Results for Harboe Water Games 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Harboe Water Games 2019 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stvne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangr | Slagelse Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 29 juni 2019 |
Lb 28, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1920-2003 |
Sponsor: Arla food Slagelse |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 34.00 | 1:12.01 | 1:56.46 | 2:31.92 | |||
2 | Mie Mrkedal | 2003 | Holbk Svmme Klub | 36.12 | 1:18.05 | 2:05.62 | 2:41.61 | |||
- | Camille Konge Neess | 2003 | Dragsholm Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 28, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2004-2005 |
Sponsor: Arla food Slagelse |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 31.68 | 1:09.10 | 1:51.52 | 2:25.50 | |||
2 | Maja Buck | 2004 | Holbk Svmme Klub | 34.93 | 1:17.45 | 1:59.99 | 2:36.88 | |||
3 | Olivia Nielsen | 2004 | Nstved IF | 37.23 | 1:20.06 | 2:08.95 | 2:49.52 | |||
4 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 37.75 | 1:20.88 | 2:11.52 | 2:50.64 | |||
5 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 40.72 | 1:26.83 | 2:19.39 | 2:58.28 | |||
Lb 28, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 |
Sponsor: Arla food Slagelse |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svmmeklub | 35.98 | 1:20.72 | 2:06.97 | 2:45.18 | |||
2 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svmmeklub | 37.29 | 1:21.57 | 2:11.13 | 2:51.07 | |||
3 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Nstved IF | 38.97 | 1:22.69 | 2:14.14 | 2:56.49 | |||
4 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Nstved IF | 38.25 | 1:23.58 | 2:14.37 | 2:58.68 | |||
5 | Amalie Mnster Birk | 2007 | Kge Svmmeklub | 40.08 | 1:27.30 | 2:19.23 | 2:59.32 | |||
6 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 39.34 | 1:25.71 | 2:20.29 | 3:00.28 | |||
7 | Nana Andersen | 2006 | Holbk Svmme Klub | 39.73 | 1:27.29 | 2:21.39 | 3:02.39 | |||
8 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Nstved IF | 46.35 | 1:37.22 | 2:34.38 | 3:20.83 | |||
9 | Liva Vang Palsbll | 2007 | Holbk Svmme Klub | 43.11 | 1:38.11 | 2:35.35 | 3:24.83 | |||
10 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svmmeklub | 45.91 | 1:38.14 | 2:36.53 | 3:25.55 | |||
11 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svmmeklub | 48.06 | 1:41.36 | 2:43.01 | 3:33.45 | |||
12 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svmmeklub | 52.00 | 1:46.62 | 2:49.73 | 3:36.69 | |||
13 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svmmeklub | 49.52 | 1:42.95 | 2:48.23 | 3:38.59 | |||
- | Anna Hyer | 2007 | Kge Svmmeklub | DSQ | Sv p mave v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |