2020-05-30   23:57:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 24/5-19

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:45   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Laura Glerup Jensen (98) H2Odense- 4.24.60 (030618) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    699  1:05.03  2:10.91  3:20.31    4:26.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:15.77                 
                     
Anna Wermuth  1996    629  1:07.54  2:18.68  3:27.31    4:35.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:27.48                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    607  1:08.00  2:19.67  3:30.01    4:39.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:32.30                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    601  1:08.66  2:20.61  3:31.15    4:40.18  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  4:28.64                 
                     
Victoria Vorm  2001    601  1:08.13  2:19.92  3:30.55    4:40.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:38.02                 
                     
Cecilie Baraviec  2000    594  1:07.50  2:18.89  3:30.09    4:41.23   
  H2Odense  4:37.66                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    589  1:07.84  2:19.35  3:30.46    4:41.95   
  H2Odense  4:41.68                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    562  1:06.97  2:19.89  3:33.95    4:46.51  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:38.90                 
                     
Mia Rindshøj  2003    559  1:09.35  2:22.33  3:35.08    4:46.91  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:47.78                 
                     
10  Mie Buch Nielsen  2001    558  1:08.46  2:21.40  3:34.92    4:47.13   
  Horsens Svømmeklub  4:43.27                 
                     
11  Asta Poulsen Dolan  2004    532  1:09.91  2:24.63  3:38.91    4:51.65  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  5:02.92                 
                     
12  Elma Gabela  2004    528  1:08.87  2:23.91  3:39.08    4:52.38  Deltager ikke i finalen 
  Kolding SK  4:50.38                 
                     
13  Feline Flytkjær Broersma  2004    505  1:10.86  2:26.21  3:42.87    4:56.90  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  4:51.87                 
                     
14  Clara Matilde Carstensen  2004    490  1:10.93  2:26.64  3:43.39    4:59.91   
  Horsens Svømmeklub  5:01.94                 
                     
15  Caroline Nymann Sørensen  2002    479  1:10.07  2:26.43  3:44.51    5:02.13   
  Horsens Svømmeklub  4:57.60                 
                     
16  Melanie Petersen  2004    426  1:13.32  2:33.05  3:54.12    5:14.04   
  Kolding SK  5:11.03                 
                     
17  Randi Jørgensen  2002    422  1:13.90  2:33.77  3:54.20    5:15.13   
  Nyborg Svømmeklub  5:07.20                 
                     
18  Julie Dumstrei  2004    420  1:15.20  2:36.66  3:58.60    5:15.65   
  Erritsø Gymnastik Og IF  6:55.63                 
                     
19  Freja S. Falkenstrøm  2004    418  1:14.72  2:36.60  3:57.57    5:16.15   
  Nyborg Svømmeklub  5:20.59                 
                     
20  Katrine Hvistendal Hansen  1997    340  1:16.25  2:42.99  4:11.24    5:38.62   
  Ringe Svømme Klub  5:22.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  08:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark