Results for Caroline af Ugglas knattesim 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 10 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2019 |
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cehline Eklund | 2011 | Väsby Simsällskap | 27.42 | ||||||
2 | Emilia Rosborg | 2011 | Ösmo Simsällskap | 29.80 | ||||||
3 | Miranda Jernroos | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.23 | ||||||
4 | Nova Björkman | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.16 | ||||||
5 | Alice From | 2011 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.86 | ||||||
6 | Amelie Cypriansen | 2012 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.71 | ||||||
- | Lina Almayahi | 2011 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marielle Jernroos | 2012 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Alphjärta | 2010 | Väsby Simsällskap | 22.57 | ||||||
2 | Stina Fleck | 2010 | Väsby Simsällskap | 23.15 | ||||||
3 | Minou Björklund | 2010 | Ösmo Simsällskap | 23.48 | ||||||
4 | Ella Johansson | 2010 | Väsby Simsällskap | 24.73 | ||||||
5 | Ida Renholm | 2010 | Väsby Simsällskap | 25.01 | ||||||
6 | Alva Östberg | 2010 | Turebergs Simklubb | 25.04 | ||||||
7 | Wilma Möllerberg Niska | 2010 | Väsby Simsällskap | 27.08 | ||||||
8 | Alicia Eklund | 2010 | Väsby Simsällskap | 27.18 | ||||||
9 | Minna Olsson | 2010 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.93 | ||||||
10 | Filippa Ågren | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.08 | ||||||
11 | Nefeli Antoniou | 2010 | Väsby Simsällskap | 28.96 | ||||||
12 | Katarina Alkas Alias | 2010 | Spårvägen Simförening | 29.02 | ||||||
13 | Filippa Wijkander | 2010 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.63 | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Lindgren | 2009 | Väsby Simsällskap | 19.46 | ||||||
2 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 21.00 | ||||||
3 | Linnea Ekstrand | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.42 | ||||||
4 | Liv Hilbers Larsen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.77 | ||||||
5 | Lovisa Silverbratt | 2009 | Danderyds Sim | 21.82 | ||||||
6 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 22.92 | ||||||
7 | Signe Backlund | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.95 | ||||||
8 | Moa Malmström | 2009 | Väsby Simsällskap | 23.40 | ||||||
9 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Sim | 23.44 | ||||||
10 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 23.46 | ||||||
11 | Julia Dijkstra | 2009 | Danderyds Sim | 23.51 | ||||||
12 | Tilde Liljequist | 2009 | Väsby Simsällskap | 23.77 | ||||||
13 | Alicia Melin | 2009 | Turebergs Simklubb | 23.78 | ||||||
14 | Olivia Kang | 2009 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.86 | ||||||
15 | Signe Roos | 2009 | Danderyds Sim | 23.94 | ||||||
16 | Johanna Åberg | 2009 | Norrtälje Simklubb | 23.97 | ||||||
17 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.03 | ||||||
18 | Molly Moback | 2009 | Ösmo Simsällskap | 24.08 | ||||||
19 | Nadia Wigren | 2009 | Ösmo Simsällskap | 24.41 | ||||||
20 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 24.76 | ||||||
21 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.06 | ||||||
22 | Lea Kalles | 2009 | Väsby Simsällskap | 25.17 | ||||||
23 | Emma Larsson | 2009 | Väsby Simsällskap | 25.64 | ||||||
24 | Noelia Cypriansen | 2009 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.70 | ||||||
25 | Edith Dinnesen | 2009 | Turebergs Simklubb | 25.85 | ||||||
26 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 26.11 | ||||||
27 | Lilly Hilbers Larsen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.80 | ||||||
28 | Elin Smeds | 2009 | Väsby Simsällskap | 29.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2019 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |