25.66                 
                     
Lyydia Kalenius  2000    568  32.38  1:13.16  1:58.00    2:32.24   
  Cetus Espoo  2:23.29                 
                     
Maria Korkalainen  2005    553  32.42  1:13.39  1:58.47    2:33.60   
  Joensuun Uimaseura  2:32.18                 
                     
Emma Nieminen  1996    549  33.22  1:12.14  1:56.02    2:34.01   
  Swimming Jyväskylä  2:28.70                 
                     
Moona Korpikoski  2005    543  32.82  1:14.35  1:59.90    2:34.50   
  Nokian Pyry  2:39.78                 
                     
Minttu Paalanen  2003    533  32.98  1:13.35  1:59.77    2:35.47   
  Lahden Uimaseura  2:31.91                 
                     
10  Jenni Lampi  2000    527  31.10  1:12.71  2:00.10    2:36.07   
  Swimming Jyväskylä  2:34.66                 
                     
11  Susanne Hirvonen  1997    526  30.83  1:09.00  1:58.56    2:36.22   
  Kampuksen Plaani                   
                     
12  Lotta Hermonen  2004    516  34.61  1:15.81  2:01.87    2:37.23   
  Kouvolan Uimarit  2:37.90                 
                     
13  Sohvi Kallinen  2004    508  32.49  1:16.87  2:04.09    2:37.98   
  Lahden Uimaseura  2:35.11                 
                     
14  Emma Hämäläinen  2003    508  34.34  1:18.12  2:01.08    2:38.06   
  Vieskan Uimarit  2:37.98                 
                     
15  Hanna Hammar  1998    502  32.48  1:15.94  2:00.56    2:38.59   
  Uinti Tampere  2:31.15                 
                     
16  Nelli Lehmijoki  2005    451  35.35  1:19.02  2:05.78    2:44.42   
  Nokian Pyry  2:50.36                 
                     
17  Ronja Myllykallio  2003    444  33.93  1:17.23  2:06.06    2:45.23   
  Uinti Tampere  2:42.73                 
                     
18  Ronja Kämäräinen  2004    434  35.14  1:18.55  2:08.01    2:46.51   
  Swimming Club Vuokatti  2:49.37                 
                     
19  Sivi Juvakka  2005    403  37.16  1:22.37  2:11.78    2:50.66   
  Nokian Pyry  2:47.67                 
                     
20  Niina Roiko-Jokela  2001    396  39.55  1:24.47  2:12.20    2:51.67   
  Swimming Jyväskylä  2:49.93                 
                     
21  Sini Korin  2003    388  35.51  1:20.19  2:12.67    2:52.80   
  Uinti Tampere  2:40.00                 
                     
22  Maija Björkholm  2003    378  38.41  1:23.44  2:15.84    2:54.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:50.23                 
                     
23  Janna Salminen  2003    373  38.47  1:23.51  2:15.87    2:55.08   
  Lahden Uimaseura  2:52.08                 
                     
24  Ronja Mustalahti  2004    360  39.48  1:26.15  2:17.94    2:57.20   
  Nokian Pyry  2:55.87                 
                     
25  Ruusu Nieminen  2002    353  38.33  1:26.51  2:16.90    2:58.33   
  Swimming Jyväskylä  2:53.88                 
                     
26  Ninni Eriksson  2003    348  36.58  1:24.00  2:18.42    2:59.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.14                 
                     
27  Pinja Pyykönen  2002    348  35.59  1:23.20  2:17.68    2:59.27   
  Joensuun Uimaseura  2:58.32                 
                     
28  Veera Laakkonen  2003    343  38.59  1:26.53  2:17.48    3:00.11   
  Kampuksen Plaani  3:00.96                 
                     
29  Aada Lehtoniemi  2005    334  39.06  1:25.12  2:16.66    3:01.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:08.38                 
                     
30  Sanni Toppinen  2005    303  38.45  1:29.35  2:22.40    3:07.71   
  Kuopion Uimaseura  3:07.88                 
                     
31  Helmi Viertorinne  2003    285  46.08  1:33.02  2:31.37    3:11.58   
  Swimming Jyväskylä  3:15.61                 
                     
32  Saara Kiuru  2004    278  45.78  1:31.81  2:28.05    3:13.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:14.18                 
                     
33  Mirella Hakala  2005    236  46.37  1:35.82  2:39.04    3:23.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:29.83                 
                     
34  Aliisa Rintakoski  2004    230  48.71  1:43.45  2:41.94    3:25.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:41.50                 
                     
35  Paula Pyykkönen  2005    204  48.43  1:43.60  2:46.69    3:34.13   
  Nivalan Saukot  3:42.37                 
                     
36  Pilvi Nieminen  2004    164  49.91  1:51.38  3:00.23    3:50.33   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
37  Anu Lajunen  1966    149  53.17  1:56.83  3:08.89    3:57.68   
  Swimming Jyväskylä  3:48.32                 
                     
38  Aino Lähelmä  2005    145  51.76  1:59.91  3:00.66    3:59.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:07.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  16:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner