2020-04-03   05:21:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1920-2019 
Sponsor: Kjerulff A/S Kia Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stv Mix 1  2000  Slagelse Svømmeklub            1:55.98   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      30.26        30.26   
  Elias Rought  2003      31.41        1:01.67   
  Tobias Daniel Larsen  2001      26.44        1:28.11   
  Regitze Gotthard  2002      27.87        1:55.98   
                     
Rsk Mix  1998  Ringe Svømme Klub            1:59.06   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      33.57        33.57   
  Sander Linde  2002      32.30        1:05.87   
  Kristoffer Desmareth  2000      26.69        1:32.56   
  Caroline Broholm  2003      26.50        1:59.06   
                     
Køge 1  2000  Køge Svømmeklub            2:03.32   
  Pernille Pedersen  2001      32.25        32.25   
  Mert Kaya  2001      32.28        1:04.53   
  Josefine Krumbak  2004      32.25        1:36.78   
  Joachim Poulsen  2006      26.54        2:03.32   
                     
Dragsholm Mix 1  2001  Dragsholm Svømmeklub            2:05.18   
  Sille Bachmann  2004      33.90        33.90   
  Thor Malmby Jørgin  2001      33.39        1:07.29   
  Camille Konge Neess  2003      32.73        1:40.02   
  Emil Osberg Poulsen  2003      25.16        2:05.18   
                     
Kalundborg Mix 1  2001  Kalundborg SK            2:06.10   
  Thea Kaiser  2004      32.78        32.78   
  Caroline Holm  2004      33.85        1:06.63   
  Jonas Rask  2006      35.60        1:42.23   
  Mikkel Mortensen  2003      23.87        2:06.10   
                     
Haslev Junior 1  2000  Haslev Svømmeklub            2:06.76   
  Anna Lind Petersen  2004      32.88        32.88   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      32.08        1:04.96   
  Albert U. Thystrup  2003      31.89        1:36.85   
  Nicoline Hansen  2004      29.91        2:06.76   
                     
Dragsholm Mix 2  1996  Dragsholm Svømmeklub            2:08.39   
  Andreas Ingvordsen  1996      29.32        29.32   
  Frederikke Poulsen  2006      39.16        1:08.48   
  Nichlas Jørgensen  2004      29.78        1:38.26   
  Kamille Lundberg  2003      30.13        2:08.39   
                     
Svøm Korsør Mix 1  2003  SVØM Korsør            2:16.09   
  Rasmus Bønsøe  2006      31.54        31.54   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      35.62        1:07.16   
  Caroline Søe Jepsen  2007      37.14        1:44.30   
  Viktoria Annabel Graulund  2007      31.79        2:16.09   
                     
Køge 2  2000  Køge Svømmeklub            2:17.56   
  Storm Melgaard  2007      34.26        34.26   
  Mejse Jakobsen  2007      42.14        1:16.40   
  Oliver Gadegaard  2003      30.08        1:46.48   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      31.08        2:17.56   
                     
10  Hsc Mix 1  2003  Holstebro Svømme Club            2:18.93   
  Joachim Norup Frøjk  2003      32.51        32.51   
  Laura Løh  2005      40.81        1:13.32   
  Katrine Nørfjand  2004      35.30        1:48.62   
  Mikkel Borreskov  2005      30.31        2:18.93   
                     
11  Køge 3  2003  Køge Svømmeklub            2:19.14   
  Amalie Mønster Birk  2007      40.76        40.76   
  Laurits Poulsen  2006      38.74        1:19.50   
  Sophia Christensen  2003      31.82        1:51.32   
  Philip H. Christensen  2004      27.82        2:19.14   
                     
12  Haslev Junior 2  2000  Haslev Svømmeklub            2:21.11   
  Jonas P. Dahrup  2004      35.41        35.41   
  Lærke Møller  2005      38.71        1:14.12   
  Julie Hansen Schilling  2004      35.70        1:49.82   
  Laurits Thøfner  2004      31.29        2:21.11   
                     
13  Kalundborg Mix 2  2004  Kalundborg SK            2:22.65   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      35.43        35.43   
  Anna Marott Hansen  2004      39.14        1:14.57   
  Cilas Skafte  2005      39.53        1:54.10   
  Noel Gjelstrup  2004      28.55        2:22.65   
                     
14  Stv Mix 2  2000  Slagelse Svømmeklub            2:25.15   
  Daniel Mir  2003      31.93        31.93   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      42.17        1:14.10   
  Viktor Kristiansen  2006      38.32        1:52.42   
  Frida Lauridsen  2005      32.73        2:25.15   
                     
15  Kalundborg Mix 3  2004  Kalundborg SK            2:27.44   
  Alba Seneca  2005      36.77        36.77   
  Magnus Dreyer  2007      39.86        1:16.63   
  Jonas Scheby Petersen  2007      41.47        1:58.10   
  Pauline Andersen  2005      29.34        2:27.44   
                     
16  Dragsholm Mix 3  2003  Dragsholm Svømmeklub            2:33.00   
  Anne Louise Ingleby  2003      43.59        43.59   
  Jesse Refsgaard  2003      35.69        1:19.28   
  Østen Pedersen  2005      40.70        1:59.98   
  Evelyn Nyborg  2005      33.02        2:33.00   
                     
17  Sydswim Mix 1  2004  Svømmeklubben Syd            2:33.20   
  Noa Riis  2008      37.47        37.47   
  Tine Lose  2005      47.01        1:24.48   
  William Bjørnsteen  2008      37.14        2:01.62   
  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004      31.58        2:33.20   
                     
18  Hg Super Kids  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:33.74   
  Kamille Bentsen  2006      37.17        37.17   
  Sebastian Aunt  2007      44.22        1:21.39   
  Mie Visler  2006      37.13        1:58.52   
  Phillip Knudsen  2007      35.22        2:33.74   
                     
19  Køge 4  2005  Køge Svømmeklub            2:33.87   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      38.74        38.74   
  Anna Høyer  2007      46.19        1:24.93   
  Lucas Emil Heinze  2005      33.26        1:58.19   
  Augusta Bollmann  2009      35.68        2:33.87   
                     
20  Svøm Korsør Mix 2  2002  SVØM Korsør            2:36.00   
  Christian Quist  2007      38.11        38.11   
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      42.94        1:21.05   
  Jonas Nørmark Larsen  2005      39.53        2:00.58   
  Naja-Amalie Hallengreen  2008      35.42        2:36.00   
                     
21  Sydswim Mix 2  2004  Svømmeklubben Syd            2:38.10   
  Regina Sander-Bjerge  2006      45.53        45.53   
  Jalte Harpsøe Halberg  2008      46.54        1:32.07   
  Anders Andresen  2006      36.00        2:08.07   
  Signe Bagge Møller  2004      30.03        2:38.10   
                     
22  Kalundborg Mix 4  2005  Kalundborg SK            2:38.47   
  Thilde Thomsen  2008      42.93        42.93   
  Rebecca Skov Vinding  2007      43.54        1:26.47   
  Johan Lykkebo Larsen  2007      41.77        2:08.24   
  Morten Broni Simonsen  2005      30.23        2:38.47   
                     
23  Hsc Mix 2  2003  Holstebro Svømme Club            2:39.75   
  Sidsel Tang Christensen  2007      40.57        40.57   
  Andrea Kramer Liboriussen  2007      50.53        1:31.10   
  Vlad Nazarov  2006      40.60        2:11.70   
  Nikolaj Pilgaard  2004      28.05        2:39.75   
                     
24  Hg Super Kids 2  2006  Herlufsholm Svømmeklub            2:43.82   
  Sebastian Svenningsen  2006      43.33        43.33   
  Cecilie Jakobsen  2008      44.54        1:27.87   
  Victoria Petersen  2008      40.53        2:08.40   
  Christian Bruus  2006      35.42        2:43.82   
                     
25  Køge 5  2005  Køge Svømmeklub            2:44.64   
  Amalie Haack  2007      43.77        43.77   
  Carl Gustav Christensen  2007      47.48        1:31.25   
  Calvin Christian Axen  2006                 
  Vica Lucie Axen  2008      2:44.64        2:44.64   
                     
26  Haslev Sommermix 2  2000  Haslev Svømmeklub            2:46.26   
  Lukas Aagaard Sørensen  2006      43.24        43.24   
  Anna Baad  2007      48.93        1:32.17   
  Thor Sean Tørngren  2006      36.19        2:08.36   
  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008      37.90        2:46.26   
                     
27  Stv Mix 3  2000  Slagelse Svømmeklub            3:05.78   
  Emilia Pico  2008      42.32        42.32   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      41.54        1:23.86   
  Andreas Tobel Nielsen  2008      1:01.95        2:25.81   
  Jonas Bacher  2008      39.97        3:05.78   
                     
28  Hg Super Kids 3  2007  Herlufsholm Svømmeklub            3:08.52   
  Clara Boberg  2007      44.20        44.20   
  Oliver Petersen  2008      1:00.61        1:44.81   
  Ellen Sofie Jespersen  2007      42.55        2:27.36   
  Linus Andersen  2009      41.16        3:08.52   
                     
29  Haslev Sommermix 1  2000  Haslev Svømmeklub            3:13.60   
  Marius Sohnemann  2007      48.29        48.29   
  Niklas Aagaard Sørensen  2008      53.25        1:41.54   
  Yasmin Thrane Kristensen  2006      48.98        2:30.52   
  Milla Engsted Larsen  2009      43.08        3:13.60   
                     
30  Køge 6  2007  Køge Svømmeklub            3:14.31   
  Frederikke Schwaner-Hanse  2008      46.91        46.91   
  Alberte Kobyluch Høst  2009                 
  Gustav Hejl-Rasmussen  2007      2:25.93        2:25.93   
  Mikkas Skoubo  2010      48.38        3:14.31   
                     
Svøm Korsør Mix 3  2002  SVØM Korsør            DSQ  Forkert rækkefølge 
  Signe Weirgang Kjær Larse  2008      48.62        48.62   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark