Results for Midsommercup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 36.56 | 1:18.36 | |||||
2 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.52 | 1:19.67 | |||||
3 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.25 | 1:21.17 | |||||
4 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 38.92 | 1:21.85 | |||||
5 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.79 | 1:22.24 | |||||
6 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 41.16 | 1:27.22 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.81 | 1:15.65 | |||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.44 | 1:16.90 | |||||
3 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.99 | 1:19.11 | |||||
4 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.04 | 1:22.41 | |||||
5 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.44 | 1:24.73 | |||||
6 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 42.63 | 1:28.27 | |||||
7 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 41.45 | 1:28.85 | |||||
8 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 43.25 | 1:31.87 | |||||
9 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 43.82 | 1:32.41 | |||||
10 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.47 | 1:32.93 | |||||
11 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.63 | 1:36.83 | |||||
12 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.39 | 1:46.50 | |||||
13 | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 52.53 | 1:53.56 | |||||
14 | Mazen Sharaf | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 52.89 | 1:53.63 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.73 | 1:13.03 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.94 | 1:13.81 | |||||
3 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 36.85 | 1:19.16 | |||||
4 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 38.10 | 1:20.27 | |||||
5 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.49 | 1:21.13 | |||||
6 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.72 | 1:23.50 | |||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.43 | 1:24.22 | |||||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 41.45 | 1:28.31 | |||||
9 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.11 | 1:28.48 | |||||
10 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 41.90 | 1:29.08 | |||||
11 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 44.00 | 1:33.41 | |||||
12 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.20 | 1:33.52 | |||||
13 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.13 | 1:33.60 | |||||
14 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.02 | 1:37.78 | |||||
15 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 47.15 | 1:38.49 | |||||
16 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 47.82 | 1:39.07 | |||||
17 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 45.34 | 1:39.39 | |||||
18 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 50.96 | 1:45.39 | |||||
19 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 51.34 | 1:45.96 | |||||
20 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 51.56 | 1:48.24 | |||||
21 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 50.81 | 1:49.56 | |||||
22 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 53.01 | 1:53.35 | |||||
23 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 57.85 | 2:00.42 | |||||
- | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | Fl. flyben v start | |||||
- | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Fl. fl.b. e vend 25m | |||||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | ESB i vend v 50m | |||||
- | Sebastian Thielst | 2005 | Brønderslev SK08 | DSQ | 2 flyben e vend 25 m | |||||
- | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Assynk ben | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 41.22 | 1:24.91 | |||||
2 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.87 | 1:31.83 | |||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 45.61 | 1:33.33 | |||||
4 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 49.28 | 1:44.63 | |||||
5 | Lau Lamberg | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 51.31 | 1:45.67 | |||||
6 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 50.41 | 1:46.81 | |||||
7 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 50.90 | 1:47.81 | |||||
8 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 51.87 | 1:48.83 | |||||
9 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 52.56 | 1:50.03 | |||||
10 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.52 | 1:51.38 | |||||
11 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 53.16 | 1:51.53 | |||||
12 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 54.13 | 1:54.12 | |||||
13 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 55.07 | 1:55.13 | |||||
14 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 57.26 | 1:58.20 | |||||
15 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 55.41 | 1:58.84 | |||||
16 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 57.16 | 1:59.25 | |||||
17 | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 55.79 | 1:59.85 | |||||
18 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 58.91 | 2:02.64 | |||||
19 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 1:00.56 | 2:05.14 | |||||
20 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 57.47 | 2:05.71 | |||||
21 | Magnus Kjær Holm | 2008 | Ikast Svømmeklub | 1:01.47 | 2:07.19 | |||||
22 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:05.75 | 2:20.75 | |||||
23 | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | 1:07.11 | 2:22.23 | |||||
- | Christian Pedersen | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
- | Hjalte Nymann Bukholt | 2007 | Brønderslev SK08 | DSQ | Assynk arme v 5m | |||||
- | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | DSQ | Fl. flyben v start | |||||
- | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | DSQ | Crawltag v start | |||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
- | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.43 | 1:57.07 | |||||
2 | Oliver Søe | 2009 | DeltaSwim | 1:00.20 | 2:04.63 | |||||
- | Kristian Knudsen | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |