2020-04-03   05:50:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    37.04  1:18.37  1:59.71    2:40.58   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    37.33  1:19.56  2:02.92    2:46.74   
Malea Benediktson  2001  H2Odense    38.79  1:21.95  2:05.64    2:50.19   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    38.91  1:23.27  2:08.97    2:55.69   
                     
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    37.59  1:19.49  2:02.48    2:45.83   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    40.87  1:26.12  2:10.50    2:54.22   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    41.43  1:28.34  2:15.95    3:02.08   
Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club    42.99  1:31.40  2:20.41    3:08.53   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    43.65  1:32.59  2:23.13    3:13.33   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    44.03  1:35.23  2:26.87    3:17.73   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    43.85  1:34.25  2:26.80    3:20.08   
                     
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Arla food Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    43.33  1:32.10  2:21.68    3:10.69   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    43.54  1:33.56  2:25.02    3:15.64   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    45.28  1:37.57  2:31.48    3:23.31   
Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub    45.15  1:37.40  2:32.05    3:24.24   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    47.79  1:42.88  2:38.75    3:31.78   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    47.52  1:42.19  2:39.07    3:32.12   
Liva Vang Palsbøll  2007  Holbæk Svømme Klub    49.30  1:45.34  2:42.10    3:34.99   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    49.78  1:45.88  2:41.50    3:37.02   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.69  1:46.85  2:45.74    3:45.15   
10  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    52.18  1:52.30  2:51.60    3:46.91   
11  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    53.43  1:53.88  2:55.74    3:58.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark