Tulokset Midsommercup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.70 | 1:04.24 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.62 | 1:10.23 | |||||
3 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.46 | 1:13.19 | |||||
4 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.52 | 1:14.00 | |||||
5 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.56 | 1:20.54 | |||||
6 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 40.00 | 1:23.43 | |||||
7 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.87 | 1:32.37 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.07 | 1:00.08 | |||||
2 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.28 | 1:01.66 | |||||
3 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 30.33 | 1:02.48 | |||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 30.23 | 1:03.06 | |||||
5 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 30.77 | 1:03.45 | |||||
6 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.67 | 1:05.62 | |||||
7 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.29 | 1:06.48 | |||||
8 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.28 | 1:06.85 | |||||
9 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 32.75 | 1:07.38 | |||||
10 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.64 | 1:07.49 | |||||
11 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 32.81 | 1:07.81 | |||||
12 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.60 | 1:08.12 | |||||
13 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 32.38 | 1:08.16 | |||||
14 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.05 | 1:08.90 | |||||
15 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.35 | 1:09.51 | |||||
16 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.14 | 1:11.07 | |||||
17 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 33.63 | 1:11.21 | |||||
18 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.69 | 1:11.56 | |||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.71 | 1:11.76 | |||||
20 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 34.33 | 1:12.14 | |||||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.41 | 1:13.82 | |||||
22 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.57 | 1:16.19 | |||||
23 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.19 | 1:16.27 | |||||
24 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.34 | 1:17.11 | |||||
25 | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.83 | 1:18.77 | |||||
26 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.57 | 1:19.67 | |||||
27 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.60 | 1:20.43 | |||||
28 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 39.16 | 1:21.16 | |||||
29 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 40.30 | 1:22.19 | |||||
30 | Hanh Kim Vu | 2004 | Frem Odense | 39.52 | 1:24.68 | |||||
31 | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 46.07 | 1:41.96 | |||||
- | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 29.88 | 1:01.85 | |||||
2 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.61 | 1:03.15 | |||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 30.68 | 1:03.19 | |||||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.67 | 1:03.41 | |||||
5 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.34 | 1:06.30 | |||||
6 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 31.98 | 1:06.36 | |||||
7 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.33 | 1:06.45 | |||||
8 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.75 | 1:07.04 | |||||
9 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.75 | 1:07.07 | |||||
10 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.18 | 1:07.81 | |||||
11 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.27 | 1:08.01 | |||||
12 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 31.58 | 1:08.28 | |||||
13 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 32.47 | 1:08.56 | |||||
14 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 32.82 | 1:09.68 | |||||
15 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.77 | 1:09.79 | |||||
16 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 34.46 | 1:10.14 | |||||
17 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 33.63 | 1:10.63 | |||||
18 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.64 | 1:10.91 | |||||
19 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 34.73 | 1:11.95 | |||||
20 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.75 | 1:12.34 | |||||
21 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 34.99 | 1:12.61 | |||||
22 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.16 | 1:13.25 | |||||
23 | Anne Kølby Christensen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.24 | 1:13.64 | |||||
24 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 34.45 | 1:13.67 | |||||
25 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 36.74 | 1:16.91 | |||||
26 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.67 | 1:17.14 | |||||
27 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.24 | 1:17.91 | |||||
28 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 35.85 | 1:17.92 | |||||
29 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.63 | 1:19.63 | |||||
30 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.46 | 1:19.76 | |||||
31 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.72 | 1:20.26 | |||||
32 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 40.66 | 1:22.62 | |||||
33 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 40.69 | 1:23.09 | |||||
34 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 40.14 | 1:23.42 | |||||
35 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.40 | 1:23.77 | |||||
36 | Freja Kvist | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 39.08 | 1:23.85 | |||||
37 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.47 | 1:24.28 | |||||
38 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.56 | 1:25.65 | |||||
39 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 40.00 | 1:25.76 | |||||
40 | Silje Helenius Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.69 | 1:27.30 | |||||
41 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.13 | 1:28.77 | |||||
42 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 43.90 | 1:33.22 | |||||
43 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 43.63 | 1:34.72 | |||||
- | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Thorup Kristensen | 2006 | Brønderslev SK08 | DNF | ||||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 32.58 | 1:08.43 | |||||
2 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 33.77 | 1:08.89 | |||||
3 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.50 | 1:09.93 | |||||
4 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 35.33 | 1:11.63 | |||||
5 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 33.76 | 1:11.80 | |||||
6 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 34.67 | 1:14.21 | |||||
7 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.48 | 1:15.43 | |||||
8 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 36.14 | 1:15.57 | |||||
9 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 36.69 | 1:15.96 | |||||
10 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.75 | 1:16.77 | |||||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 37.17 | 1:16.89 | |||||
12 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 36.53 | 1:18.09 | |||||
13 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.14 | 1:18.11 | |||||
14 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 36.72 | 1:18.36 | |||||
15 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 37.66 | 1:19.36 | |||||
16 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 36.83 | 1:19.67 | |||||
17 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 38.46 | 1:19.96 | |||||
18 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.06 | 1:19.99 | |||||
19 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.09 | 1:20.38 | |||||
20 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.43 | 1:20.81 | |||||
21 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.03 | 1:21.38 | |||||
22 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 39.53 | 1:21.60 | |||||
23 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 40.03 | 1:22.03 | |||||
24 | Johanne Kjær Sørensen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 39.98 | 1:23.59 | |||||
25 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 39.62 | 1:23.68 | |||||
26 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:24.49 | ||||||
27 | Cecilie Simmelkjær | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.42 | 1:25.13 | |||||
28 | Emma Hauerslev | 2007 | Brønderslev SK08 | 38.30 | 1:25.24 | |||||
29 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.95 | 1:25.95 | |||||
30 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.99 | 1:25.98 | |||||
31 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 40.99 | 1:26.78 | |||||
32 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.91 | 1:27.24 | |||||
33 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.00 | 1:27.41 | |||||
34 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 41.40 | 1:27.48 | |||||
35 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.98 | 1:28.70 | |||||
36 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.58 | 1:29.38 | |||||
37 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 42.40 | 1:29.61 | |||||
38 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 44.49 | 1:30.74 | |||||
39 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 43.05 | 1:30.83 | |||||
40 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.84 | 1:30.91 | |||||
41 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 40.32 | 1:31.62 | |||||
42 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.23 | 1:32.74 | |||||
43 | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 43.71 | 1:33.00 | |||||
44 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.06 | 1:33.89 | |||||
45 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 44.79 | 1:33.97 | |||||
46 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 44.18 | 1:34.42 | |||||
47 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 44.42 | 1:34.85 | |||||
48 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.94 | 1:35.07 | |||||
49 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 45.98 | 1:36.08 | |||||
50 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 44.50 | 1:36.13 | |||||
51 | Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 44.59 | 1:36.47 | |||||
52 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 42.92 | 1:38.91 | |||||
53 | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.61 | 1:39.11 | |||||
54 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.39 | 1:40.26 | |||||
55 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:40.88 | ||||||
56 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 45.13 | 1:41.53 | |||||
57 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.42 | 1:41.75 | |||||
58 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 50.04 | 1:43.73 | |||||
59 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 50.74 | 1:44.35 | |||||
60 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 51.08 | 1:45.65 | |||||
61 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | 47.20 | 1:47.37 | |||||
62 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 53.57 | 1:53.01 | |||||
63 | Aya Paulsen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 50.88 | 1:56.33 | |||||
64 | Karla Wittrup-Jensen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 58.01 | 2:03.24 | |||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 41.67 | 1:26.30 | |||||
2 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 43.02 | 1:31.74 | |||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 45.74 | 1:37.87 | |||||
4 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 47.63 | 1:38.85 | |||||
5 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 48.15 | 1:41.12 | |||||
6 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 52.16 | 1:49.91 | |||||
7 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 52.39 | 1:51.54 | |||||
8 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:28.08 | 3:02.27 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |