2020-03-31   17:33:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hauki-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m VUV T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lohien Vauhtihirmut  2007  Oulun Lohet            2:09.80   
  Ruut Salmi  2007      31.04        31.04   
  Kaisa Keränen  2007      31.88        1:02.92   
  Lotta Janhunen  2007      33.23        1:36.15   
  Iinu Tiainen  2007      33.65        2:09.80   
                     
Haukiputaan Heitto  2007  Haukiputaan Heitto            2:15.60   
  Iina Pasuri  2007      33.55        33.55   
  Eevi Hirvasoja  2007      1:42.05        2:15.60   
  Hanna Saarenpää  2007                 
  Iita Kimpimäki  2007      2:15.60        2:15.60   
                     
Lohien Turbo Saab  2007  Oulun Lohet            2:21.47   
  Ellen Krüger  2007      33.45        33.45   
  Pinja Niskanen  2007      36.13        1:09.58   
  Juuli Uusitalo  2007      1:11.89        2:21.47   
  Emma Autio  2007              2:21.47   
                     
Haukiputaan Heitto Tytöt Joukkue 2  2007  Haukiputaan Heitto            2:27.09   
  Maija Leinonen  2007      36.63        36.63   
  Luna Sivonen  2007      38.35        1:14.98   
  Silja Sipovaara  2007      36.81        1:51.79   
  Noora Tuominen  2007      35.30        2:27.09   
                     
Oulun Lohet 4  2007  Oulun Lohet            2:41.94   
  Ellen Laine  2008      38.48        38.48   
  Nelli Vilppola  2007      46.12        1:24.60   
  Minja Yli-Tainio  2009      39.21        2:03.81   
  Ella Johanna Lyytikäinen  2008      38.13        2:41.94   
                     
                     
 
Laji 1, 4X50m VUV T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kempy R1 2  2005  Kempeleen Pyrintö            2:08.68   
  Lotta Kaarre  2005      1:05.54        1:05.54   
  Sofia Kivelä  2005      32.81        1:38.35   
  Kerttu Törmälä  2005      30.33        2:08.68   
  Milla Marttila  2005              2:08.68   
                     
Kemin Työväen Uimarit  2005  Kemin Työväen Uimarit            2:11.04   
  Saga Tuisku  2005      1:07.07        1:07.07   
  Janina Paakkolanvaara  2006      31.32        1:38.39   
  Jutta Mört  2005      32.65        2:11.04   
  Pinja Junttari  2006              2:11.04   
                     
Kempy R2 1  2006  Kempeleen Pyrintö            2:14.23   
  Aava Näykki  2007      33.73        33.73   
  Anni Moilanen  2006      33.84        1:07.57   
  Angelica Kärki  2006      32.71        1:40.28   
  Sonja Uusitalo  2006      33.95        2:14.23   
                     
Kempy R2 2  2005  Kempeleen Pyrintö            2:19.23   
  Elli Hakola  2006      33.15        33.15   
  Katariina Kärki  2005      1:09.58        1:42.73   
  Fanni Törmänen  2006      36.50        2:19.23   
  Inka Valppu  2005              2:19.23   
                     
                     
 
Laji 1, 4X50m VUV T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oulun Uinti Hrn  2002  Oulun Uinti 1906            1:50.19   
  Venla Säntti  2003      28.03        28.03   
  Minja Lukkari  2003      27.58        55.61   
  Madeleine Hiltunen  2003      27.36        1:22.97   
  Petra Heikkinen  2002      27.22        1:50.19   
                     
Lohet 1  1998  Oulun Lohet            1:51.48   
  Riika Huttula  2001      28.04        28.04   
  Pauliina Lohilahti  2002      27.95        55.99   
  Heidi Blankenstein  2001      28.77        1:24.76   
  Enni-Sofia Perätalo  2002      26.72        1:51.48   
                     
Kempy R1 1  2003  Kempeleen Pyrintö            2:02.01   
  Clara-Sophie Scheib  2003      30.78        30.78   
  Essi Vilhelmiina Virta  2005      30.12        1:00.90   
  Vilma Utriainen  2005      30.53        1:31.43   
  Miina Laukka  2003      30.58        2:02.01   
                     
Oulun Lohet Gp  2001  Oulun Lohet            2:11.99   
  Jenni Tuuliainen  2003      31.52        31.52   
  Greta Suorsa  2003      33.88        1:05.40   
  Liisa Pasma  2002      1:06.59        2:11.99   
  Emma Pajuluoma  2001              2:11.99   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m VUV P11, P13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oulun Lohet 1  2008  Oulun Lohet            2:46.03   
  Simon Hiltunen  2008      39.45        39.45   
  Oliver Rannanpää  2008      42.29        1:21.74   
  Jeriko Helanen  2008      43.43        2:05.17   
  Ahti Kotila  2008      40.86        2:46.03   
                     
                     
 
Laji 2, 4X50m VUV P11, P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ou Miehet Hra  1992  Oulun Uinti 1906            1:35.23   
  Anssi Hätälä  1994      23.48        23.48   
  Arttu Erkinaro  1992      23.31        46.79   
  Sami Aaltomaa  1992      23.72        1:10.51   
  Miro Vasko  1993      24.72        1:35.23   
                     
Oulun Uinti Hrn 1  2000  Oulun Uinti 1906            1:38.53   
  Noa Mäkelä  2001      24.37        24.37   
  Topias Nygård  2000      24.24        48.61   
  Lasse Pulkkinen  2002      24.41        1:13.02   
  Atte Moilanen  2001      25.51        1:38.53   
                     
Oulun Uinti Hrn 2  2000  Oulun Uinti 1906            1:46.58   
  Tiitus Taskila  2001      26.24        26.24   
  Elias Juntunen  2002      26.46        52.70   
  Janne Tyni  2000      27.18        1:19.88   
  Valtteri Taskinen  2002      26.70        1:46.58   
                     
Oulun Lohet Gp  2002  Oulun Lohet            1:53.83   
  Mikael Ryynänen  2003      28.58        28.58   
  Niko Savilakso  2003      32.81        1:01.39   
  Eemeli Kauppila  2002      25.94        1:27.33   
  Juho Keränen  2002      26.50        1:53.83   
                     
Haukiputaan Heitto Miehet  2002  Haukiputaan Heitto            1:59.04   
  Roope Mutanen  2003      28.39        28.39   
  Tuomo Leinonen  2006      32.84        1:01.23   
  Jeremia Saarinen  2002      29.87        1:31.10   
  Jere Hannuksela  2004      27.94        1:59.04   
                     
Oulun Uinti Ikm1  2004  Oulun Uinti 1906            2:00.14   
  Erblin Latifi  2005      28.33        28.33   
  Lauri Siurua  2005      28.67        57.00   
  Jami Kenttälä  2004      31.98        1:28.98   
  Erik Peuhkuri  2006      31.16        2:00.14   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m VU Masters naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marja Nurkkala  1993  Oulun Uinti 1906            28.75   
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906            34.04   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            34.26   
Salla Lamminpää  1969  Oulun Uinti 1906            34.99   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:45 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m VU Masters miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906            28.72   
Arto Katajamäki  1972  Haukiputaan Heitto            28.94   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            30.26   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906            30.98   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            DNS   
Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:45 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            42.46   
Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit            43.37   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            43.52   
Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906            45.92   
Pinja Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            47.69   
Milla Säkkinen  2009  Oulun Uinti 1906            48.15   
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            48.36   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            50.71   
Enna Alasuutari  2009  Oulun Lohet            50.79   
10  Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            51.37   
11  Mona Sarja  2009  Vieskan Uimarit            51.95   
Jenni Mikkonen  2009  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906            30.85   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906            33.70   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            34.04   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit            34.27   
Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906            34.81   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            34.82   
Noora Tuominen  2007  Haukiputaan Heitto            35.40   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            35.91   
Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906            36.14   
10  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            36.48   
11  Minea Kynkäänniemi  2007  Haukiputaan Heitto            36.87   
12  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            37.01   
13  Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto            37.04   
14  Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit            37.36   
15  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            38.25   
16  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            38.39   
17  Lotta Päiveröinen  2007  Nivalan Saukot            38.42   
18  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            38.59   
19  Maiju Hautala  2007  Oulun Uinti 1906            38.65   
20  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto            38.78   
21  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            39.54   
22  Emma Kukkonen  2008  Haukiputaan Heitto            39.89   
23  Ronja Hautamäki  2007  Oulun Uinti 1906            40.08   
24  Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            40.77   
25  Milla Moilanen  2007  Haukiputaan Heitto            41.56   
26  Saga-Helena Siikaluoma  2007  Oulun Uinti 1906            42.08   
27  Moona Leinonen  2008  Haukiputaan Heitto            45.36   
28  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet            45.87   
29  Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit            46.35   
30  Netta Kaarlela  2008  Nivalan Saukot            47.44   
31  Iiris Ravaska  2007  Oulun Uinti 1906            47.60   
32  Emma Koskela  2007  Vieskan Uimarit            48.91   
33  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet            52.55   
Helmi Pekkala  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Iisa Kauppinen  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            28.51   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            29.48   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906            30.60   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            30.75   
Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö            30.88   
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot            30.89   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            30.94   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            30.96   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            31.33   
10  Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit            31.63   
11  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            32.14   
12  Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            32.21   
13  Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            32.31   
14  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            32.79   
15  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö            33.51   
16  Ailiina Koskinen  2005  Haukiputaan Heitto            33.96   
17  Inka Tolonen  2006  Oulun Uinti 1906            35.10   
18  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö            35.39   
19  Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot            35.54   
20  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            35.89   
21  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            36.36   
22  Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit            44.38   
Siiri Siponen  2005  Haukiputaan Heitto            DNS   
Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906            26.94   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906            27.61   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö            27.66   
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906            27.70   
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            28.07   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet            28.16   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906            28.17   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906            28.33   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            28.38   
10  Laura Markuksela  2004  Oulun Uinti 1906            28.59   
11  Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906            28.83   
12  Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906            28.85   
13  Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906            29.04   
14  Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura            29.23   
15  Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            29.39   
16  Iiris Isokoski  2003  Oulun Lohet            29.51   
17  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            29.79   
18  Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            29.83   
19  Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti            30.03   
20  Anni Willman  2001  Oulun Lohet            30.19   
21  Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906            30.34   
22  Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö            30.48   
23  Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            30.59   
24  Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            30.63   
25  Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö            30.86   
26  Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            30.88   
27  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906            30.95   
28  Liisa Pasma  2002  Oulun Lohet            36.70   
29  Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot            37.25   
30  Hei Yu Wong  2001  Nivalan Saukot            44.87   
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö            DNS   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:27 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 50m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            36.96   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            38.23   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            38.53   
Eliel Käkelä  2008  Oulun Uinti 1906            39.52   
Emil Järvinen  2008  Oulun Uinti 1906            40.93   
Kim Salonen  2008  Oulun Lohet            41.41   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            41.49   
Veeti Väyrynen  2009  Oulun Uinti 1906            41.59   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            42.48   
10  Jeriko Helanen  2008  Oulun Lohet            42.91   
11  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            43.92   
12  Touko Hukkanen  2008  Oulun Uinti 1906            45.54   
13  Onni Savola  2009  Oulun Uinti 1906            45.86   
14  Okko-Pekka Häkkinen  2008  Oulun Uinti 1906            46.11   
15  Eelis Illikainen  2010  Oulun Uinti 1906            47.80   
16  Waltteri Väisänen  2008  Oulun Lohet            47.86   
17  Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            51.40   
18  Sami Kummu  2008  Oulun Uinti 1906            53.65   
Iisakki Ylikorkala  2009  Oulun Uinti 1906            DNS   
Otto Järvinen  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Paavo Haukilehto  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Sami Nikula  2008  Haukiputaan Heitto            DNS   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 50m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906            31.71   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet            33.14   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            33.53   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906            34.67   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906            35.16   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            35.53   
Artem Teryaev  2007  Oulun Uinti 1906            35.92   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            36.69   
Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            37.79   
10  Sandy Yin  2007  Oulun Lohet            39.47   
11  Viljo Soini  2007  Oulun Lohet            44.98   
12  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            45.15   
13  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            45.32   
                     
 
Laji 6, 50m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            26.76   
Matias Perälä  2005  Iisalmen Uimarit            30.74   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot            33.05   
Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906            33.21   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            34.10   
Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto            34.75   
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot            40.84   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 50m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet            23.86   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            25.19   
Joakim Harjaks  2002  Oulun Uinti 1906            25.85   
Niklas Raesalmi  2002  Oulun Uinti 1906            26.11   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            26.24   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906            26.56   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            26.58   
Kalle Turunen  2001  Oulun Uinti 1906            26.71   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            27.43   
10  Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            28.24   
11  Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            28.53   
12  Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            29.61   
13  Herman Salmela  2003  Nivalan Saukot            29.69   
14  Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            31.84   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:27 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 25m VU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marianna Hiltunen  2011  Oulun Uinti 1906            20.59   
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            21.33   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            23.02   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:27 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 25m VU P9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eelis Illikainen  2010  Oulun Uinti 1906            19.86   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            22.45   
Peetu Pulkkinen  2010  Oulun Uinti 1906            DNS   
Hugo Pörhölä  2010  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:27 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:56   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m RU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    41.81        1:24.99   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    43.08        1:28.58   
Iinu Tiainen  2007  Oulun Lohet    41.54        1:28.62   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    44.23        1:32.31   
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    46.35        1:33.78   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    46.66        1:33.95   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    46.09        1:34.78   
Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    46.38        1:35.20   
Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    47.17        1:35.74   
10  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    46.47        1:35.78   
11  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    47.15        1:37.26   
12  Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    47.75        1:37.62   
13  Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    46.52        1:37.84   
14  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    47.87        1:39.28   
15  Mea Prykäri  2007  Oulun Lohet    49.79        1:39.64   
16  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    48.89        1:39.68   
17  Noora Tuominen  2007  Haukiputaan Heitto    48.17        1:40.87   
18  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    49.22        1:42.01   
19  Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906    50.64        1:44.67   
20  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    51.62        1:44.84   
21  Riia Aho  2007  Oulun Lohet    50.58        1:45.76   
22  Emma Olivia Mattila  2007  Oulun Uinti 1906    51.76        1:47.53   
23  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    53.37        1:49.10   
24  Maiju Hautala  2007  Oulun Uinti 1906    51.49        1:49.58   
25  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    50.94        1:49.98   
26  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007  Oulun Lohet    52.12        1:50.01   
27  Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet    52.99        1:50.15   
28  Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906    53.05        1:50.20   
29  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö    54.34        1:51.37   
30  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    53.73        1:52.49   
31  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    55.70        1:53.36   
32  Laura Rytilahti  2008  Oulun Uinti 1906    55.49        1:53.92   
33  Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906    55.31        1:53.99   
34  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet    55.15        1:54.22   
35  Lotta Päiveröinen  2007  Nivalan Saukot    55.75        1:56.37   
36  Emma Kukkonen  2008  Haukiputaan Heitto    55.16        1:58.21   
37  Jenni Mikkonen  2009  Oulun Uinti 1906    57.44        1:58.28   
38  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906    56.08        2:00.15   
39  Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit    59.51        2:07.67   
40  Iiris Ravaska  2007  Oulun Uinti 1906    1:02.48        2:08.98   
41  Emma Koskela  2007  Vieskan Uimarit    1:06.40        2:18.25   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Helmi Pekkala  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Milla Säkkinen  2009  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Saga-Helena Siikaluoma  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m RU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    37.57        1:16.90   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    37.80        1:18.94   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    39.88        1:21.32   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    38.53        1:21.44   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    39.24        1:21.64   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    38.61        1:22.71   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    39.78        1:25.67   
Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    40.34        1:26.35   
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    40.71        1:26.84   
10  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906    42.86        1:28.90   
11  Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    44.51        1:31.65   
12  Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    43.27        1:32.85   
13  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    44.75        1:33.75   
14  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    45.75        1:34.49   
15  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    48.22        1:38.15   
16  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    48.23        1:38.70   
17  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    48.18        1:39.74   
18  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö    48.74        1:40.22   
19  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    47.76        1:41.52   
20  Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit    47.99        1:42.03   
21  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    49.46        1:42.48   
22  Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot    50.10        1:44.18   
23  Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot    51.88        1:45.44   
24  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    51.43        1:47.57   
25  Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit    1:00.60        2:14.44   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            DNS   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            DNS   
Siiri Siponen  2005  Haukiputaan Heitto            DNS   
Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 9, 100m RU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    35.83        1:15.02   
Laura Markuksela  2004  Oulun Uinti 1906    36.16        1:15.29   
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    36.68        1:16.02   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    36.48        1:16.16   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    36.50        1:17.21   
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    36.78        1:17.61   
Sole Piirainen  2002  Swimming Club Vuokatti    38.00        1:18.98   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    38.79        1:19.37   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    38.71        1:21.03   
10  Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    38.87        1:21.29   
11  Iiris Isokoski  2003  Oulun Lohet    38.58        1:21.71   
12  Amalia Siekkinen  2002  Oulun Lohet    39.47        1:23.98   
13  Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    39.49        1:24.76   
14  Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö    43.47        1:30.99   
15  Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    44.75        1:35.97   
16  Ella Kananen  2004  Kempeleen Pyrintö    50.81        1:46.94   
17  Hei Yu Wong  2001  Nivalan Saukot    56.93        2:04.27   
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:56 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:57   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m RU P13, P15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    42.53        1:28.33   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    44.37        1:32.29   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906    45.43        1:32.64   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    45.51        1:37.47   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    45.67        1:37.91   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    48.03        1:38.59   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    46.91        1:39.28   
Sandy Yin  2007  Oulun Lohet    49.07        1:40.69   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    48.22        1:41.13   
10  Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    48.99        1:42.02   
11  Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    51.41        1:47.65   
12  Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit    52.60        1:48.45   
13  Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    51.25        1:48.60   
14  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    52.04        1:50.50   
15  Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    53.14        1:50.84   
16  Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906    55.65        1:51.40   
17  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906    53.83        1:52.37   
18  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906    53.75        1:54.22   
19  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    54.91        1:57.53   
20  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    56.81        2:00.39   
21  Eliel Käkelä  2008  Oulun Uinti 1906    57.40        2:02.88   
22  Okko-Pekka Häkkinen  2008  Oulun Uinti 1906    58.36        2:03.72   
23  Veeti Väyrynen  2009  Oulun Uinti 1906    1:00.02        2:05.00   
24  Onni Savola  2009  Oulun Uinti 1906    1:01.53        2:10.39   
25  Sami Kummu  2008  Oulun Uinti 1906    1:01.34        2:11.15   
26  Emil Järvinen  2008  Oulun Uinti 1906    1:02.11        2:11.90   
Otto Järvinen  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Paavo Haukilehto  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Touko Hukkanen  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m RU P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    37.75        1:21.64   
Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906    38.18        1:21.97   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    39.83        1:23.75   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    39.25        1:25.19   
Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    47.33        1:36.66   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    48.41        1:41.47   
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot    51.57        1:49.31   
                     
 
Laji 10, 100m RU P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    30.39        1:04.24   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    33.26        1:07.99   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    31.93        1:08.24   
Noa Mäkelä  2001  Oulun Uinti 1906    33.07        1:09.04   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    33.63        1:09.93   
Niklas Raesalmi  2002  Oulun Uinti 1906    35.18        1:13.24   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    35.65        1:13.86   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    38.66        1:23.85   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906            DNS   
Matti Nikula  1960  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:57 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:38   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 11, 400m VU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906    1:17.86  2:41.95  4:05.16    5:30.23   
Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    1:19.91  2:45.89  4:11.83    5:35.20   
Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    1:19.16  2:44.58  4:10.64    5:36.22   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    1:21.24  2:49.45  4:18.52    5:45.82   
Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    1:22.49  2:52.29  4:22.69    5:50.14   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    1:23.45  2:54.83  4:25.55    5:50.85   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    1:21.33  2:52.83  4:24.57    5:56.43   
Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    1:24.41  2:56.29  4:28.61    5:57.10   
Iinu Tiainen  2007  Oulun Lohet    1:23.57  2:56.49  4:30.66    5:59.55   
10  Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906    1:25.28  3:02.69  4:39.47    6:10.49   
11  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    1:30.69  3:07.56  4:43.54    6:13.85   
12  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    1:30.39  3:08.69  4:43.98    6:14.08   
13  Mea Prykäri  2007  Oulun Lohet    1:30.12  3:09.73  4:46.31    6:16.71   
                     
 
Laji 11, 400m VU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    1:10.93  2:26.82  3:44.48    5:00.09   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906    1:10.88  2:29.67  3:51.01    5:09.59   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    1:16.40  2:38.13  3:59.15    5:13.22   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    1:14.71  2:38.12  4:00.15    5:18.80   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    1:21.35  2:45.98  4:10.27    5:31.21   
Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö    1:19.01  2:43.20  4:08.91    5:32.86   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    1:19.09  2:44.73  4:11.66    5:35.36   
Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    1:19.09  2:44.45  4:12.08    5:36.94   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    1:17.72  2:43.71  4:12.12    5:39.14   
10  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    1:22.62  2:53.14  4:24.94    5:52.05   
11  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    1:23.94  2:55.72  4:26.88    5:54.26   
12  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    1:24.49  2:55.62  4:26.72    5:56.50   
13  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    1:23.96  2:55.80  4:28.35    5:57.92   
14  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    1:43.75  3:35.15  5:27.87    7:15.36   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
Laji 11, 400m VU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    1:05.31  2:14.33  3:23.06    4:30.79   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    1:10.57  2:25.47  3:40.13    4:54.06   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    1:10.75  2:26.25  3:42.16    4:54.14   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    1:09.01  2:23.66  3:40.22    4:55.96   
Anni Willman  2001  Oulun Lohet    1:08.73  2:23.90  3:40.69    4:58.36   
Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    1:13.88  2:32.85  3:51.31    5:07.01   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    1:14.82  2:33.90  3:51.96    5:07.86   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    1:13.12  2:33.19  3:52.90    5:09.68   
Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    1:13.13  2:35.97  3:59.65    5:19.90   
10  Essi Juntunen  2003  Oulun Lohet    1:16.12  2:38.57  4:00.96    5:20.29   
11  Greta Suorsa  2003  Oulun Lohet    1:25.71  2:59.34  4:33.69    6:05.03   
12  Liisa Pasma  2002  Oulun Lohet    1:31.00  3:09.96  4:48.40    6:19.27   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:38 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 12, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    1:16.09  2:39.61  4:03.64    5:26.88   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    1:22.29  2:55.87  4:32.40    6:08.01   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    1:25.16  3:00.76  4:38.45    6:14.10   
Tuomas Pääaho  2008  Oulun Lohet    1:42.96  3:39.93  5:33.27    7:20.23   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    1:05.38  2:14.71  3:24.88    4:33.29   
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    1:08.93  2:23.68  3:37.87    4:50.59   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    1:12.40  2:32.27  3:52.49    5:09.56   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    1:13.28  2:32.54  3:52.45    5:12.01   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot    1:21.55  2:53.20  4:24.36    5:50.55   
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot    1:41.71  3:33.76  5:24.87    7:15.21   
                     
 
Laji 12, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    1:01.00  2:05.07  3:07.91    4:09.16   
Elias Juntunen  2002  Oulun Uinti 1906    1:00.65  2:04.06  3:07.86    4:09.80   
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906    1:01.24  2:05.96  3:11.23    4:17.56   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    1:03.05  2:10.08  3:18.50    4:23.98   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    1:06.84  2:22.29  3:37.38    4:48.67   
Juho Keränen  2002  Oulun Lohet    1:08.44  2:24.61  3:42.66    4:56.67   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    1:07.94  2:24.50  3:42.62    5:00.21   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906    1:11.58  2:29.91  3:49.14    5:08.43   
Kalle Turunen  2001  Oulun Uinti 1906    1:12.13  2:33.78  3:55.96    5:19.67   
10  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    1:16.05  2:38.32  4:01.81    5:22.10   
11  Niko Savilakso  2003  Oulun Lohet    1:17.36  2:42.40  4:08.27    5:31.07   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            DNS   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 13, 50m SU T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sara Laukkanen  2009  Haukiputaan Heitto            47.93   
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            48.67   
Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit            50.66   
Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            51.66   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            52.82   
Mona Sarja  2009  Vieskan Uimarit            53.49   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            54.23   
Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906            56.84   
Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            59.82   
10  Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            1:00.80   
Pinja Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 14, 50m SU P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Santeri Vanhala  2008  Oulun Uinti 1906            45.09   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            45.24   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            45.90   
Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906            46.22   
Paavo Kilpeläinen  2008  Oulun Uinti 1906            48.28   
Oliver Norrena  2008  Oulun Uinti 1906            50.27   
Luka Walter  2008  Oulun Uinti 1906            53.12   
Waltteri Väisänen  2008  Oulun Lohet            56.51   
Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            57.94   
10  Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit            58.53   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:58   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 15, 100m SU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    39.62        1:20.03   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    39.34        1:21.21   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    39.98        1:22.20   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    42.04        1:24.21   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    42.23        1:25.71   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    42.65        1:26.35   
Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906    43.08        1:26.50   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    42.93        1:26.76   
Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    44.23        1:29.20   
10  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    43.68        1:29.75   
11  Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    45.35        1:30.49   
12  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    46.29        1:33.75   
13  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    46.14        1:33.99   
14  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    46.95        1:34.61   
15  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    45.47        1:34.72   
16  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    47.99        1:36.68   
17  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    48.05        1:38.69   
18  Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit    47.38        1:38.81   
19  Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            1:42.36   
20  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            1:44.47   
21  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    54.49        1:47.69   
22  Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit    55.89        1:52.07   
23  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906    56.17        1:52.27   
24  Mona Sarja  2009  Vieskan Uimarit    58.44        1:58.83   
25  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet    58.87        2:01.28   
Ella Haapamäki  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Netta Kaarlela  2008  Nivalan Saukot            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Ronja Hautamäki  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 15, 100m SU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    32.46        1:05.89   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    34.99        1:12.34   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    35.49        1:12.95   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    36.04        1:14.88   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    36.30        1:15.83   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.92        1:18.94   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    38.70        1:19.01   
Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    38.20        1:19.24   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    38.33        1:19.49   
10  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    39.85        1:21.32   
11  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    39.58        1:21.77   
12  Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    40.79        1:24.10   
13  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    41.94        1:24.83   
14  Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö    41.99        1:25.72   
15  Anni Backman  2006  Oulun Uinti 1906    41.81        1:26.73   
16  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    42.10        1:26.79   
17  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    41.81        1:27.05   
18  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    42.52        1:28.48   
19  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    43.58        1:30.76   
20  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    43.77        1:31.54   
21  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    46.26        1:34.06   
22  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906            1:34.10   
23  Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot    46.34        1:34.63   
24  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906            1:37.74   
25  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    47.51        1:41.99   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            DNS   
Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 15, 100m SU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906    30.79        1:03.61   
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    31.50        1:05.33   
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    31.84        1:06.30   
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    32.84        1:07.16   
Sole Piirainen  2002  Swimming Club Vuokatti    32.47        1:07.80   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    33.45        1:08.78   
Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet    33.87        1:09.56   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    33.29        1:09.70   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    34.38        1:09.74   
10  Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    33.61        1:09.91   
11  Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    34.52        1:11.98   
12  Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    34.67        1:12.75   
13  Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    34.85        1:12.87   
14  Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    43.67        1:29.87   
15  Ella Kananen  2004  Kempeleen Pyrintö    49.40        1:43.89   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:58 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:25   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 16, 100m SU P13, P15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    36.29        1:14.80   
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    40.09        1:21.36   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    40.20        1:22.94   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    41.35        1:25.44   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    43.47        1:29.29   
Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906    43.42        1:30.18   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    45.83        1:34.54   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura    47.63        1:35.32   
Juho Rytilahti  2006  Oulun Uinti 1906    51.27        1:49.39   
10  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet    55.81        1:52.25   
Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 16, 100m SU P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    33.75        1:09.68   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    34.52        1:11.75   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    35.33        1:13.48   
Artturi Väänänen  2005  Oulun Uinti 1906    40.24        1:22.88   
Ilari Raesalmi  2005  Oulun Uinti 1906    47.60        1:33.34   
                     
 
Laji 16, 100m SU P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    29.88        1:01.40   
Joakim Harjaks  2002  Oulun Uinti 1906    30.16        1:02.26   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    31.42        1:04.40   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    32.34        1:08.74   
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    37.16        1:16.32   
Herman Salmela  2003  Nivalan Saukot    39.40        1:18.89   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    42.81        1:27.64   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    29.12        1:33.02   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:25 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:17   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 17, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906    42.79        1:27.78   
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet    41.41        1:29.03   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906    43.52        1:31.32   
Sara Laukkanen  2009  Haukiputaan Heitto    44.66        1:32.28   
Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit    46.40        1:38.85   
Enna Alasuutari  2009  Oulun Lohet    52.64        1:52.56   
                     
 
Laji 17, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    35.49        1:14.48   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    36.06        1:14.82   
Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    35.67        1:15.29   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    36.50        1:16.34   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    36.35        1:16.35   
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    37.92        1:16.68   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    37.15        1:17.10   
Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    37.77        1:17.60   
Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    38.47        1:18.02   
10  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    37.76        1:18.97   
11  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    38.51        1:19.83   
12  Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    38.40        1:20.03   
13  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    39.47        1:21.96   
14  Minea Kynkäänniemi  2007  Haukiputaan Heitto    39.20        1:22.92   
15  Noora Tuominen  2007  Haukiputaan Heitto    39.18        1:23.42   
16  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    40.32        1:24.85   
17  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    40.56        1:24.90   
18  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    40.90        1:25.71   
19  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    41.75        1:25.98   
20  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    40.15        1:26.14   
21  Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit    42.29        1:26.44   
22  Milla Moilanen  2007  Haukiputaan Heitto    43.54        1:27.46   
23  Emma Kukkonen  2008  Haukiputaan Heitto    44.44        1:32.78   
24  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet    43.13        1:34.13   
25  Amaya Luukkonen  2008  Oulun Uinti 1906    43.90        1:34.42   
26  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    45.89        1:37.12   
27  Helmi Pekkala  2008  Oulun Lohet    49.76        1:44.93   
28  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906    51.62        1:47.08   
29  Emma Koskela  2007  Vieskan Uimarit    52.72        1:50.32   
30  Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet    52.86        1:50.64   
31  Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit    53.64        1:50.85   
32  Netta Kaarlela  2008  Nivalan Saukot    56.21        1:54.33   
33  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet    56.97        2:00.81   
Ella Haapamäki  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Moona Leinonen  2008  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906    31.38        1:05.60   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    31.78        1:06.19   
Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    32.95        1:07.54   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    33.41        1:07.58   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    32.63        1:08.15   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    33.79        1:09.96   
Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit    33.41        1:10.18   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    33.90        1:10.27   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    33.44        1:10.30   
10  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    33.95        1:10.58   
11  Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    33.45        1:10.96   
12  Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    34.22        1:11.27   
13  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    35.29        1:13.23   
14  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    37.21        1:16.57   
15  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    37.33        1:17.43   
16  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    38.10        1:18.59   
17  Inka Tolonen  2006  Oulun Uinti 1906    38.17        1:19.81   
18  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    37.83        1:21.09   
19  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    38.74        1:21.71   
20  Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot    43.39        1:28.77   
21  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.72        1:29.48   
22  Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit    47.20        1:44.52   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            DNS   
Siiri Siponen  2005  Haukiputaan Heitto            DNS   
Ailiina Koskinen  2005  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet    28.84        59.69   
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    28.77        59.69   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    29.26        59.86   
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    28.91        1:00.37   
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    29.16        1:00.38   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    29.25        1:00.48   
Sole Piirainen  2002  Swimming Club Vuokatti    29.48        1:00.83   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    29.46        1:01.57   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    29.65        1:01.76   
10  Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    29.96        1:01.81   
11  Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    30.17        1:02.97   
12  Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    30.32        1:03.32   
13  Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    30.47        1:04.08   
14  Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    31.70        1:04.76   
15  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    31.50        1:04.82   
16  Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    30.74        1:04.94   
17  Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    32.16        1:06.48   
18  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    32.06        1:06.78   
19  Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö    32.18        1:07.42   
20  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    32.78        1:07.82   
21  Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    32.91        1:08.25   
22  Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    32.15        1:08.60   
23  Greta Suorsa  2003  Oulun Lohet    37.04        1:17.16   
24  Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot    38.70        1:23.62   
25  Ella Kananen  2004  Kempeleen Pyrintö    40.92        1:24.12   
Hei Yu Wong  2001  Nivalan Saukot            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:17 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:40   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto    37.42        1:19.88   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet    40.71        1:24.70   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    42.70        1:32.15   
Oliver Norrena  2008  Oulun Uinti 1906    46.17        1:37.50   
Jeriko Helanen  2008  Oulun Lohet    45.95        1:37.67   
Paavo Kilpeläinen  2008  Oulun Uinti 1906    46.19        1:38.70   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet    48.72        1:40.99   
Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet    50.73        1:46.65   
Sami Nikula  2008  Haukiputaan Heitto            DNS   
Waltteri Väisänen  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    33.84        1:09.52   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    34.68        1:10.77   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906    34.92        1:13.30   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    35.06        1:14.26   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    36.83        1:15.00   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    35.85        1:15.56   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    36.48        1:16.30   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    37.47        1:19.45   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    38.78        1:19.82   
10  Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906    39.21        1:19.89   
11  Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    38.88        1:19.98   
12  Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    38.65        1:21.52   
13  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    38.41        1:21.80   
14  Artem Teryaev  2007  Oulun Uinti 1906    40.08        1:22.60   
15  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    39.59        1:24.09   
16  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906    39.62        1:24.22   
17  Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura    41.14        1:24.95   
18  Julius Katajaharju  2007  Oulun Uinti 1906    40.86        1:26.84   
19  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    40.93        1:27.23   
20  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906    41.38        1:27.26   
21  Sandy Yin  2007  Oulun Lohet    44.44        1:34.27   
22  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906    46.38        1:35.38   
23  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet    46.78        1:38.71   
24  Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906    48.10        1:40.66   
25  Viljo Soini  2007  Oulun Lohet    52.09        1:44.40   
26  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet    50.98        1:47.90   
Elias Hassinen  2007  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
Laji 18, 100m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    28.50        58.90   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    28.85        1:00.08   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    30.56        1:03.26   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    29.54        1:04.21   
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    31.00        1:04.38   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot    33.30        1:09.81   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    33.36        1:10.83   
Matias Perälä  2005  Iisalmen Uimarit    33.64        1:13.04   
Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    35.21        1:14.08   
10  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    35.48        1:14.72   
11  Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto    36.52        1:18.35   
12  Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot    46.12        1:37.74   
                     
 
Laji 18, 100m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    25.91        54.06   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    26.08        55.16   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    26.86        55.45   
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    26.95        55.77   
Elias Juntunen  2002  Oulun Uinti 1906    27.56        56.80   
Joakim Harjaks  2002  Oulun Uinti 1906    27.09        57.14   
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906    27.87        58.02   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    28.46        58.43   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    28.48        59.12   
10  Niklas Raesalmi  2002  Oulun Uinti 1906    28.53        59.25   
11  Juho Keränen  2002  Oulun Lohet    28.82        59.74   
12  Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    29.40        1:01.22   
13  Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    29.95        1:03.31   
14  Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    30.85        1:03.83   
15  Herman Salmela  2003  Nivalan Saukot    33.63        1:09.34   
16  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    34.22        1:11.55   
17  Niko Savilakso  2003  Oulun Lohet    35.95        1:14.71   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            DNS   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:40 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:40   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m SKU Masters naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    39.22        1:24.49   
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    39.81        1:24.97   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:40 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:40   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 20, 100m SKU Masters miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mostafa Ismail  1989  Oulun Lohet    31.18        1:09.07   
Arto Katajamäki  1972  Haukiputaan Heitto    35.52        1:14.99   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906    36.07        1:15.95   
Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto    34.95        1:16.15   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906    39.00        1:22.26   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    38.78        1:25.42   
Mika Piirainen  1973  Oulun Uinti 1906    46.56        1:37.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:40 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:51   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 21, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906            51.29   
Pinja Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            54.96   
Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            56.20   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            56.37   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906            56.75   
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            1:09.35   
                     
 
Laji 21, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906            35.01   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto            35.79   
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906            36.66   
Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906            37.91   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            38.17   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet            38.41   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            39.35   
Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906            39.78   
Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906            41.17   
10  Noora Tuominen  2007  Haukiputaan Heitto            43.68   
11  Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906            43.83   
12  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            44.49   
13  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            44.54   
14  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            45.40   
15  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906            45.80   
16  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            46.17   
17  Minea Kynkäänniemi  2007  Haukiputaan Heitto            46.34   
18  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906            47.14   
19  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906            47.22   
20  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            47.26   
21  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            47.95   
22  Amaya Luukkonen  2008  Oulun Uinti 1906            48.94   
23  Laura Rytilahti  2008  Oulun Uinti 1906            49.72   
24  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto            49.84   
25  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            50.40   
26  Lotta Päiveröinen  2007  Nivalan Saukot            50.70   
27  Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            51.25   
28  Netta Kaarlela  2008  Nivalan Saukot            54.40   
29  Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906            55.52   
Ella Haapamäki  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
Laji 21, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906            30.56   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            32.03   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            33.36   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            33.94   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            34.03   
Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö            34.33   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            35.08   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906            35.26   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö            35.44   
10  Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            35.47   
10  Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot            35.47   
12  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            35.55   
13  Elizaveta Salmela  2005  Vieskan Uimarit            35.89   
14  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            36.56   
15  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906            36.72   
16  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            37.65   
17  Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906            37.85   
18  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906            37.95   
19  Anni Backman  2006  Oulun Uinti 1906            38.35   
20  Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906            38.41   
21  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö            39.83   
22  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö            39.84   
23  Ailiina Koskinen  2005  Haukiputaan Heitto            41.35   
24  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906            41.43   
25  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            42.49   
26  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906            43.11   
27  Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot            43.97   
28  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            44.73   
29  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            45.93   
30  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906            46.14   
31  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            46.80   
32  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906            47.09   
                     
 
Laji 21, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906            29.24   
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet            29.98   
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906            30.18   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906            30.41   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            30.87   
Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet            30.93   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura            31.11   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            31.17   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto            31.84   
10  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            31.90   
11  Laura Markuksela  2004  Oulun Uinti 1906            31.98   
12  Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            32.14   
13  Iiris Isokoski  2003  Oulun Lohet            32.62   
14  Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906            32.93   
15  Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti            33.05   
16  Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö            33.40   
17  Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            34.38   
18  Liisa Pasma  2002  Oulun Lohet            41.63   
19  Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot            45.58   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:51 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 22, 50m PU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            43.36   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            46.75   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            46.90   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            48.79   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            49.56   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            51.97   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            59.13   
                     
 
Laji 22, 50m PU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906            36.86   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906            38.16   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            40.12   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto            44.47   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            46.69   
Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            49.01   
Sandy Yin  2007  Oulun Lohet            52.31   
Viljo Soini  2007  Oulun Lohet            53.17   
Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            56.76   
10  Juho Rytilahti  2006  Oulun Uinti 1906            57.37   
                     
 
Laji 22, 50m PU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            29.11   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906            31.04   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            35.86   
Artturi Väänänen  2005  Oulun Uinti 1906            38.02   
Ilari Raesalmi  2005  Oulun Uinti 1906            38.19   
Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto            41.10   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot            43.46   
                     
 
Laji 22, 50m PU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906            25.87   
Arttu Erkinaro  1992  Oulun Uinti 1906            25.90   
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet            26.74   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906            27.77   
Noa Mäkelä  2001  Oulun Uinti 1906            28.24   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            28.50   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            28.80   
Mostafa Ismail  1989  Oulun Lohet            28.81   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906            29.35   
10  Joakim Harjaks  2002  Oulun Uinti 1906            29.38   
11  Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            29.84   
12  Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            30.76   
13  Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            31.06   
14  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            38.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 23, 25m RU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            29.35   
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            32.78   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 24, 25m RU P9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit            27.55   
Hugo Pörhölä  2010  Oulun Uinti 1906            27.95   
Eelis Illikainen  2010  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Peetu Pulkkinen  2010  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:39   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 25, 50m RU T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            51.77   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            52.38   
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            52.96   
Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            1:07.36   
Pinja Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            1:08.54   
Enna Alasuutari  2009  Oulun Lohet            1:10.18   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Sara Laukkanen  2009  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:39 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:43   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 26, 50m RU P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            47.88   
Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906            50.59   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            52.48   
Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906            53.28   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            56.96   
Luka Walter  2008  Oulun Uinti 1906            58.88   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            1:00.35   
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            1:03.05   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            1:06.12   
Jeriko Helanen  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:43 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:26   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 27, 200m SKU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    33.51  1:09.34  1:50.53    2:24.78   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    34.02  1:11.04  1:55.24    2:29.28   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    35.47  1:16.04  2:00.44    2:36.41   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    35.52  1:18.62  2:04.52    2:40.19   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    37.23  1:16.86  2:05.12    2:40.45   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906    36.16  1:15.21  2:04.31    2:41.25   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.12  1:21.17  2:08.31    2:45.71   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    36.75  1:22.77  2:08.81    2:46.39   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    39.11  1:20.82  2:10.11    2:48.22   
10  Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.40  1:24.62  2:11.66    2:48.54   
11  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906    38.02  1:21.84  2:13.17    2:50.32   
12  Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    40.04  1:26.44  2:16.06    2:54.98   
13  Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    39.58  1:24.83  2:17.52    2:55.51   
14  Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    37.17  1:24.10  2:15.02    2:55.64   
15  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    42.38  1:26.82  2:21.05    3:00.72   
16  Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    39.50  1:28.83  2:19.83    3:02.15   
17  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    42.61  1:29.04  2:23.89    3:03.77   
18  Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906    42.70  1:31.34  2:22.36    3:04.37   
19  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    44.71  1:30.63  2:26.13    3:04.95   
20  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    42.47  1:29.80  2:24.79    3:05.14   
20  Anni Backman  2006  Oulun Uinti 1906    41.39  1:30.56  2:25.40    3:05.14   
22  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    43.13  1:32.14  2:26.49    3:05.45   
23  Iinu Tiainen  2007  Oulun Lohet    41.82  1:32.42  2:23.20    3:05.76   
24  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    42.39  1:30.82  2:28.71    3:08.27   
25  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    45.96  1:34.75  2:27.71    3:11.06   
26  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    42.37  1:35.46  2:33.14    3:13.12   
27  Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    50.68  1:40.94  2:32.12    3:13.80   
28  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    45.90  1:36.72  2:32.06    3:14.98   
29  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    46.98  1:38.83  2:32.87    3:15.54   
30  Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    49.63  1:41.72  2:34.25    3:16.11   
31  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    43.59  1:39.35  2:35.94    3:16.99   
32  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    47.75  1:37.10  2:35.86    3:17.19   
33  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    47.31  1:36.17  2:33.23    3:17.64   
34  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    47.52  1:37.60  2:35.25    3:18.07   
35  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    45.27  1:32.23  2:33.65    3:18.30   
36  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    48.56  1:37.96  2:34.03    3:19.96   
37  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    51.27  1:39.52  2:37.57    3:20.89   
38  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    45.73  1:36.62  2:36.64    3:21.02   
39  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    48.59  1:39.74  2:39.70    3:22.36   
40  Mea Prykäri  2007  Oulun Lohet    49.99  1:43.39  2:38.31    3:22.56   
41  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    47.27  1:42.43  2:37.69    3:24.07   
42  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    48.97  1:39.04  2:38.41    3:25.59   
43  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö    48.01  1:38.64  2:43.04    3:30.40   
44  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    48.98  1:46.75  2:46.73    3:32.04   
45  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    52.34  1:44.01  2:48.49    3:35.11   
46  Emma Olivia Mattila  2007  Oulun Uinti 1906    51.36  1:47.67  2:46.32    3:35.35   
47  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    54.06  1:47.24  2:47.62    3:35.81   
48  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    51.84  1:46.55  2:51.51    3:39.75   
49  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007  Oulun Lohet    56.70  1:54.62  2:56.32    3:44.04   
50  Riia Aho  2007  Oulun Lohet    59.09  1:59.39  2:59.10    3:47.45   
51  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit    56.48  1:53.50  2:57.56    3:47.51   
52  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906    58.10  1:58.95  3:01.89    3:54.89   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            DNS   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto            DNS   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ronja Hautamäki  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 27, 200m SKU T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    30.64  1:11.14  1:54.30    2:28.93   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    34.21  1:12.00  1:57.27    2:30.14   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    33.32  1:16.00  2:00.35    2:35.99   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    35.38  1:16.85  2:00.90    2:36.81   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    33.25  1:14.64  2:02.01    2:36.89   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    33.55  1:12.94  2:03.70    2:38.75   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    35.03  1:19.98  2:11.19    2:47.78   
Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    37.85  1:22.31  2:15.34    2:54.18   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    41.09  1:28.37  2:23.25    3:02.55   
10  Greta Suorsa  2003  Oulun Lohet    42.11  1:30.45  2:25.01    3:08.43   
11  Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    43.44  1:33.18  2:30.04    3:13.93   
12  Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot    45.70  1:42.12  2:43.85    3:32.78   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
Sonja Portin  1998  Oulun Lohet            DNS   
Iiris Isokoski  2003  Oulun Lohet            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:26 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:02   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 28, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    38.44  1:20.63  2:10.90    2:48.78   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    40.66  1:24.89  2:19.68    3:00.66   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    41.57  1:28.24  2:27.62    3:06.41   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    44.36  1:33.79  2:25.11    3:08.97   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    44.06  1:34.58  2:33.15    3:16.57   
Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906    48.63  1:37.91  2:38.06    3:22.33   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    52.18  1:43.60  2:51.42    3:37.64   
Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    55.46  1:51.61  2:58.34    3:44.41   
Julius Katajaharju  2007  Oulun Uinti 1906    55.18  1:56.83  3:10.34    3:58.56   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            DNF   
Artem Teryaev  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Santeri Vanhala  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 28, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miro Vasko  1993  Oulun Uinti 1906    26.91  58.95  1:35.40    2:06.86   
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    27.74  1:00.62  1:38.54    2:09.19   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    33.07  1:09.53  1:52.88    2:24.82   
Juho Keränen  2002  Oulun Lohet    32.39  1:11.00  1:53.34    2:26.67   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    31.02  1:09.61  1:53.51    2:27.08   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    32.56  1:13.12  2:00.69    2:34.40   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    33.90  1:13.37  2:02.56    2:36.86   
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    36.44  1:17.68  2:03.23    2:38.74   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    35.63  1:17.18  2:09.04    2:47.24   
10  Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto    33.81  1:18.33  2:10.28    2:50.05   
11  Artturi Väänänen  2005  Oulun Uinti 1906    40.03  1:26.19  2:16.22    2:55.36   
12  Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    39.96  1:25.73  2:23.30    3:01.18   
13  Niko Savilakso  2003  Oulun Lohet    40.44  1:27.48  2:20.88