2020-01-22   22:48:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXVI Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXVI Oskarin Uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:29   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Talja  2007    257  34.03        1:13.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.00                 
                     
Aaron Qvisén  2007    244  35.59        1:14.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.28                 
                     
Veikka Turunen  2008    242  36.79        1:15.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.29                 
                     
Joonas Pulkkinen  2007    219  37.80        1:17.75   
  Lahden Uimaseura  1:13.01                 
                     
Oskari Tavast  2007    215  37.02        1:18.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.24                 
                     
Akseli Kellman  2007    215  36.90        1:18.28   
  Mikkelin Uimaseura  1:21.27                 
                     
Leevi Sammalmaa  2007    211  36.69        1:18.74   
  Vieskan Uimarit  1:22.07                 
                     
Aukusti Ketonen  2007    199  37.12        1:20.28   
  Mikkelin Uimaseura  1:22.26                 
                     
Raman Bajalan  2007    197  38.01        1:20.56   
  Lahden Uimaseura  1:25.17                 
                     
10  Topias Partinen  2007    195  38.27        1:20.89   
  Joensuun Uimaseura  1:22.28                 
                     
11  Niilo Kankainen  2008    185  38.59        1:22.28   
  Swimming Jyväskylä  1:29.44                 
                     
12  Lauri Jumppanen  2007    181  38.17        1:22.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.73                 
                     
13  Aaro Viitanen  2007    174  42.21        1:23.90   
  Swimming Jyväskylä  1:31.66                 
                     
14  Eelis Telakoski  2007    174  39.56        1:23.98   
  Swimming Jyväskylä  1:27.62                 
                     
15  Matvey Lyashenko  2007    173  39.12        1:24.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.75                 
                     
16  Hannes Strömbäck  2007    171  40.54        1:24.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.58                 
                     
17  Kasper Ikonen  2007    168  40.95        1:24.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.22                 
                     
18  Pyry Majaharju  2007    167  39.19        1:25.15   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
19  Aleksi Salo  2008    162  40.76        1:26.02   
  Lahden Uimaseura  1:27.49                 
                     
20  Eemeli Salo  2007    161  39.71        1:26.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:24.71                 
                     
21  Oskari Juntti  2008    161  40.54        1:26.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.58                 
                     
22  Ivan Fadeechev  2007    161  39.94        1:26.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Cristian Cannizzaro  2007    159  39.58        1:26.53   
  Kuopion Uimaseura  1:25.70                 
                     
24  Netanel Hong  2007    157  41.87        1:26.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.98                 
                     
25  Wili Laiho  2008    150  42.72        1:28.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.44                 
                     
26  Emil Koskela  2008    150  42.34        1:28.13   
  Vieskan Uimarit  1:30.86                 
                     
27  Frans Nieminen  2009    147  42.67        1:28.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.99                 
                     
28  Miko Pitkänen  2008    147  41.28        1:28.73   
  Swimming Jyväskylä  1:41.47                 
                     
29  Onni Koppanen  2007    146  43.72        1:29.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:31.77                 
                     
30  Oskar Söderlund  2007    145  43.18        1:29.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.79                 
                     
31  Lauri Juvonen  2007    140  42.89        1:30.25   
  Kuopion Uimaseura  1:29.45                 
                     
32  Markus Levonoja  2007    139  41.94        1:30.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:42.87                 
                     
33  Olli Ruuskanen  2008    134  42.74        1:31.47   
  Kuopion Uimaseura  1:36.97                 
                     
34  Tuomas Marttila  2008    134  43.08        1:31.66   
  Lahden Uimaseura  1:35.99                 
                     
35  Leevi Immonen  2007    127  43.96        1:33.21   
  Lahden Uimaseura  1:37.62                 
                     
36  Eero Kähkönen  2007    125  43.82        1:33.76   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.71                 
                     
37  Juhani Antti Tapio Ritakallio  2007    125  43.78        1:33.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
38  Jaakko Bogdanov  2009    120  41.96        1:34.99   
  Lahden Uimaseura  1:30.76                 
                     
39  Jouko Raunio  2008    116  43.12        1:35.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
40  Rene Mäenpää  2007    115  46.63        1:36.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.54                 
                     
41  Topias Ruuska  2009    111  44.85        1:37.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:50.88                 
                     
42  Denis Karvanen  2009    104  44.52        1:39.70   
  Lahden Uimaseura  1:38.58                 
                     
43  Topias Myllykoski  2008    103  48.56        1:39.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.48                 
                     
44  Patrik Ollila  2007    99  46.86        1:41.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.06                 
                     
45  Atte Kiviniemi  2007    85  52.39        1:46.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.64                 
                     
46  Eero Teittinen  2009    84  48.80        1:46.79   
  Swimming Jyväskylä  1:55.80                 
                     
47  Joona Talvensaari  2009    71  50.40        1:53.06   
  Swimming Jyväskylä  1:51.83                 
                     
48  Justus Saarimaa  2007    69  54.22        1:54.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.50                 
                     
49  Miko Niemelä  2009    64  52.52        1:56.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.55                 
                     
50  Otto Paalanen  2009    63  52.96        1:57.74   
  Swimming Jyväskylä  2:12.89                 
                     
51  Eemil Räihä  2009    47  1:00.43        2:09.43   
  Swimming Jyväskylä  2:23.56                 
                     
52  Sisu Hietala  2009    47  55.48        2:09.88   
  Swimming Jyväskylä  2:23.01                 
                     
Artem Chornyi  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:01.40                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Sorri  2005    429  29.44        1:02.18   
  Swimming Jyväskylä  1:04.39                 
                     
Riku Huuhka  2005    319  33.55        1:08.65   
  Lahden Uimaseura  1:11.18                 
                     
Miko Virtanen  2005    310  33.43        1:09.27   
  Lahden Uimaseura  1:10.57                 
                     
Mikhail Vilesov  2005    310  32.95        1:09.28   
  Joensuun Uimaseura  1:08.68                 
                     
Adam Björkstrand  2005    307  33.48        1:09.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.81                 
                     
Denis Katunov  2006    304  32.94        1:09.75   
  Lahden Uimaseura  1:15.69                 
                     
Konsta Joensuu  2005    302  34.18        1:09.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.63                 
                     
Janne Kultala  2005    300  33.14        1:10.05   
  Kuopion Uimaseura  1:12.01                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    281  33.44        1:11.61   
  Lahden Uimaseura  1:09.66                 
                     
10  Elias Molodtsov  2005    277  33.89        1:11.94   
  Lahden Uimaseura  1:15.04                 
                     
11  Ruben Honko  2006    260  34.63        1:13.45   
  Swimming Jyväskylä  1:17.06                 
                     
12  Aleksi Metsäpelto  2006    259  34.90        1:13.56   
  Swimming Jyväskylä  1:13.55                 
                     
13  Jesse Saarinen  2006    252  34.30        1:14.17   
  Joensuun Uimaseura  1:13.60                 
                     
14  Anton Sarvilahti  2005    252  35.41        1:14.22   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.07                 
                     
15  Viacheslav Semenov  2006    222  36.30        1:17.37   
  Lahden Uimaseura  1:14.51                 
                     
16  Niklas Pesonen  2006    202  37.65        1:19.82   
  Kuopion Uimaseura  1:18.35                 
                     
17  Eetu Nieminen  2006    196  38.66        1:20.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.32                 
                     
18  Casper Häll  2005    194  38.26        1:20.95   
  Heinolan Isku  1:24.10                 
                     
19  Roni Rissanen  2006    175  39.79        1:23.80   
  Kuopion Uimaseura  1:25.45                 
                     
20  Arttu Syrjä  2005    171  40.27        1:24.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.13                 
                     
21  Vilho Teno  2006    162  40.14        1:26.00   
  Lahden Uimaseura  1:24.26                 
                     
22  Emil Gaft  2006    161  39.45        1:26.19   
  Lappeenrannan Uimarit  1:34.13                 
                     
23  Onni Sidoroff  2006    125  44.49        1:33.82   
  Mikkelin Uimaseura  1:46.16                 
                     
Arttu Tahvanainen  2006              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:30.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jimi Oksanen  2005              DSQ   
  Kuopion Uimaseura  1:26.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Leo Lana  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Maksym Chornyi  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:40.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Peetu Kinnunen  2006              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  1:33.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    631  26.35        54.67   
  ORCA Helsinki  52.81                 
                     
Eetu Alitalo  1999    627  26.50        54.78   
  Cetus Espoo  53.51                 
                     
Werner Heräjärvi  1999    604  26.74        55.48   
  Kampuksen Plaani  53.34                 
                     
Miika Pentti  1997    585  26.60        56.07   
  Cetus Espoo  54.16                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002    581  27.36        56.21   
  Lahden Uimaseura  56.28                 
                     
Leevi Suhonen  1999    568  27.13        56.63   
  Swimming Jyväskylä  55.96                 
                     
Akseli Hakala  2003    553  27.29        57.12   
  Uinti Tampere  57.26                 
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    551  27.58        57.19   
  Järvenpään Uintiklubi  56.93                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    550  26.98        57.25   
  Lahden Uimaseura  56.49                 
                     
10  Taavi Backman  2004    517  28.66        58.44   
  Lahden Uimaseura  58.05                 
                     
11  Eetu Palvanen  2003    513  28.16        58.59   
  Lahden Uimaseura  58.91                 
                     
12  Benjamin Evans  2003    505  28.26        58.88   
  Swimming Club Vuokatti  59.64                 
                     
13  Julius Nyberg  2002    502  28.34        59.00   
  Kampuksen Plaani  1:00.16                 
                     
14  Markus Veckman  2004    491  28.63        59.46   
  Swimming Jyväskylä  1:03.23                 
                     
15  Julius Airas  2003    485  28.56        59.68   
  Lahden Uimaseura  59.77                 
                     
16  Touko Riipinen  2004    479  28.80        59.93   
  Swimming Jyväskylä  1:00.88                 
                     
17  Niilo Hokkanen  1997    479  27.45        59.94   
  Swimming Jyväskylä  58.10                 
                     
18  Jonne Isoranta  2003    478  28.73        59.99   
  Lahden Uimaseura  1:00.06                 
                     
19  Elias Nurmi  2001    476  29.15        1:00.06   
  Alavuden Urheilijat  1:00.31                 
                     
20  Nooa Lehtoniemi  2003    474  29.27        1:00.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.77                 
                     
21  Elias Päivinen  1997    458  27.89        1:00.82   
  Swimming Jyväskylä  56.56                 
                     
22  Urho Lyytinen  2003    458  29.00        1:00.85   
  Uinti Tampere  1:01.50                 
                     
23  Kalle Haavisto  2003    445  29.36        1:01.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.55                 
                     
24  Tuukka Pekkanen  2002    440  29.16        1:01.67   
  Keuruun Toverit  1:00.19                 
                     
25  Samu Virtanen  2004    432  29.36        1:02.02   
  Swimming Jyväskylä  1:03.71                 
                     
26  Eetu Koskinen  2002    425  29.37        1:02.39   
  Lahden Uimaseura  1:01.46                 
                     
27  Jaakko Lehvonen  2002    414  29.88        1:02.90   
  Pieksän Kuutit  1:04.04                 
                     
28  Otto Mikkonen  2003    398  29.74        1:03.75   
  Joensuun Uimaseura  1:03.67                 
                     
29  Joona Kinnunen  2004    381  31.28        1:04.69   
  Alavuden Urheilijat  1:04.91                 
                     
30  Aleksi Hämäläinen  2004    379  30.75        1:04.77   
  Joensuun Uimaseura  1:04.69                 
                     
31  Joel Paukkonen  2004    326  32.15        1:08.10   
  Kuopion Uimaseura  1:08.77                 
                     
32  Aleksandr Istomin  2004    323  32.50        1:08.30   
  Kuopion Uimaseura  1:09.76                 
                     
33  Mauri Kanto  1963    310  33.71        1:09.27   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
34  Herman Salmela  2003    305  32.44        1:09.63   
  Nivalan Saukot  1:10.37                 
                     
35  Luka Honkanen  2003    305  33.95        1:09.68   
  Swimming Jyväskylä  1:14.37                 
                     
36  Olli-Pekka Kitinoja  2004    289  33.06        1:10.91   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.71                 
                     
37  Akseli Klutas  2004    275  34.07        1:12.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.54                 
                     
38  Aleksi Veli Verneri Nyyssönen  2003    261  34.06        1:13.40   
  Varkauden Uimarit                   
                     
39  Iisakki Laihorinne  2003    258  36.20        1:13.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.39                 
                     
40  Totti Laukkala  2004    243  36.14        1:15.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.66                 
                     
41  Vili Nissinen  2004    240  34.56        1:15.41   
  Varkauden Uimarit  1:14.63                 
                     
42  Petteri Veikkolainen  2004    213  37.36        1:18.54   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.80                 
                     
43  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    207  37.40        1:19.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.46                 
                     
44  Visa Kovanen  2003    206  35.80        1:19.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
45  Rasmus Saarimaa  2004    204  37.40        1:19.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.37                 
                     
Julius Paukkonen  2002              DSQ   
  Kuopion Uimaseura  1:04.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  13:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner