Resultater for Harboe Water Games 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2019 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 39, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 |
Sponsor: Rådhusapoteket Slagelse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 29.93 | 1:03.98 | |||||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.72 | 1:11.62 | |||||
3 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.89 | 1:11.97 | |||||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 34.32 | 1:15.91 | |||||
Løb 39, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Rådhusapoteket Slagelse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 33.86 | 1:12.69 | |||||
2 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 34.53 | 1:13.64 | |||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 35.56 | 1:16.07 | |||||
4 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.28 | 1:19.26 | |||||
5 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.69 | 1:20.35 | |||||
6 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.57 | 1:24.54 | |||||
7 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 43.07 | 1:34.37 | |||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | DSQ | esb v/25 | |||||
Løb 39, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Rådhusapoteket Slagelse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.87 | 1:22.79 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 39.92 | 1:24.81 | |||||
3 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 42.94 | 1:30.20 | |||||
4 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 43.49 | 1:31.58 | |||||
5 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 44.68 | 1:33.29 | |||||
6 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 45.52 | 1:35.65 | |||||
7 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 45.30 | 1:35.80 | |||||
8 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 46.90 | 1:37.98 | |||||
9 | Mikkel Munkholm | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 46.04 | 1:38.53 | |||||
10 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 48.30 | 1:41.29 | |||||
11 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.62 | 1:48.48 | |||||
- | Mic Langhoff Rasmussen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | 2 armt u/ vand v/sta | |||||
- | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | fødder ikke drej ud | |||||
Løb 39, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Sponsor: Rådhusapoteket Slagelse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 39.87 | 1:24.38 | |||||
2 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.55 | 1:34.58 | |||||
3 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.91 | 1:35.78 | |||||
4 | Peter Borg Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 45.94 | 1:36.38 | |||||
5 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.46 | 1:38.18 | |||||
6 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 48.92 | 1:39.54 | |||||
7 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 50.72 | 1:43.92 | |||||
8 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 55.81 | 1:57.53 | |||||
Løb 39, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Rådhusapoteket Slagelse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 47.76 | 1:37.99 | |||||
2 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 49.00 | 1:41.27 | |||||
3 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 53.41 | 1:51.14 | |||||
4 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 52.75 | 1:52.22 | |||||
5 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 55.78 | 1:55.22 | |||||
6 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 55.09 | 1:56.54 | |||||
7 | Jonas Bacher | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 55.36 | 1:59.27 | |||||
8 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 1:03.23 | 2:11.05 | |||||
9 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.69 | 2:14.60 | |||||
10 | Benjamin Svenningsen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.61 | 2:18.21 | |||||
11 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 1:10.19 | 2:23.08 | |||||
- | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | DSQ | arm forbi hofte | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |