2020-03-31   21:04:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.10  1:01.53  1:34.85    2:07.61   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    32.00  1:06.58  1:42.30    2:17.79   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    32.44  1:07.74  1:43.37    2:18.67   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    31.36  1:06.39  1:42.97    2:19.22   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub    34.15  1:10.77  1:47.46    2:21.73   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    34.09  1:12.13  1:51.61    2:29.82   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    30.58  1:04.39  1:39.22    2:14.04   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    34.36  1:11.39  1:47.40    2:21.20   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.04  1:11.62  1:49.86    2:28.27   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub    34.51  1:12.45  1:51.25    2:28.61   
Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club    35.25  1:13.50  1:52.06    2:28.78   
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    34.96  1:12.72  1:51.54    2:28.88   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    34.65  1:13.09  1:52.65    2:30.15   
Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club    35.27  1:14.13  1:52.84    2:30.93   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    34.11  1:12.93  1:54.23    2:35.28   
10  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    35.58  1:15.97  1:56.94    2:35.32   
11  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    35.22  1:15.48  1:56.22    2:35.34   
12  Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub    35.87  1:16.99  1:58.82    2:39.15   
13  Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub    36.70  1:17.65  1:59.48    2:39.52   
14  Anne-Katrine S. Jensen  2005  Svømmeklubben Syd    39.44  1:24.47  2:11.23    2:58.71   
15  Maria Sprenger  2005  Odsherred Svømmeklub    36.24  1:19.95  2:10.78    3:01.52   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    34.26  1:11.07  1:48.72    2:26.24   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    36.58  1:16.68  1:57.19    2:35.50   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    37.71  1:18.31  1:58.77    2:37.23   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    37.12  1:18.41  2:00.37    2:40.19   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    35.64  1:16.87  2:00.01    2:40.70   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    36.43  1:18.59  2:01.29    2:41.33   
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    37.95  1:21.04  2:03.10    2:44.45   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    36.36  1:19.30  2:02.69    2:45.25   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    38.29  1:21.36  2:05.61    2:48.65   
10  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    39.03  1:22.97  2:06.99    2:49.02   
11  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    40.93  1:26.96  2:14.15    2:56.94   
12  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    39.66  1:25.50  2:12.37    2:57.17   
13  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    39.96  1:27.92  2:17.76    3:02.89   
14  Sidsel Tang Christensen  2007  Holstebro Svømme Club    43.09  1:32.39  2:21.67    3:04.97   
15  Anna Baad  2007  Haslev Svømmeklub    41.62  1:29.72  2:19.56    3:06.74   
16  Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    41.44  1:30.07  2:19.32    3:06.85   
17  Liva Vang Palsbøll  2007  Holbæk Svømme Klub    43.96  1:36.71  2:27.81    3:17.15   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark