2020-04-03   05:34:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  16:03   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            29.26   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            30.28   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            30.60   
Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense            32.58   
Camille Konge Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            32.61   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            32.66   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            32.75   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            34.08   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub            34.77   
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense            30.53   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            31.77   
Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub            32.10   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            33.12   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            33.81   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            34.47   
Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            35.16   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            35.67   
Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub            35.97   
10  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd            36.03   
11  Olivia Nielsen  2004  Næstved IF            36.58   
12  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            37.46   
13  Joy Blom Magnusseb  2005  Odsherred Svømmeklub            42.95   
14  Anne-Katrine S. Jensen  2005  Svømmeklubben Syd            44.35   
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            34.55   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            34.95   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            35.58   
Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            36.85   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            37.04   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF            37.18   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            37.54   
Dicte Maar  2006  Næstved IF            38.19   
Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            38.65   
10  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            38.87   
11  Leonora Franck  2006  Næstved IF            38.97   
12  Mathilde Knudsen  2006  SVØM Korsør            39.48   
13  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            41.57   
14  Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            42.35   
15  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            44.81   
16  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            45.12   
17  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            46.94   
18  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            47.92   
19  Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub            48.61   
20  Clara Boberg  2007  Herlufsholm Svømmeklub            49.09   
21  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            51.59   
22  Tascha S. Knudsen  2007  SVØM Korsør            52.68   
23  Clara Bønnebæk  2007  Slagelse Svømmeklub            53.06   
Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            39.91   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            41.95   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            44.74   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            49.94   
Signe Weirgang Kjær Larse  2008  SVØM Korsør            50.79   
Andrea Toubroe Jørgensen  2008  Holbæk Svømme Klub            55.90   
Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            58.60   
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Spar Nord Slagelse 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            43.22   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            47.93   
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            49.81   
Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbæk Svømme Klub            52.40   
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub            53.76   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            54.11   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            54.63   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub            55.34   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            56.41   
10  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            1:00.48   
11  Victoria Amalie Mouritzen  2009  Slagelse Svømmeklub            1:02.65   
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            DNS   
Josephine Rosenkilde Knudsen  2011  Næstved IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark