2020-03-31   18:31:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hauki-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:40   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto    37.42        1:19.88   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet    40.71        1:24.70   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    42.70        1:32.15   
Oliver Norrena  2008  Oulun Uinti 1906    46.17        1:37.50   
Jeriko Helanen  2008  Oulun Lohet    45.95        1:37.67   
Paavo Kilpeläinen  2008  Oulun Uinti 1906    46.19        1:38.70   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet    48.72        1:40.99   
Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet    50.73        1:46.65   
Sami Nikula  2008  Haukiputaan Heitto            DNS   
Waltteri Väisänen  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    33.84        1:09.52   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    34.68        1:10.77   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906    34.92        1:13.30   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    35.06        1:14.26   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    36.83        1:15.00   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    35.85        1:15.56   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    36.48        1:16.30   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    37.47        1:19.45   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    38.78        1:19.82   
10  Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906    39.21        1:19.89   
11  Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    38.88        1:19.98   
12  Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    38.65        1:21.52   
13  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    38.41        1:21.80   
14  Artem Teryaev  2007  Oulun Uinti 1906    40.08        1:22.60   
15  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    39.59        1:24.09   
16  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906    39.62        1:24.22   
17  Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura    41.14        1:24.95   
18  Julius Katajaharju  2007  Oulun Uinti 1906    40.86        1:26.84   
19  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    40.93        1:27.23   
20  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906    41.38        1:27.26   
21  Sandy Yin  2007  Oulun Lohet    44.44        1:34.27   
22  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906    46.38        1:35.38   
23  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet    46.78        1:38.71   
24  Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906    48.10        1:40.66   
25  Viljo Soini  2007  Oulun Lohet    52.09        1:44.40   
26  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet    50.98        1:47.90   
Elias Hassinen  2007  Oulun Uinti 1906            DNS   
                     
 
Laji 18, 100m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    28.50        58.90   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    28.85        1:00.08   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    30.56        1:03.26   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    29.54        1:04.21   
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    31.00        1:04.38   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot    33.30        1:09.81   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    33.36        1:10.83   
Matias Perälä  2005  Iisalmen Uimarit    33.64        1:13.04   
Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    35.21        1:14.08   
10  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    35.48        1:14.72   
11  Jesse Manninen  2005  Haukiputaan Heitto    36.52        1:18.35   
12  Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot    46.12        1:37.74   
                     
 
Laji 18, 100m VU P11, P13, P15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    25.91        54.06   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    26.08        55.16   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    26.86        55.45   
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    26.95        55.77   
Elias Juntunen  2002  Oulun Uinti 1906    27.56        56.80   
Joakim Harjaks  2002  Oulun Uinti 1906    27.09        57.14   
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906    27.87        58.02   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    28.46        58.43   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    28.48        59.12   
10  Niklas Raesalmi  2002  Oulun Uinti 1906    28.53        59.25   
11  Juho Keränen  2002  Oulun Lohet    28.82        59.74   
12  Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    29.40        1:01.22   
13  Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    29.95        1:03.31   
14  Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    30.85        1:03.83   
15  Herman Salmela  2003  Nivalan Saukot    33.63        1:09.34   
16  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    34.22        1:11.55   
17  Niko Savilakso  2003  Oulun Lohet    35.95        1:14.71   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            DNS   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner