Results for Hvidovre Medley Cup 4
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2019 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Berg | 2008 | 37.82 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
2 | Anna Sofie Skov | 2008 | 39.64 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 40.20 | |||||||||
3 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 42.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.88 | |||||||||
4 | Amalie Olsen | 2008 | 44.85 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Gagnér | 2008 | 45.15 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.83 | |||||||||
6 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 50.10 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 54.60 | |||||||||
7 | Freja Itenov | 2008 | 50.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
8 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 51.25 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 57.88 | |||||||||
9 | Laura Sandgreen | 2008 | 54.05 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Hinchely | 2008 | 58.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.54 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 39.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.85 | |||||||||
2 | Andrea Lage | 2009 | 45.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.93 | |||||||||
3 | Signe Skelvig | 2009 | 46.39 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 57.41 | |||||||||
4 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 49.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ella Strange | 2009 | 50.83 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
6 | Laura Storm Frimann | 2009 | 52.78 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Milling | 2009 | 53.46 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 48.88 | |||||||||
8 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 53.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.08 | |||||||||
- | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | DSQ | En hånd i afslutning | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.97 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Agergaard | 2010 | 44.89 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.31 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 45.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | |||||||||
3 | Elisabeth Thastum | 2010 | 49.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.18 | |||||||||
4 | Ida Hansen | 2010 | 55.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.43 | |||||||||
- | Alberte F Petersen | 2010 | DSQ | En hånd i afslutning | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 49.88 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 44.71 | EXTRA | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |