Resultater for Fynske Børnemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Fynske Børnemesterskaber | Udskriftsdato | 09 marts 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2019 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 50.64 | ||||||
2 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 51.26 | ||||||
3 | Sofie Trolle Larsen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 51.27 | ||||||
4 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 52.59 | ||||||
5 | Carla Korsgaard | 2009 | Ringe Svømme Klub | 53.66 | ||||||
6 | Tilde L. Andreasen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 54.38 | ||||||
7 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 55.36 | ||||||
8 | Sisse Plaugborg | 2009 | Ringe Svømme Klub | 56.85 | ||||||
9 | Ella Krogshede | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 57.04 | ||||||
10 | Caroline B. Guldborg | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 59.53 | ||||||
11 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.85 | ||||||
12 | Karoline-Valborg Nissen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.15 | ||||||
13 | Freja Kjellerup | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.53 | ||||||
- | Josefine Knudsen | 2009 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | DSQ | afslut på mave | |||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 38.58 | ||||||
2 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.22 | ||||||
3 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 42.29 | ||||||
4 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 45.07 | ||||||
5 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 46.57 | ||||||
6 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 46.64 | ||||||
7 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 46.96 | ||||||
8 | Luna Gilling | 2008 | H2Odense | 51.43 | ||||||
9 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 53.26 | ||||||
10 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 53.69 | ||||||
11 | Kamilla Hårbøl | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 55.43 | ||||||
12 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | 55.69 | ||||||
13 | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | 58.32 | ||||||
- | Katrine Vølund | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 43.16 | ||||||
2 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 43.25 | ||||||
3 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 43.47 | ||||||
4 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 43.53 | ||||||
5 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | 43.90 | ||||||
6 | Sarah Qvist | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 46.41 | ||||||
7 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | 46.93 | ||||||
8 | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | 52.39 | ||||||
9 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 53.80 | ||||||
10 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 54.77 | ||||||
11 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 56.85 | ||||||
- | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | sv på mave 20m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 marts 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |