Resultat för Hauki-uinnit 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Hauki-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:49 |
|
|
Järjestäjä |
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:16.09 |
2:39.61 |
4:03.64 |
|
5:26.88 |
|
2 |
Eduard Chirica |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:22.29 |
2:55.87 |
4:32.40 |
|
6:08.01 |
|
3 |
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:25.16 |
3:00.76 |
4:38.45 |
|
6:14.10 |
|
4 |
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
1:42.96 |
3:39.93 |
5:33.27 |
|
7:20.23 |
|
- |
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Hannuksela |
2004 |
Haukiputaan Heitto |
|
1:05.38 |
2:14.71 |
3:24.88 |
|
4:33.29 |
|
2 |
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:08.93 |
2:23.68 |
3:37.87 |
|
4:50.59 |
|
3 |
Nikolai Em |
2004 |
Oulun Lohet |
|
1:12.40 |
2:32.27 |
3:52.49 |
|
5:09.56 |
|
4 |
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:13.28 |
2:32.54 |
3:52.45 |
|
5:12.01 |
|
5 |
Aatu Mäkinen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
1:21.55 |
2:53.20 |
4:24.36 |
|
5:50.55 |
|
6 |
Aleksi Peltosaari |
2004 |
Nivalan Saukot |
|
1:41.71 |
3:33.76 |
5:24.87 |
|
7:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m VU P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:01.00 |
2:05.07 |
3:07.91 |
|
4:09.16 |
|
2 |
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:00.65 |
2:04.06 |
3:07.86 |
|
4:09.80 |
|
3 |
Janne Tyni |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:01.24 |
2:05.96 |
3:11.23 |
|
4:17.56 |
|
4 |
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:03.05 |
2:10.08 |
3:18.50 |
|
4:23.98 |
|
5 |
Eemeli Kauppila |
2002 |
Oulun Lohet |
|
1:06.84 |
2:22.29 |
3:37.38 |
|
4:48.67 |
|
6 |
Juho Keränen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
1:08.44 |
2:24.61 |
3:42.66 |
|
4:56.67 |
|
7 |
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
1:07.94 |
2:24.50 |
3:42.62 |
|
5:00.21 |
|
8 |
Esa Päätalo |
1965 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:11.58 |
2:29.91 |
3:49.14 |
|
5:08.43 |
|
9 |
Kalle Turunen |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:12.13 |
2:33.78 |
3:55.96 |
|
5:19.67 |
|
10 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:16.05 |
2:38.32 |
4:01.81 |
|
5:22.10 |
|
11 |
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
1:17.36 |
2:42.40 |
4:08.27 |
|
5:31.07 |
|
- |
Heikki Koskela |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Miikka Mattila |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:49 |
|