Resultat för Järfälla Nationella 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Bröstsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
+0.86 |
|
36.41 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
36.61 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
37.33 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
|
37.36 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.87 |
|
38.10 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
38.81 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
|
38.83 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
38.84 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
39.05 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
39.34 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
39.92 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
39.98 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
39.98 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
Motala Simsällskap |
+0.82 |
|
40.55 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.61 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Punga |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
41.10 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Eriksson |
2004 |
Motala Simsällskap |
+0.79 |
|
41.94 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
|
42.05 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.56 |
|
42.16 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
42.19 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
42.62 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tara Srikkanth |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
42.69 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
43.61 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
44.29 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
44.43 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
|
44.66 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hanne-Lore Somers |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
44.73 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.57 |
|
45.90 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vilma Dombos |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
|
46.11 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
46.56 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
46.83 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
48.59 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
50.26 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.39 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-16 09:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
|
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
34.79 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
34.87 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
|
34.95 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.59 |
|
35.18 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
35.45 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
|
35.50 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
+0.44 |
|
36.43 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.83 |
|
36.44 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
36.67 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
37.03 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.55 |
|
37.41 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.60 |
|
37.43 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Izabelle Lindberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
37.45 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelly Antlöv |
2002 |
Simklubben Laxen |
+0.85 |
|
37.71 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
38.33 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
38.44 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felicia Tubbin |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.78 |
|
38.89 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
39.26 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Lantz |
2002 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
39.33 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.85 |
|
39.38 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Torell |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
|
39.42 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.59 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
40.47 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Beata Liljeberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.43 |
|
41.05 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.07 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lovisa Königsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
+0.78 |
|
42.16 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.89 |
|
42.74 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
43.11 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-16 09:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
34.73 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
34.92 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
35.76 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
|
35.79 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
+0.80 |
|
36.12 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
36.29 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikaela Bergh |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
36.92 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
37.16 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Ristl |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
37.37 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
37.84 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jamilla Bistrup |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.02 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katherina Gkioni |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
38.35 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeanna Wiell |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
|
39.78 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
|
41.63 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
+0.87 |
|
42.26 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-16 09:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-16 09:17:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|