2020-04-01   18:25:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 24/5-19

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 25.04 (290516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    653          25.85   
  Sigma Swim Allerød  26.41                 
Jakob Juul  2000    632          26.13   
  Vejle Svømmeklub  25.33                 
Andreas Hansen  2000    619          26.31   
  Vejle Svømmeklub  25.83                 
Andreas Bui  2000    605          26.51   
  H2Odense  26.61                 
Rasmus Petersen  2002    590          26.73   
  Haderslev Svømme Klub  27.08                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    590          26.74   
  Horsens Svømmeklub  27.47                 
Gustav Stahl  2002    568          27.07   
  H2Odense  26.68                 
Christopher G. Trandum  2003    555          27.28   
  Gentofte Svømme Klub  27.49                 
Sander Linde  2002    525          27.80   
  Ringe Svømme Klub  27.56                 
10  Morten Baxter  1996    508          28.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.72                 
11  Johan Siksne Kaalund  2002    504          28.17   
  H2Odense  28.69                 
12  André Iversen  2001    504          28.18   
  Svømmeklubben Sønderborg  28.28                 
12  Mads Stamholt  2003    504          28.18   
  Haderslev Svømme Klub  27.40                 
14  Lukas Lindstrøm  1998    496          28.32   
  Horsens Svømmeklub  27.75                 
15  Sebastian Emil F. Klicman  2005    463          28.98   
  Frem Odense  29.19                 
16  Christoffer R.s. Pedersen  2004    441          29.45   
  H2Odense  28.73                 
17  Teodor Thuelund  2005    438          29.52   
  Nyborg Svømmeklub  30.94                 
18  Mikkel Roed  2004    427          29.78   
  Køge Svømmeklub  30.46                 
19  Daniel Busk  2005    411          30.15   
  Kolding SK  30.66                 
20  Lasse Thulstrup  2004    407          30.25   
  Kolding SK  30.45                 
21  Jonathan Nejmann  2004    404          30.32   
  H2Odense  30.25                 
22  Sebastian Greisen  2004    404          30.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.06                 
23  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    388          30.73   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.20                 
24  Vania Danilkin  2004    387          30.77   
  Kolding SK  30.75                 
25  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    377          31.04   
  H2Odense  30.16                 
26  Mathias Jørgensen  2002    364          31.39   
  Erritsø Gymnastik Og IF  32.91                 
27  Anders Mosbæk Johannessen  2005    355          31.67   
  Frem Odense  32.84                 
28  Jonathan Bos  1998    342          32.05   
  Haderslev Svømme Klub  31.29                 
29  Nichlas Nordlund Hansen  2004    338          32.19   
  Kolding SK  31.79                 
30  Piotr Stadnicki  2004    333          32.35   
  Nyborg Svømmeklub  32.84                 
31  Mads Himmelstrup Andersen  2004    320          32.78   
  Ringe Svømme Klub  35.61                 
32  Stefan Helding Danielsen  2005    317          32.87   
  Køge Svømmeklub  35.67                 
33  Mathias E. Kristiansen  2004    305          33.31   
  H2Odense  33.60                 
34  Marius V. Kjærsgaard  2004    297          33.59   
  Bov IF  33.12                 
35  Silas Plaetner  2003    296          33.65   
  Nyborg Svømmeklub  35.04                 
36  Valdemar Stahl  2004    288          33.93   
  H2Odense  35.44                 
37  Asger Als Olsen  2004    273          34.54   
  Kolding SK  34.61                 
38  Mikkel Bredal Larsen  2005    272          34.60   
  Nyborg Svømmeklub  34.67                 
39  Andreas Bahnsen  2005    270          34.69   
  Haderslev Svømme Klub  34.64                 
40  Silas Åkerlind  2005    263          34.99   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.23                 
41  Nikolaj Kiel Johansen  2003    221          37.08   
  Ringe Svømme Klub  40.31                 
42  Tobias Hansen  2005    145          42.63   
  Nyborg Svømmeklub  41.98                 
Jonas Lykke Sandison  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  27.81                 
Lucas Emil Heinze  2005              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  33.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark