Results for Midsommercup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 35.13 | 1:19.75 | 2:13.25 | 2:56.62 | |||
2 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.18 | 1:25.98 | 2:19.80 | 2:59.32 | |||
3 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.25 | 1:25.10 | 2:15.84 | 2:59.60 | |||
4 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.77 | 1:27.06 | 2:19.17 | 3:02.29 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 33.54 | 1:13.88 | 2:01.63 | 2:40.02 | |||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.56 | 1:17.50 | 2:07.41 | 2:42.04 | |||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.36 | 1:18.94 | 2:07.55 | 2:44.54 | |||
4 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 33.47 | 1:16.68 | 2:09.21 | 2:47.54 | |||
5 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 35.90 | 1:20.50 | 2:07.99 | 2:49.07 | |||
6 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.79 | 1:25.63 | 2:15.65 | 2:53.07 | |||
7 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.28 | 1:21.91 | 2:12.20 | 2:53.40 | |||
8 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 38.18 | 1:26.92 | 2:15.83 | 2:59.28 | |||
9 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.34 | 1:27.51 | 2:18.83 | 2:59.44 | |||
10 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.71 | 1:26.10 | 2:21.80 | 3:03.41 | |||
11 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 40.36 | 1:28.30 | 2:25.87 | 3:05.58 | |||
12 | Anne Kølby Christensen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 40.54 | 1:28.88 | 2:25.50 | 3:05.82 | |||
13 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 40.69 | 1:28.94 | 2:28.26 | 3:10.20 | |||
14 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.05 | 1:30.37 | 2:29.14 | 3:13.59 | |||
15 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 47.26 | 1:36.80 | 2:34.99 | 3:19.31 | |||
16 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 44.87 | 1:34.98 | 2:35.84 | 3:20.73 | |||
17 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 39.87 | 1:32.24 | 2:32.75 | 3:21.13 | |||
18 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.89 | 1:38.89 | 2:39.66 | 3:26.39 | |||
19 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 49.07 | 1:40.53 | 2:43.21 | 3:29.58 | |||
20 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 56.04 | 1:48.19 | 2:59.97 | 3:51.21 | |||
- | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | afsl på mave i ryg | |||||
- | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | afsl på mave i ryg | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.59 | 1:28.48 | 2:20.67 | 3:00.55 | |||
2 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.73 | 1:26.15 | 2:22.30 | 3:05.56 | |||
3 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 44.99 | 1:34.16 | 2:29.82 | 3:10.50 | |||
4 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 45.53 | 1:37.20 | 2:36.57 | 3:16.62 | |||
5 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 43.96 | 1:34.40 | 2:31.12 | 3:16.98 | |||
6 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 52.03 | 1:41.59 | 3:26.28 | ||||
7 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.81 | 1:38.47 | 2:39.24 | 3:27.61 | |||
8 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.45 | 1:39.05 | 2:40.15 | 3:32.12 | |||
9 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 54.13 | 1:50.57 | 2:51.35 | 3:37.60 | |||
10 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.66 | 1:41.04 | 2:47.89 | 3:40.29 | |||
11 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.19 | 1:47.33 | 2:51.75 | 3:41.13 | |||
12 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.03 | 1:49.21 | 2:47.99 | 3:42.89 | |||
13 | Claramilla Kirstan | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.55 | 1:46.99 | 2:52.16 | 3:45.55 | |||
14 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 52.30 | 1:47.24 | 3:02.82 | 3:52.18 | |||
15 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:01.06 | 2:00.79 | 3:10.26 | 4:05.47 | |||
16 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 59.36 | 2:07.75 | 3:19.55 | 4:17.24 | |||
- | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | DNF | ||||||
- | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | afsl på mave i ryg | |||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | afsl på mave i ryg | |||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | på maven v 52 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |