Results for Harboe Water Games 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2019 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 |
Sponsor: Semper Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 24.60 | ||||||
2 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 24.69 | ||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 24.81 | ||||||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 24.88 | ||||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 24.91 | ||||||
6 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.12 | ||||||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 25.24 | ||||||
8 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 25.26 | ||||||
9 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.58 | ||||||
10 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 25.71 | ||||||
11 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 25.90 | ||||||
12 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 26.06 | ||||||
13 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 26.33 | ||||||
14 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 28.62 | ||||||
15 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 33.27 | ||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Semper Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 25.84 | ||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 26.04 | ||||||
3 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 26.58 | ||||||
4 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 26.89 | ||||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 27.07 | ||||||
6 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 27.34 | ||||||
6 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 27.34 | ||||||
8 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 27.46 | ||||||
9 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 27.50 | ||||||
10 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 27.67 | ||||||
11 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 27.77 | ||||||
12 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 27.93 | ||||||
13 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.15 | ||||||
14 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 28.29 | ||||||
15 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 29.05 | ||||||
16 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 29.07 | ||||||
17 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.49 | ||||||
18 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.83 | ||||||
19 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 30.32 | ||||||
20 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 31.28 | ||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Semper Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 29.10 | ||||||
2 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.39 | ||||||
3 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.08 | ||||||
4 | Marius Danielsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 30.24 | ||||||
5 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.67 | ||||||
6 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 31.25 | ||||||
7 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 31.34 | ||||||
8 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 31.43 | ||||||
9 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 31.48 | ||||||
10 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.95 | ||||||
11 | Mikkel Munkholm | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.43 | ||||||
12 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.67 | ||||||
13 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 32.96 | ||||||
14 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 33.78 | ||||||
15 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 33.83 | ||||||
16 | Mic Langhoff Rasmussen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 34.50 | ||||||
17 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 34.87 | ||||||
18 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.07 | ||||||
19 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 35.80 | ||||||
20 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.82 | ||||||
21 | Jakob Bagge | 2006 | Kalundborg SK | 37.69 | ||||||
22 | Nicolai Raabymagle | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 44.49 | ||||||
- | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | DSQ | tyvstart | |||||
- | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Sponsor: Semper Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.85 | ||||||
2 | Peter Borg Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 31.00 | ||||||
3 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.04 | ||||||
4 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 31.17 | ||||||
5 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 31.57 | ||||||
6 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 32.53 | ||||||
7 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 33.19 | ||||||
8 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.01 | ||||||
9 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.65 | ||||||
10 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 35.44 | ||||||
11 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.70 | ||||||
12 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.48 | ||||||
13 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 37.62 | ||||||
14 | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | 41.93 | ||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Semper Danmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.09 | ||||||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.33 | ||||||
3 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 33.23 | ||||||
4 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 33.84 | ||||||
5 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 35.68 | ||||||
6 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 36.11 | ||||||
7 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 36.40 | ||||||
8 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 37.28 | ||||||
9 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 37.82 | ||||||
10 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | Kalundborg SK | 38.30 | ||||||
11 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 38.44 | ||||||
12 | Oliver Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.18 | ||||||
13 | Jonas Bacher | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.19 | ||||||
14 | Luca Stibolt Jensen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 41.17 | ||||||
15 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.18 | ||||||
16 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 42.04 | ||||||
17 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 43.23 | ||||||
18 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 43.46 | ||||||
19 | Julius Jakobsen | 2009 | Kalundborg SK | 44.37 | ||||||
20 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 45.52 | ||||||
21 | Benjamin Svenningsen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.78 | ||||||
22 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 47.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |