Resultat för Kronborg Open 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Sjödin |
1986 |
|
624 |
30.15 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
Simklubben Neptun |
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hampus Svensson |
1999 |
|
589 |
29.84 |
|
|
|
1:01.84 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
568 |
30.45 |
|
|
|
1:02.58 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hillerød Svømmeklub |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
538 |
30.88 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
Vest-Brøndby |
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Bergman |
1993 |
|
500 |
32.30 |
|
|
|
1:05.29 |
|
|
Oslo Idrettslag |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julius Munk |
2000 |
|
462 |
32.33 |
|
|
|
1:07.05 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
|
444 |
33.15 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
420 |
33.80 |
|
|
|
1:09.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elliot Larsson |
2000 |
|
395 |
34.22 |
|
|
|
1:10.66 |
|
|
Simklubben Lödde |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Owais Hamid |
2000 |
|
339 |
34.99 |
|
|
|
1:14.31 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
|
603 |
30.26 |
|
|
|
1:01.36 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
|
546 |
30.85 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adam Fedorcsak |
2001 |
|
522 |
20.52 |
|
|
|
1:04.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Oslo Idrettslag |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
|
508 |
31.78 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
457 |
21.11 |
|
|
|
1:07.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Mir |
2003 |
|
435 |
24.64 |
|
|
|
1:08.40 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Didriksen |
2002 |
|
430 |
33.65 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
403 |
23.98 |
|
|
|
1:10.14 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tomislav Corluka |
2003 |
|
395 |
34.40 |
|
|
|
1:10.61 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
|
383 |
34.02 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anders Eide Haugholt |
2002 |
|
369 |
35.64 |
|
|
|
1:12.23 |
|
|
Oslo Idrettslag |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
350 |
35.32 |
|
|
|
1:13.51 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noah Lockhart |
2003 |
|
344 |
34.94 |
|
|
|
1:13.99 |
|
|
Oslo Idrettslag |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Rought |
2003 |
|
339 |
35.88 |
|
|
|
1:14.29 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Markus Rydgren |
2003 |
|
326 |
35.53 |
|
|
|
1:15.27 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joachim L Andersen |
2003 |
|
316 |
37.69 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
|
289 |
38.73 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marcus Appel |
2003 |
|
286 |
39.52 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
|
278 |
39.91 |
|
|
|
1:19.37 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Asger Johansen |
2003 |
|
278 |
34.98 |
|
|
|
1:19.38 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
|
253 |
38.92 |
|
|
|
1:21.90 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julius Højgaard Allin |
2003 |
|
239 |
40.41 |
|
|
|
1:23.44 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carl Kirchhoff |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Neddyk i afslut |
|
Hillerød Svømmeklub |
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|