2020-03-31   18:20:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hauki-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:57   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m RU P13, P15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    42.53        1:28.33   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    44.37        1:32.29   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906    45.43        1:32.64   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    45.51        1:37.47   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    45.67        1:37.91   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    48.03        1:38.59   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    46.91        1:39.28   
Sandy Yin  2007  Oulun Lohet    49.07        1:40.69   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    48.22        1:41.13   
10  Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    48.99        1:42.02   
11  Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    51.41        1:47.65   
12  Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit    52.60        1:48.45   
13  Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    51.25        1:48.60   
14  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    52.04        1:50.50   
15  Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    53.14        1:50.84   
16  Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906    55.65        1:51.40   
17  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906    53.83        1:52.37   
18  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906    53.75        1:54.22   
19  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    54.91        1:57.53   
20  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    56.81        2:00.39   
21  Eliel Käkelä  2008  Oulun Uinti 1906    57.40        2:02.88   
22  Okko-Pekka Häkkinen  2008  Oulun Uinti 1906    58.36        2:03.72   
23  Veeti Väyrynen  2009  Oulun Uinti 1906    1:00.02        2:05.00   
24  Onni Savola  2009  Oulun Uinti 1906    1:01.53        2:10.39   
25  Sami Kummu  2008  Oulun Uinti 1906    1:01.34        2:11.15   
26  Emil Järvinen  2008  Oulun Uinti 1906    1:02.11        2:11.90   
Otto Järvinen  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Paavo Haukilehto  2008  Oulun Uinti 1906            DNS   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Touko Hukkanen  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m RU P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    37.75        1:21.64   
Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906    38.18        1:21.97   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    39.83        1:23.75   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    39.25        1:25.19   
Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    47.33        1:36.66   
Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    48.41        1:41.47   
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot    51.57        1:49.31   
                     
 
Laji 10, 100m RU P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    30.39        1:04.24   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    33.26        1:07.99   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    31.93        1:08.24   
Noa Mäkelä  2001  Oulun Uinti 1906    33.07        1:09.04   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    33.63        1:09.93   
Niklas Raesalmi  2002  Oulun Uinti 1906    35.18        1:13.24   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    35.65        1:13.86   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    38.66        1:23.85   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906            DNS   
Matti Nikula  1960  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner