2020-03-31   19:24:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hauki-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Hauki-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:26   
  Järjestäjä  Haukiputaan Heitto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 27, 200m SKU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    33.51  1:09.34  1:50.53    2:24.78   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    34.02  1:11.04  1:55.24    2:29.28   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    35.47  1:16.04  2:00.44    2:36.41   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    35.52  1:18.62  2:04.52    2:40.19   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    37.23  1:16.86  2:05.12    2:40.45   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906    36.16  1:15.21  2:04.31    2:41.25   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.12  1:21.17  2:08.31    2:45.71   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    36.75  1:22.77  2:08.81    2:46.39   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    39.11  1:20.82  2:10.11    2:48.22   
10  Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.40  1:24.62  2:11.66    2:48.54   
11  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906    38.02  1:21.84  2:13.17    2:50.32   
12  Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    40.04  1:26.44  2:16.06    2:54.98   
13  Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    39.58  1:24.83  2:17.52    2:55.51   
14  Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    37.17  1:24.10  2:15.02    2:55.64   
15  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    42.38  1:26.82  2:21.05    3:00.72   
16  Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    39.50  1:28.83  2:19.83    3:02.15   
17  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    42.61  1:29.04  2:23.89    3:03.77   
18  Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906    42.70  1:31.34  2:22.36    3:04.37   
19  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    44.71  1:30.63  2:26.13    3:04.95   
20  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    42.47  1:29.80  2:24.79    3:05.14   
20  Anni Backman  2006  Oulun Uinti 1906    41.39  1:30.56  2:25.40    3:05.14   
22  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    43.13  1:32.14  2:26.49    3:05.45   
23  Iinu Tiainen  2007  Oulun Lohet    41.82  1:32.42  2:23.20    3:05.76   
24  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    42.39  1:30.82  2:28.71    3:08.27   
25  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    45.96  1:34.75  2:27.71    3:11.06   
26  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    42.37  1:35.46  2:33.14    3:13.12   
27  Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    50.68  1:40.94  2:32.12    3:13.80   
28  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    45.90  1:36.72  2:32.06    3:14.98   
29  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    46.98  1:38.83  2:32.87    3:15.54   
30  Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    49.63  1:41.72  2:34.25    3:16.11   
31  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    43.59  1:39.35  2:35.94    3:16.99   
32  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    47.75  1:37.10  2:35.86    3:17.19   
33  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    47.31  1:36.17  2:33.23    3:17.64   
34  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    47.52  1:37.60  2:35.25    3:18.07   
35  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    45.27  1:32.23  2:33.65    3:18.30   
36  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    48.56  1:37.96  2:34.03    3:19.96   
37  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    51.27  1:39.52  2:37.57    3:20.89   
38  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    45.73  1:36.62  2:36.64    3:21.02   
39  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    48.59  1:39.74  2:39.70    3:22.36   
40  Mea Prykäri  2007  Oulun Lohet    49.99  1:43.39  2:38.31    3:22.56   
41  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    47.27  1:42.43  2:37.69    3:24.07   
42  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    48.97  1:39.04  2:38.41    3:25.59   
43  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö    48.01  1:38.64  2:43.04    3:30.40   
44  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    48.98  1:46.75  2:46.73    3:32.04   
45  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    52.34  1:44.01  2:48.49    3:35.11   
46  Emma Olivia Mattila  2007  Oulun Uinti 1906    51.36  1:47.67  2:46.32    3:35.35   
47  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    54.06  1:47.24  2:47.62    3:35.81   
48  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    51.84  1:46.55  2:51.51    3:39.75   
49  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007  Oulun Lohet    56.70  1:54.62  2:56.32    3:44.04   
50  Riia Aho  2007  Oulun Lohet    59.09  1:59.39  2:59.10    3:47.45   
51  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit    56.48  1:53.50  2:57.56    3:47.51   
52  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906    58.10  1:58.95  3:01.89    3:54.89   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            DNS   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto            DNS   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ronja Hautamäki  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 27, 200m SKU T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    30.64  1:11.14  1:54.30    2:28.93   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    34.21  1:12.00  1:57.27    2:30.14   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    33.32  1:16.00  2:00.35    2:35.99   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    35.38  1:16.85  2:00.90    2:36.81   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    33.25  1:14.64  2:02.01    2:36.89   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    33.55  1:12.94  2:03.70    2:38.75   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    35.03  1:19.98  2:11.19    2:47.78   
Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    37.85  1:22.31  2:15.34    2:54.18   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    41.09  1:28.37  2:23.25    3:02.55   
10  Greta Suorsa  2003  Oulun Lohet    42.11  1:30.45  2:25.01    3:08.43   
11  Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    43.44  1:33.18  2:30.04    3:13.93   
12  Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot    45.70  1:42.12  2:43.85    3:32.78   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
Sonja Portin  1998  Oulun Lohet            DNS   
Iiris Isokoski  2003  Oulun Lohet            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner