Results for Harboe Water Games 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2019 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1920-2019 |
Sponsor: Kjerulff A/S Kia Slagelse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Mix 1 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:55.98 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 31.41 | 1:01.67 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 26.44 | 1:28.11 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 27.87 | 1:55.98 | |||||||
2 | Rsk Mix | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:59.06 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 32.30 | 1:05.87 | |||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 26.69 | 1:32.56 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 26.50 | 1:59.06 | |||||||
3 | Køge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:03.32 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 32.28 | 1:04.53 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 32.25 | 1:36.78 | |||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 26.54 | 2:03.32 | |||||||
4 | Dragsholm Mix 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 2:05.18 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 33.39 | 1:07.29 | |||||||
Camille Konge Neess | 2003 | 32.73 | 1:40.02 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 25.16 | 2:05.18 | |||||||
5 | Kalundborg Mix 1 | 2001 | Kalundborg SK | 2:06.10 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 33.85 | 1:06.63 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 35.60 | 1:42.23 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 23.87 | 2:06.10 | |||||||
6 | Haslev Junior 1 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 2:06.76 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 32.08 | 1:04.96 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 31.89 | 1:36.85 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 29.91 | 2:06.76 | |||||||
7 | Dragsholm Mix 2 | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 2:08.39 | ||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 39.16 | 1:08.48 | |||||||
Nichlas Jørgensen | 2004 | 29.78 | 1:38.26 | |||||||
Kamille Lundberg | 2003 | 30.13 | 2:08.39 | |||||||
8 | Svøm Korsør Mix 1 | 2003 | SVØM Korsør | 2:16.09 | ||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 35.62 | 1:07.16 | |||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 37.14 | 1:44.30 | |||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 31.79 | 2:16.09 | |||||||
9 | Køge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:17.56 | ||||||
Storm Melgaard | 2007 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 42.14 | 1:16.40 | |||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 30.08 | 1:46.48 | |||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 31.08 | 2:17.56 | |||||||
10 | Hsc Mix 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:18.93 | ||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 40.81 | 1:13.32 | |||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 35.30 | 1:48.62 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 30.31 | 2:18.93 | |||||||
11 | Køge 3 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:19.14 | ||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 38.74 | 1:19.50 | |||||||
Sophia Christensen | 2003 | 31.82 | 1:51.32 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 27.82 | 2:19.14 | |||||||
12 | Haslev Junior 2 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 2:21.11 | ||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 35.41 | 35.41 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 38.71 | 1:14.12 | |||||||
Julie Hansen Schilling | 2004 | 35.70 | 1:49.82 | |||||||
Laurits Thøfner | 2004 | 31.29 | 2:21.11 | |||||||
13 | Kalundborg Mix 2 | 2004 | Kalundborg SK | 2:22.65 | ||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Anna Marott Hansen | 2004 | 39.14 | 1:14.57 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 39.53 | 1:54.10 | |||||||
Noel Gjelstrup | 2004 | 28.55 | 2:22.65 | |||||||
14 | Stv Mix 2 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:25.15 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 31.93 | 31.93 | |||||||
Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 42.17 | 1:14.10 | |||||||
Viktor Kristiansen | 2006 | 38.32 | 1:52.42 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 32.73 | 2:25.15 | |||||||
15 | Kalundborg Mix 3 | 2004 | Kalundborg SK | 2:27.44 | ||||||
Alba Seneca | 2005 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 39.86 | 1:16.63 | |||||||
Jonas Scheby Petersen | 2007 | 41.47 | 1:58.10 | |||||||
Pauline Andersen | 2005 | 29.34 | 2:27.44 | |||||||
16 | Dragsholm Mix 3 | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 2:33.00 | ||||||
Anne Louise Ingleby | 2003 | 43.59 | 43.59 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 35.69 | 1:19.28 | |||||||
Østen Pedersen | 2005 | 40.70 | 1:59.98 | |||||||
Evelyn Nyborg | 2005 | 33.02 | 2:33.00 | |||||||
17 | Sydswim Mix 1 | 2004 | Svømmeklubben Syd | 2:33.20 | ||||||
Noa Riis | 2008 | 37.47 | 37.47 | |||||||
Tine Lose | 2005 | 47.01 | 1:24.48 | |||||||
William Bjørnsteen | 2008 | 37.14 | 2:01.62 | |||||||
Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 31.58 | 2:33.20 | |||||||
18 | Hg Super Kids | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.74 | ||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Sebastian Aunt | 2007 | 44.22 | 1:21.39 | |||||||
Mie Visler | 2006 | 37.13 | 1:58.52 | |||||||
Phillip Knudsen | 2007 | 35.22 | 2:33.74 | |||||||
19 | Køge 4 | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:33.87 | ||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Anna Høyer | 2007 | 46.19 | 1:24.93 | |||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 33.26 | 1:58.19 | |||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 35.68 | 2:33.87 | |||||||
20 | Svøm Korsør Mix 2 | 2002 | SVØM Korsør | 2:36.00 | ||||||
Christian Quist | 2007 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 42.94 | 1:21.05 | |||||||
Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 39.53 | 2:00.58 | |||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 35.42 | 2:36.00 | |||||||
21 | Sydswim Mix 2 | 2004 | Svømmeklubben Syd | 2:38.10 | ||||||
Regina Sander-Bjerge | 2006 | 45.53 | 45.53 | |||||||
Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | 46.54 | 1:32.07 | |||||||
Anders Andresen | 2006 | 36.00 | 2:08.07 | |||||||
Signe Bagge Møller | 2004 | 30.03 | 2:38.10 | |||||||
22 | Kalundborg Mix 4 | 2005 | Kalundborg SK | 2:38.47 | ||||||
Thilde Thomsen | 2008 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 43.54 | 1:26.47 | |||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 41.77 | 2:08.24 | |||||||
Morten Broni Simonsen | 2005 | 30.23 | 2:38.47 | |||||||
23 | Hsc Mix 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:39.75 | ||||||
Sidsel Tang Christensen | 2007 | 40.57 | 40.57 | |||||||
Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | 50.53 | 1:31.10 | |||||||
Vlad Nazarov | 2006 | 40.60 | 2:11.70 | |||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 28.05 | 2:39.75 | |||||||
24 | Hg Super Kids 2 | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:43.82 | ||||||
Sebastian Svenningsen | 2006 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Cecilie Jakobsen | 2008 | 44.54 | 1:27.87 | |||||||
Victoria Petersen | 2008 | 40.53 | 2:08.40 | |||||||
Christian Bruus | 2006 | 35.42 | 2:43.82 | |||||||
25 | Køge 5 | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:44.64 | ||||||
Amalie Haack | 2007 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 47.48 | 1:31.25 | |||||||
Calvin Christian Axen | 2006 | |||||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 2:44.64 | 2:44.64 | |||||||
26 | Haslev Sommermix 2 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 2:46.26 | ||||||
Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | 43.24 | 43.24 | |||||||
Anna Baad | 2007 | 48.93 | 1:32.17 | |||||||
Thor Sean Tørngren | 2006 | 36.19 | 2:08.36 | |||||||
Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | 37.90 | 2:46.26 | |||||||
27 | Stv Mix 3 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:05.78 | ||||||
Emilia Pico | 2008 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 41.54 | 1:23.86 | |||||||
Andreas Tobel Nielsen | 2008 | 1:01.95 | 2:25.81 | |||||||
Jonas Bacher | 2008 | 39.97 | 3:05.78 | |||||||
28 | Hg Super Kids 3 | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:08.52 | ||||||
Clara Boberg | 2007 | 44.20 | 44.20 | |||||||
Oliver Petersen | 2008 | 1:00.61 | 1:44.81 | |||||||
Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 42.55 | 2:27.36 | |||||||
Linus Andersen | 2009 | 41.16 | 3:08.52 | |||||||
29 | Haslev Sommermix 1 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 3:13.60 | ||||||
Marius Sohnemann | 2007 | 48.29 | 48.29 | |||||||
Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | 53.25 | 1:41.54 | |||||||
Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | 48.98 | 2:30.52 | |||||||
Milla Engsted Larsen | 2009 | 43.08 | 3:13.60 | |||||||
30 | Køge 6 | 2007 | Køge Svømmeklub | 3:14.31 | ||||||
Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | 46.91 | 46.91 | |||||||
Alberte Kobyluch Høst | 2009 | |||||||||
Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 2:25.93 | 2:25.93 | |||||||
Mikkas Skoubo | 2010 | 48.38 | 3:14.31 | |||||||
- | Svøm Korsør Mix 3 | 2002 | SVØM Korsør | DSQ | Forkert rækkefølge | |||||
Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 48.62 | 48.62 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |