Results for Aquarena Race 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 4x50m Frisim Flickor Öppen - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Söderhamns Simsällskap lag1 |
15 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
510 |
|
|
1:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
-.-- |
29.07 |
|
|
|
|
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junia Eklund |
2006 |
AH0806 |
-.-- |
29.07 |
|
|
|
|
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Andersson |
2006 |
BH8806 |
-.-- |
30.78 |
|
|
|
|
1:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Eklund |
2004 |
AS6204 |
-.-- |
28.60 |
|
|
|
|
1:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gävle Simsällskap lag 2 |
16 |
Gävle Simsällskap |
|
|
416 |
|
|
2:05.77 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
AY3804 |
-.-- |
32.63 |
|
|
|
|
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Wijker |
2003 |
BA8803 |
-.-- |
31.96 |
|
|
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
BV1404 |
-.-- |
31.11 |
|
|
|
|
1:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Stolt |
2004 |
BB8804 |
-.-- |
30.07 |
|
|
|
|
2:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Borlänge Simsällskap 1 |
17 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
379 |
|
|
2:09.70 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Emma Larsson |
2002 |
AY0602 |
-.-- |
30.10 |
|
|
|
|
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
-.-- |
31.35 |
|
|
|
|
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
BA7406 |
-.-- |
31.67 |
|
|
|
|
1:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Lemon |
2006 |
BG4206 |
-.-- |
36.58 |
|
|
|
|
2:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Falu Simsällskap lag 1 |
14 |
Falu Simsällskap |
|
|
347 |
|
|
2:13.56 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Sara Strömsöe |
2006 |
AV2406 |
-.-- |
30.56 |
|
|
|
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Frank |
2006 |
BB9406 |
-.-- |
35.01 |
|
|
|
|
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Färlin |
2006 |
AV8206 |
-.-- |
34.09 |
|
|
|
|
1:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
BM6405 |
-.-- |
33.90 |
|
|
|
|
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Söderhamns Simsällskap lag 2 |
14 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
344 |
|
|
2:14.02 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Emma Mossnelid |
2006 |
BB6406 |
-.-- |
35.43 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Furuström |
2005 |
BR2205 |
-.-- |
32.23 |
|
|
|
|
1:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Runarsson |
2006 |
BD5206 |
-.-- |
33.12 |
|
|
|
|
1:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
BL0405 |
-.-- |
33.24 |
|
|
|
|
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gävle Simsällskap lag 1 |
13 |
Gävle Simsällskap |
|
|
336 |
|
|
2:14.95 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Rebecca Öhman |
2006 |
BJ1806 |
-.-- |
37.60 |
|
|
|
|
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
BM8406 |
-.-- |
31.84 |
|
|
|
|
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
AP5606 |
-.-- |
31.89 |
|
|
|
|
1:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junie Mattsson |
2007 |
AP1407 |
-.-- |
33.62 |
|
|
|
|
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gävle Simsällskap lag 3 |
17 |
Gävle Simsällskap |
|
|
295 |
|
|
2:21.05 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
BJ4405 |
-.-- |
35.39 |
|
|
|
|
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Nordlund |
2006 |
BM2606 |
-.-- |
39.02 |
|
|
|
|
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Edring |
2002 |
BX0802 |
-.-- |
33.08 |
|
|
|
|
1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Holfve |
2005 |
AR9605 |
-.-- |
33.56 |
|
|
|
|
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Falu Simsällskap lag 2 |
14 |
Falu Simsällskap |
|
|
242 |
|
|
2:30.65 |
+33.13 |
|
|
|
|
|
Maja Nyström |
2007 |
AR7407 |
-.-- |
37.89 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Lundin |
2007 |
AJ3207 |
-.-- |
37.43 |
|
|
|
|
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Öhlund |
2005 |
AU0805 |
-.-- |
38.08 |
|
|
|
|
1:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolin Zetterberg |
2006 |
BL0806 |
-.-- |
37.25 |
|
|
|
|
2:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Borlänge Simsällskap lag 2 |
10 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
115 |
|
|
3:12.92 |
+1:15.4 |
|
|
|
|
|
Linn Olsson |
2010 |
AE3810 |
-.-- |
42.64 |
|
|
|
|
42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Lylander |
2009 |
AJ6209 |
-.-- |
38.02 |
|
|
|
|
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
AE5209 |
-.-- |
1:01.27 |
|
|
|
|
2:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Svantes |
2009 |
AL3009 |
-.-- |
50.99 |
|
|
|
|
3:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Falu Simsällskap lag 3 |
13 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Doris von Hofsten |
2008 |
AE9808 |
-.-- |
37.19 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Klingberg |
2006 |
BC1806 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
AN0208 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Koij |
2007 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 11:51:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|